Toto sú skvelí herci, ktorí sa však typovo vôbec nehodili na hranie týchto slávnych postáv!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Vo väčšine prípadov si producenti a režiséri vyberajú hercov do rôznych úloh na základe podobností s danými postavami. V niektorých prípadoch to trafia na výbornú. Často však vidíme, že si postavy napríklad z knižných či herných predlôh zahrali herci, ktorí do daného konceptu skrátka nezapadli. Dnes sa práve pozrieme na herecké hviezdy, ktoré sa podľa divákov nehodili na to, aby si zahrali tieto postavy vo filmoch a seriáloch.

1. Viggo Mortensen v sérii Pán Prsteňov (2001-2003)

postavy vo filmoch a seriáloch
Zdroj: adme.media

Niet pochýb o tom, že je Viggo Mortensen mimoriadne talentovaný herec, ktorý v sérii Pán Prsteňov podal výkon hodný nominácie na Oscara. Napriek tomu musíme podotknúť, že sa na túto postavu vzhľadovo nehodil. Bol totiž príliš mladý. Aragorn z knižnej predlohy legendárneho J. R. R. Tolkiena vyzeral oveľa staršie, mal sivé vlasy a bol oveľa vyšší a mohutnejší. Pred tým, ako túto rolu prijal Mortensen, si Aragorna mal zahrať Stuart Townsend. Ten však tesne pred začiatkom nakrúcania projekt opustil. Prísni Tolkienovi fanúšikovia dodnes režisérovi Peterovi Jacksonovi vyčítajú Mortensenovo obsadenie.

2. Johnny Depp vo filme Charlie a továreň na čokoládu (2005)

postavy vo filmoch a seriáloch
Zdroj: adme.media

Johnny Depp sa preslávil hraním čudných či bizarných postáv. Jeho herecká kreácia Willyho Wonku sa však mnohým fanúšikom knižnej predlohy spisovateľa Roalda Dahla nepáčila. Mnohým totiž učaroval výkon Genea Wildera vo verzii z roku 1971. Film Tima Burtona však mal komerčný úspech a aj kritici boli vcelku spokojní.

3. Emilia Clarke v seriáli Hra o tróny (2011-2019)

postavy vo filmoch a seriáloch
Zdroj: adme.media

Dnes patrí Emilia Clarke k hviezdam filmového priemyslu a to vďaka seriálu Hra o tróny, v ktorom stvárnila jednu z titulných postáv, Daenerys Targaryen. Fanúšikom knižnej série autora Georga R. R. Martina sa však jej výkony v priebehu rokov nepáčili. V prvej sérii vraj nevyzerala dosť útlo a nevinne, v ďalších sériách vraj v sebe nemala ten oheň, ako knižná „matka drakov“. Pôvodne si túto postavu mala zahrať herečka Tamzin Merchant. Emilia však na konkurze predviedla zábavný tanec, čím si vraj získala srdcia producentov.

4. Johnny Depp a Angelina Jolie vo filme Cudzinec (2010)

Angelina Jolie, Johnny Depp
Zdroj: adme.media

V rebríčku filmových dvojíc, medzi ktorými nie je žiadna chémia, by sme práve tieto dve hviezdy pasovali na prvú priečku. Z trileru s prvkami komédie a drámy diváci nemali nič, pretože na plátno si Angelina Jolie a Johnny Depp preniesli vzájomnú nevraživosť zo zákulisia. Spokojní neboli ani kritici a na populárnej československej databáze má tento film len chabých 58 percent.

5. Kate Hudson a Matthew McConaughey vo filme Ako prísť o muža za 10 dní (2003)

postavy vo filmoch a seriáloch
Zdroj: adme.media

Napriek tomu, že mnohí priaznivci romantickej komédie považujú tento film za veľmi vydarený, divákom sa zdalo, že medzi hlavnými hviezdami nie je žiadna chémia. Možno za to môže fakt, že je McConaughey o 10 rokov starší od Kate Hudson. Každopádne, dnes už Oscarom ocenený herec sa časom odpútal od titulu romantického hrdinu a zahral si vo filmoch ako sú Obhajca, Interstellar či Klub poslednej nádeje.

6. Catherine Zeta-Jones a Luis Guzmán v seriáli Wednesday (2022)

Wednesday
Zdroj: adme.media

Seriál Wednesday z produkcie Netflixu patrí medzi najväčšie hity súčasnosti a takmer každý jeho divák na svete netrpezlivo očakáva druhú sériu. Niektorým seriálovým fanúšikom však vadilo obsadenie kultovej dvojice rodičov hlavnej hrdinky. Pôsobili totiž až príliš odlišne a nevieme si predstaviť, že by podobný pár vznikol v skutočnom živote. Režisér Tim Burton však povedal, že si tieto herecké hviezdy vybral práve kvôli ich odlišnosti.

7. Helena Bonham-Carter v sérii Harry Potter (2001-2011)

Harry Potter
Zdroj: adme.media

Mnohým fanúšikom legendárnej série Harry Potter sa nepáčila postava Bellatrix Lestrangeovej v podaní britskej herečky Heleny Bonham-Carter. V knižnej verzii od autorky J. K. Rowlingovej je totiž Bellatrix taktiež hlavným stúpencom Lorda Voldemorta, no nie je až taká bláznivá a až taká výstredná. Fanúšikovia narážali na to, že Bellatrix je len ďalšia bláznivá postava v kariére slávnej herečky a nie významná postava zo slávnej ságy.

Boli výkony hercov, ktorí si zahrali tieto slávne postavy vo filmoch a seriáloch dostatočné alebo súhlasíte s názormi divákov?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

6 COMMENTS

  1. Za prvé Vigo nebol primladý za druhé Guzman je ako vystrihnutý z predlohy komiksu takže sedí dokonalo. Helena zahrala Belatrix úžasne, Clarke svoju rolu na to koľko mala rokov zahrala dobre a na Johny ho mi nesahajte šmejdi 😂😂😂

  2. lol, ze Daenerys sa nehodila do GOT. Vtip roka. Chvala vsetkym svatym, ze tam nedali tamtu z Carnival row. Su kecy, ze sa Dany vrati, a aj ked tomu neverim, bola by to bomba!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -