Dostane Harry Potter ďalšie filmové pokračovanie? Toto sú plány Warner Bros. a HBO

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Šéf spoločnosti WarnerMedia Jason Kilar prezradil o možnostiach rozšírenia najobľúbenejšieho čarodejníckeho sveta o ďalší filmový projekt. Znamená to, že Harry Potter dostane nové filmové pokračovanie, ktoré sa bude exkluzívne streamovať na platforme HBO Max?

Dostane Harry Potter filmové pokračovanie?

Kilar nezabudol pripomenúť, že existuje veľa potenciálu pre pokračovanie a rôzne spin-offy, aj keď následne ostal pod vplyvom kúzla Silencio a nič viac nepovedal:

„Existuje táto maličkosť, ktorá sa nazýva Harry Potter, čo je zároveň aj jednou z najobľúbenejších franšíz. Sme nesmierne vďační za to, že sme schopní opätovne uzavrieť partnerstvo s J.K. Rowlingovou, a preto tvrdím, že je tu aj veľa ďalšieho potenciálu.“

Diskusie o možnostiach pokračovania Harryho Pottera začali v momente, keď Kilar pochválil štúdio Warner Bros. a ich nekonečnú tvorivosť. Tým samozrejme myslel strategický plán v spolupráci s HBO a HBO Max, ktorý síce nepochodil pri tvorcoch ako Christopher Nolan (Tenet), ale z pohľadu divákov uspel na výbornú. Za rok 2020 si streamovaciu službu predplatilo takmer 61 miliónov ľudí po celom svete.

Z toho vyplýva, že záujem verejnosti a silná fanúšikovská základňa HBO môže mať značný vplyv na vývoj ďalších skvelých projektov. Medzi nimi nájdeme aj ôsme pokračovanie Harryho Pottera, avšak na oficiálne potvrdenie si ešte musíme počkať.

Harry Potter pokračovanie
Zdroj: time.com

V plánoch HBO je aj nový hraný seriál

Nové informácie o ďalších projektoch prichádzajú len krátko po tom, čo nám štúdio Warner Bros. oznámilo vývoj hraného seriálu z prostredia Harryho Pottera.

Čo sa týka deja, je niekoľko dejových línií, na ktoré by sa mohli tvorcovia zamerať. Horúcim kandidátom je obdobie po udalostiach pôvodných filmov. Možné to bolo vidieť cez divadelnú hru Harry Potter and the Cursed Child, ktorá sa zamerala práve na obdobie, kedy mali Harry a jeho priatelia už okolo štyridsať rokov.

V seriálovom spracovaní by ale každý rád uvidel aj obdobie Záškodníkov (angl. the Marauders) – Harryho otca Jamesa a jeho priateľov Remusa Lupina, Siriusa Blacka a Petra Pettigrewa. Príbehov, ktoré poznáme, je neúrekom, no vždy sa tu nájde priestor aj pre nejaké nové.

Si fanúšikom Harryho Pottera a bral by si v poradí už osme pokračovanie tejto úspešnej čarodejníckej franšízy? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -