Podľa svetového portálu IMDb sú toto tie najlepšie filmy od roku 2010!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

To, čo pre nás predstavuje Československá filmová databáza, to pre ostatné krajiny na svete znamená portál IMDb. Skrátka podobne, ako si my pozrieme hodnotenie filmov na csfd.sk ešte pred samotným pozretím, na niečo podobné slúži aj imdb.com. Okrem toho na tomto portáli nájdete aj rebríček tých najlepších filmov, tentokrát sme však pre vás vytiahli tie najlepšie diela poslednej dekády. Toto sú zrejme tie najlepšie filmy od roku 2010!

10. Coco (2017)

Hodnotenie na IMDb – 8,3/10

najlepšie filmy od roku 2010
Zdroj: collider.com

Coco je taktiež jedným z filmov, pri ktorých sledovaní sa nám tlačia slzy do očí. Miquel berie divákov na úžasnú oslavu sviatku Dia de Muertos v Mexiku a je odhodlaný nájsť svojho prastarého otca, aby sa tak pokúsil priviesť lásku k hudbe späť do svojej rodiny. Film z produkcie Walta Disneyho získal Oscara ako Najlepší animovaný film. Odmenená bola však aj dojímavá pieseň „Remember me“. Tvorcovia od Disneyho získali aj Oscara za Najlepšiu pôvodnú pieseň.

9. Návrat Temného Rytiera (2012)

Hodnotenie na IMDb – 8,3/10

najlepšie filmy od roku 2010
Zdroj: collider.com

Záverečný diel Nolanovej trilógie patrí medzi vôbec najlepšie filmy s Batmanom. Ubehlo takmer desaťročia od incidentu s Harveym Dentom a Jokerom. Batman sa stiahol do ústrania, tentokrát však musí opäť brániť Gotham pred nebezpečným antagonistom Baneom (Tom Hardy). Christopher Nolan musel po fenomenálnom úspechu Temného Rytiera prísť s niečím, čim by ešte viac zaujal divákov. Tým sa spočiatku nepozdávalo obsadenie britského herca Toma Hardyho, nakoniec však boli všetci spokojní.

8. Spider-Man: Paralelné svety (2018)

Hodnotenie na IMDb – 8,3/10

najlepšie filmy od roku 2010
Zdroj: collider.com

Jedinečný film zo sveta Marvelu nám v roku 2018 priniesli tvorcovia od Sony. V ňom sa Miles Morales musí spojiť s rôznymi verziami Spider-Manov, aby mohli spoločne zničiť nepriateľa, ktorý všetky paralelné svety ohrozuje. Uznanie a chvála prišli nielen od divákov, ale aj od Akademikov, keďže tejto snímke udelili Oscara v kategórii Najlepší animovaný film.

7. Avengers: Infinity War (2018)

Hodnotenie na IMDb – 8,4/10

najlepšie filmy od roku 2010
Zdroj: collider.com

Pri štúdiu Marvel ešte zostaneme, pretože tu máme jeden z najikonickejších filmov z ich produkcie. Toto epické dielo bratov Anthonyho a Joea Russovcov nemá šťastný koniec, na rozdiel od iných filmov zo série MCU. Napriek tomu boli diváci nadmieru spokojní. Výborné efekty a skvelé akčné sekvencie doplnili kvalitní herci, výborné dialógy a premyslený dej. Jednoznačne ide o jeden z filmov, ktorý navždy zmenil svet komiksových hrdinov.

6. Divoký Django (2012)

Hodnotenie na IMDb – 8,4/10

najlepšie filmy od roku 2010
Zdroj: collider.com

Aj tento ojedinelý western rozhodne patrí medzi najlepšie filmy od roku 2010. O vznik tohto filmu sa postaral kultový režisér Quentin Tarantino. Django (Jamie Fox) je oslobodený otrok, ktorý sa snaží zachrániť svoju ženu pred zlým plantážnikom Calvinom Candiem (Leonardo DiCaprio). Pritom mu pomáha Dr. King Schultz (Christoph Waltz), nemecký lovec odmien. Atypický prístup k westernu, skvelý humor, excelentné herecké výkony a brilantné dialógy. To všetko zdobí tento úžasný film, za ktorého scenár získal Tarantino svojho druhého Oscara.

5. Nedotknuteľní (2011)

Hodnotenie na IMDb – 8,5/10

Nedotknuteľní
Zdroj: collider.com

Ide o druhý neanglický film, ktorý sa umiestnil na portáli IMDb v prvej desiatke, v rebríčku Top 250 filmov. Philippe je bohatý aristokrat, ktorý sa po nehode pri paraglidingu stane kvadruplegikom. Potrebuje neustálu opateru, keďže dokáže pohnúť len svojou hlavou. Najmä si preto opatrovateľa, ktorým je Driss (Omar Sy). Ten je z úplne iného súdka, nikdy nezažil bohatstvo, pretože je zo sociálne slabších pomerov. K Philippovi rozhodne nie je taký zhovievavý, ako by sa od opatrovateľa čakalo. Práve to sa však postihnutému mužovi páči a časom sa z nich stanú skvelí priatelia. Najviac impozantným faktom tohto filmu je to, že sa zakladá na skutočnej udalosti.

4. Whiplash (2012)

Hodnotenie na IMDb – 8,5/10

Whiplash
Zdroj: collider.com

Damien Chazelle síce získal Oscara za film La La Land, ale bol to práve Whiplash, ktorý ho dostal do povedomia Hollywoodu. V ňom si Miles Teller zahral mladého bubeníka, ktorý sa snaží udržať si svoje miesto v jazzovom súbore, ktorý riadi brutálny inštruktor J. K. Simmons. Ten mladíkovi nič nedaruje, uchyľuje sa dokonca aj k fyzickému násiliu a privádza svojich študentov do šialenstva. Pri tvorbe tohto majstrovsky vyostreného trileru čerpal Chazelle inšpiráciu z vlastného štúdia hudby a filmu.

3. Parazit (2019)

Hodnotenie na IMDb – 8,5/10

Parazit
Zdroj: collider.com

Parazit sa zapísal do histórie kinematografie. Je to totiž prvý neanglický film, ktorý získal Oscara v kategórii Najlepší film. Okrem tohto najvyššieho ocenenia získali tvorcovia Parazita aj Oscara za réžiu, medzinárodný hraný film a pôvodný scenár. Členovia rodiny Kimovcov urobia všetko preto, aby sa vyhli chudobe, ktorá ich pohltila. Dokonca prekabátia bohatú rodinu Parkovcov, aby si ich všetkých najali ako svojich sluhov. Ich klamstvo však smeruje k životu nebezpečnému odhaleniu. Parazit dokázal to, že nielen anglicky hovoriace filmy dokážu zaujať prakticky celý svet.

2. Interstellar (2014)

Hodnotenie na IMDb – 8,6/10

Interstellar
Zdroj: collider.com

Medzi najlepšie filmy od roku 2010 radíme aj túto snímku režiséra Christophera Nolana. Matthew McConaughey hrá bývalého pilota NASA, ktorý sa však s posádkou opäť vracia do vesmíru, aby našiel novú planétu pre ľudskú rasu, keďže Zem už je neobývateľná. Ako to už pri Nolanovi býva, vo filme nechýbajú ani časové slučky a takisto brutálny nátlak na city divákov. Pre fanúšikov skvelých sci-fi príbehov je Interstellar jedným z najlepších filmov na svete.

1. Počiatok (2010)

Hodnotenie na IMDb – 8,7/10

Počiatok
Zdroj: collider.com

A opäť tu máme film Christophera Nolana, ktorý sa tentokrát dokonale pohral s myšlienkami divákov. Cobb (Leonardo DiCaprio) navštevuje ľudí v ich snoch a dokonca dokáže do mysle človeka zasiať aj celkovú myšlienku. Práve vďaka tomu je veľmi žiadaný medzi veľmi nebezpečnými ľuďmi. Sám však mnohokrát nedokáže rozoznať sen od reality. Okrem brilantných vizuálnych efektov tento film exceluje aj pri hercoch, dialógoch a celkovo skvelému a napínavému príbehu.

Toto sú podľa portálu IMDb tie najlepšie filmy od roku 2010. Súhlasíte s týmto výberom a s prvým miestom?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Za minulý rok to je určite film All quiet on the western front (Na západe nič nového), v ktorom ukazujú poriadny filmový zážitok, ktorý nepochádza z USA…

  2. Wolf of wall street a najlepsi film? Mozno v pripade, ze je to jediny film, ktory si kedy videl :) a Arcane je serial, v rebricku by teda nemal miesto. A keby sa aj robil rebricek top serialov, tak Arcane nema na top 3.

  3. samozrejme, ze nesuhlasim. Najlepsi film od 2010 je urcite Wolf of wall street a ked kresleny, tak serial Arcane. Z tohoto rebricka len Django, v prvej 5ke by bol urcite. Ale su tu filmy ako All Quiet on the Western Front, ktore ukazuju, ze to v Netflixe vedia, ked chcu..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -