Slováci aj Česi oslavujú. F1 bude na Nova Sport komentovať Eisele aj Kráľ

Nenechajte si ujsť

Fanúšikovia jasajú F1 bude komentovať populárna dvojica

Televízne práva na vysielanie prenosov F1 na budúci rok prekvapivo získala skupina Nova. Ukončila tak tradíciu vysielania najrýchlejšieho motošportu na Sport1 a Sport2, kde diváci F1 nachádzali nepretržite od roku 2015. Spoločne s výmenou televíznej stanice sa medzi fanúšikmi začali vynárať otázky, kto bude závody na Nova Sport v budúcej sezóne komentovať. Na veľkú radosť väčšiny divákov teraz skupina Nova podala definitívnu odpoveď.

Moderátormi nadchádzajúcej sezóny Formuly1 sa na Nova Sport stane populárna komentátorská dvojica Števo Eisele a Josef Král. Šéf športu TV Nova Dušan Mendel v prehlásení upresnil, že záujem o komentovanie bol enormný, nakoniec však vyhrali vášeň a skúsenosti.

„Vypočuli sme silné volanie odbornej verejnosti i fanúšikov F1 a dohodli sme sa so Števom a Josefom. Kandidátov na tuto exponovanú pozíciu bolo veľa, ale zvíťazila mimoriadna kvalita i profesionálny prístup oboch komentátorov, ktorí formulou žijú ako málokdo,“ povedal Mendel.

Podrobnosti sa dozvieme vo február

Števo Eisele a Pepa Král závody F1 komentovali aj na staniciach Sport1 a Sport2 a vysokou odbornosťou i vlastnými skúsenosťami výrazne prispeli k popularizácii športu na televíznych obrazovkách.

O veľkej popularite moderátorskej dvojice svedčí aj skutočnosť, že krátko po oznámení vysielania F1 na staniciach Nova Sport bola vytvorená petícia pre zachovanie Eiseleho a Krála ako hlavných komentátorov. Doposiaľ ju podpísalo viac než 8-tisíc fanúšikov, ktorí si teraz môžu vydýchnuť. Nadšenie nad novou spoluprácou neskrývali ani Števo a Pepa.

Červené svetlá zhasnú aj dvanástu sezónu po sebe! Som šťastný, že vás na Nova Sport budeme spolu s Pepom Králom a celým tímom osobností sprevádzať kráľovnou motoršportu. Nezáleží na tom, komu fandíte, pretože F1 je naša spoločná srdcová záležitosť, ktorá spája celú československú formulovú rodinu. Už teraz sa nevieme dočkať novej sezóny a hlavne všetkých prekvapení, ktoré chystáme pre fanúšikov.“ povedal Števo Eisele.  

Pridal sa aj Pepa Král, ktorý vo vyjadrení rovnako neskrýval radosť. Pripomenul, že z pohľadu pravidiel na fanúšikov čaká skvelá budúcnosť a je rád, že pri tom nebude chýbať. Skupina Nova zatiaľ nespresnila detaily, na ktorých kanáloch bude vysielať prenosy F1, vysielateľ avizuje, že všetko podstatné bude odhalené 15. februára, na kedy je naplánovaná tlačová konferencia.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -