Samurajské Ghost of Tsushima dostane kooperačný režim. Bude úplne zdarma a ponúkne nový nadprirodzený príbeh

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Samurajská rozlúčka

Spoločnosťou Sony bolo avizované, že samurajský projekt štúdia Sucker Punch Productions bude poslednou veľkou exkluzivitou konzol PlayStation 4. Z recenzií a dojmov už vieme, že šlo o dôstojné zakončenie jednej hernej generácie, pričom z unikátneho titulu sa stal komerčný hit, ktorý hráči milujú. Aktuálne nám však tvorcovia prezradili, že do Ghost of Tsushima mieri kooperačný režim, no a ten predstaví i nadprirodzené prvky.

Nakoľko som Ghost of Tsushima svojho času recenzoval, počas hrania mi mysľou neraz prebehla myšlienka o prítomnosti nadprirodzených prvkov. Nieže by príbeh hlavného hrdinu menom Jin Sakai neobsahoval isté prvky fantastiky, avšak viac menej sa držal v rovine realistického ponímania tvrdého boja samurajov s dobyvačnými Mongolmi.

Vo finále som bol za podobné rozhodnutie rád, nakoľko pôsobí celý príbeh zovretejšie a skutočne, akoby vychádzal z neuveriteľného historického základu. Spokojnosť nad výsledkom ale nezahnala moju zvedavosť.

Ako by to asi vyzeralo v prípade, že by autori plne využili folklór, bohatú mytológiu a dávne (neraz úchvatné) príbehy z Japonska? Hoci pôvodná hra na túto otázku neodpovedá, ale práve ohlásené Ghost of Tsushima: Legends by už mohlo.

Ghost of Tsushima: Legends je nový kooperačný režim

Aj vy ste sa hrali s myšlienkou nadprirodzených elementov? Zaujímalo vás ako by fungovala hrateľnosť Ghost of Tsushima s protivníkmi, ktorí pripomínajú tých v prvom alebo druhom Nioh?

Ak znie odpoveď na posledné otázky áno, Legends je práve pre vás. Ohlásený kooperačný režim, ktorý vývojári predstavili kratšou ukážkou, potešil snáď všetkých fanúšikov japonskej kultúry. Plnohodnotné DLC bude obsahovať ako príbehové misie pre dvoch hráčov, tak i survival mód pre štyroch vzájomne bojujúcich hrdinov.

Ghost of Tsushima Legends kooperačný režim
Zdroj: inverse.com

Hráči si budú môcť vybrať zo štyroch kategórií bojovníkov. Konkrétne ide o zabijaka, samuraja, ronina a lovca. To znamená, že sa nebudú môcť v jednom tíme ocitnúť dvaja hráči z rovnakej triedy. Trailer ďalej prezrádza, že prostredia budú fantastickejšie a rovnako aj oponenti, pričom jednotliví hrdinovia disponujú nadprirodzenými schopnosťami.

Žiaľ, momentálne nevieme presne zhodnotiť, ako dôležitý bude výber jedného zo štyroch bojovníkov. Je síce možné, že spolupráca bude prítomná, avšak nedá sa vyvrátiť ani tvrdenie, že pôjde iba o skiny s mierne odlišnými schopnosťami. Na podrobnejšie informácie si pravdepodobne počkáme až do nadchádzajúceho State of Play, kde by mohlo Sony ukázať hrateľnosť Legends v nezostrihanom videu.

Ak ste náhodou minuli našu recenziu samurajského otvoreného sveta, dávame vám ju do pozornosti. V prípade, že ste poslednú PlayStation 4 exkluzivitu nehrali, možno vás prítomný text presvedčí o jej kvalitách. Tak či onak, Legends by malo vyjsť v priebehu nadchádzajúcej jesene a to formou bezplatného DLC. Treba však dodať, že predplatné PlayStation Plus je nutnosťou a bez neho si prídavok nezahráte.

Plánujete opätovne zavítať do sveta smrtiacich samurajov a tuhých súbojov alebo vám stačila základná kampaň? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -