Najtemnejšia Marvelovka vôbec: Bude film Black Widow R-kový krvák pre dospelých?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Od nesmierne očakávaného filmu Avengers: Endgame nás delia už len necelé štyri mesiace. Samozrejme, ešte pred finálnou kapitolou doterajšieho diania v MCU sa stretneme s Captain Marvelv prvej ženskej sólovke tohto univerza. Ako však uvidíme v nasledujúcich rokoch, nezostane v tom sama. Marvel síce rád utajuje informácie, obzvlášť o projektoch, ktoré nás čakajú po štvrtých Avengeroch, no už vieme, že v máji 2020 si pozrieme film Black Widow! A práve teraz dostávame dôvod, prečo sa naň tešiť…

Black Widow film
Zdroj: de.fanpop.com

Film Black Widow

Ešte dávnejšie sme sa s vami podelili o vzrušujúce informácie ohľadom tejto sólovky. Svet už totižto pozná talentované mená, ktoré sa o ňu postarajú. Produkciu bude na čele viesť prvá samostatná režisérka Marvelu, Cate Shortland, zatiaľ čo o v akčných filmoch dôležitú kameru sa postará Rob Hardy (Ex Machina, Annihilation, Mission: Impossible – Fallout). Scenár je dokončený a projekt sa opäť posúva vpred. Dnes však prichádza informácia, ktorá by mohla naše očakávania znásobiť.

O samotnom deji nevieme vlastne nič, opakovane sa však na povrch vynárajú odhalenia toho, že pôjde o tzv. „origin story“ – príbeh o tom, ako sa z Natashi Romanoff stala Black Widow. Popritom určite zistíme, ako sa táto mladá špiónka dostala do S.H.I.E.L.D.-u. Ak sa naše priania vyplnia a toto bude témou nadchádzajúcej sólovky, mali by sme sa pripraviť na omnoho temnejší film v porovnaní s ostatnými Marvelovkami. Ako veľmi temný nám odhaľuje jedno zázračné písmenko, ktoré pri dospelých filmoch vídame naozaj radi!

Film Black Widow privíta prvú sólovú Marvel režisérku!
Zdroj: blogboard.net

R-rating pre Black Widow?

Charles Murphy z portálu That Hashtag Show nám prináša naozaj vzrušujúce správy. O spracovaní filmu Black Widow tento človek prvýkrát počul ešte v decembri roku 2017 a práve vtedy sa ku nemu dostali informácie, že Marvel seriózne uvažuje nad R-ratingom. V MCU by tak šlo o prvý film tohto druhu. Rozhodnutie spraviť komiksovku pre dospelých vrámci tohto univerza vyzerá možno nerealisticky, no už taký Deadpool potvrdil, že R-kové filmy majú svojich divákov. Určite by teda dávalo zmysel, že spomedzi vyše dvadsiatich filmov by Marvel experimentoval práve na projekte, akým je tento.

Sólovka Black Widow je z finančného hľadiska malým riskom. Môžeme čakať, že akcia nebude obsahovať takmer žiadne počítačovo-generované scény a prevažne pôjde o „staromódnu“ choreografiu, ktorú herci pilne nacvičia. Taktiež by bol nezmysel, keby sa v snímke objavili iné hviezdy z MCU (s výnimkou Jeremyho Rennera). Na pomery štúdia teda bude tento projekt relatívne lacný, čiže ide o dokonalú príležitosť vyskúšať si R-kovú Marvelovku.

film black widow
Zdroj: papers.co

A to ani nehovorím o tom, že samotný príbeh Black Widow si hodnotenie pre dospelých priamo pýta. Natasha Romanoff začala zabíjať pred 10. narodeninami a už do roku 1998 mala silnú reputáciu ako nájomný vrah. Tým prilákala pozornosť organizácie S.H.I.E.L.D., ktorá poslala svojho vlastného agenta – Hawkeyea – aby ju zabil a skoncoval s jej kariérou. Clint Barton v nej však zbadal posledný kúsok ľudskosti a presvedčil ju, aby opustila zločinecký život a pridala sa na dobrú stranu. Príbeh o detskom zabijakovi a tínedžerke, ktorú trénovali, aby používala sex ako zbraň, si naozaj žiada R-rating.

Čo na to vravíte? Zaujala by vás krvavá a neslušná Marvelovka pre dospelých, alebo neveríte, že štúdio sa niekedy vydá touto cestou v univerze MCU?

Zdroj: twitter.com, screenrant.com, thathashtagshow.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -