Toto sú herci, ktorí si zničili svoju skvelú kariéru! Čo presne sa im vlastne stalo?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Udržať si renomé úspešného a slávneho herca je ťažšie, ako si môžete myslieť. Neustále vás prenasledujú reportéri s fotoaparátmi a len čakajú na to, kedy spravíte nejakú chybu. Nie vždy však musí byť za predčasne skončenou kariérou nejaký škandál. Niektorí herci sú známi tým, že sa s nimi ťažko pracuje. Alebo môže ísť o pomerne nepatrnú zmenu vzhľadu, ktorá ale vo výsledku nie je až tak nepatrná. Toto sú herci, ktorí si zničili svoju kariéru a my vám dnes ukážeme, prečo.

Herci, ktorí si zničili svoju kariéru

1. Amanda Bynes

herci, ktorí si zničili kariéru
Zdroj: usmagazine.com

Amanda Bynes získala svojho prvého agenta už keď mala 7 rokov. Práve vtedy sa jej kariéra totiž začala, a to na televíznej stanici Nicklodeon. Po niekoľkých detských seriáloch sa presmerovala do filmového sveta a natočila komédie ako Čo to dievča chce (2003), Stroskotaná láska (2005) či Ona je on (2006).

Jej posledným filmom bola komédia Ľahko ju zbaliť / Easy A (2010). Odvtedy sa začali jej problémy s psychickou a drogami. V roku 2013 ju zatkli za šoférovanie pod vplyvom alkoholu. Ešte rok predtým ju zatkli za prechovávanie marihuany. V roku 2016 obvinila svojho otca zo sexuálneho obťažovania, až jej napokon lekári diagnostikovali bipolárnu poruchu. V súčasnosti je Amanda mimo centra Hollywoodu, a to už niekoľko rokov. K svojej filmovej kariére sa už určite nevráti.

2. Charlie Sheen

herci, ktorí si zničili kariéru
Zdroj: snopes.com

Podobnými prešľapmi ako Amanda Bynes si prešiel aj herec Charlie Sheen. Ten si zahral v mnohých filmoch, medzi ktoré patria napríklad Čata (1986), Wall Street (1987) či Horúce strely (1991). Lenže svoju najslávnejšiu rolu si zahral v sitkome Dva a pol chlapa (2003 až 2015), v ktorom stvárnil starého mládenca Charlieho Harpera.

Bola to rola ako stvorená preňho, pretože seriálový Charlie pil, hazardoval a striedal ženy rovnako ako skutočný Charlie. Lenže ani hrať samého seba a zarábať za to kráľovské peniaze hercovi nestačilo. Na nakrúcanie chodil večne pod vplyvom drog či alkoholu. Bol viacnásobne zatknutý, a takisto aj liečený od závislostí. Napokon to už producentov prestalo baviť a vymenili ho za Ashtona Kutchera.

V roku 2017 sa poslednýkrát objavil vo filme, a to konkrétne v nie príliš známom počine s názvom 9/11. Jeho kariéra už jednoznačne skončila a čo je horšie, aj napriek tomu, že zarábal približne 30 až 40 miliónov ročne, kvôli rozvodom a škandálom mu zostalo „len“ 10 miliónov dolárov.

3. Armie Hammer

herci, ktorí si zničili kariéru
Zdroj: pagesix.com

Armie Hammer sa pomaličky stával miláčikom Hollywoodu. Zahral si vo filme Davida Finchera Sociálna sieť (2012), s Johnnym Deppom v akčnom westerne Osamelý jazdec (2012) a taktiež po boku Henryho Cavilla v akčnej komédii Krycie menom U.N.C.L.E (2015). Zdalo sa, že jeho kariéru už nemôže narušiť nič, ale to sme netušili, aký skutočne Armie Hammer je. Prezradili to až jeho partnerky, ktoré ho obvinili nielen zo sexuálneho obťažovania, ale dokonca z kanibalizmu.

Dôvodom vraj boli správy, v ktorých im Hammer písal, že by chcel jesť ich orgány a že ho to vzrušuje. Po prepuknutí škandálu boli všetky jeho ďalšie filmové spolupráce prakticky zničené. Jeho posledným filmom bol detektívny triler Kennetha Branagha Smrť na Níle (2022).

Zdroje tvrdia, že ho ľudia videli na Kajmanských ostrovoch, kde vraj pracuje ako predavač. Párkrát sa vraj objavil aj v Los Angeles, avšak pochybujeme, že by ho niekto obsadil do filmu.

4. Kevin Spacey

herci, ktorí si zničili kariéru
Zdroj: thedailybeast.com

Dvojnásobný držiteľ Oscara Kevin Spacey patril medzi svetoznáme herecké talenty. Zažiaril takmer v každom filme, v ktorom si zahral, a takisto aj v seriáloch. Hlavne vďaka nemu vynikal seriál House of Cards (2013 až 2018). Lenže niekedy v priebehu tohto seriálu vyšli na svet skutočnosti o jeho sexuálnych napadnutiach na mladých a častokrát aj nedospelých chlapcov.

Netflix, ktorý zastrešoval produkciu House Of Cards, ho zo seriálu ihneď vyhodil, a takisto aj zrušil všetky ich ďalšie spoločné projekty. Dokonca im Spacey ešte musel zaplatiť za tento predčasný vyhadzov 31 miliónov dolárov.

5. Edward Norton

Edward Norton
Zdroj: slashfilm.com

Kariéra Edwarda Nortona rozhodne nie je zničená. Je však o ňom známe, že sa s ním veľmi ťažko pracuje. Hlavne preto ho tvorcovia od Marvelu vyhodili potom, čo si zahral Hulka vo filme Neuveriteľný Hulk (2008).

Neustále sa plietol do práce ako režisérovi, tak aj scenáristom. Nepochybne je Edward kvalitný herec, no jeho arogancia ho vždy nesmierne obmedzovala, preto sa nestal tak oslavovanou hviezdou ako jeho kolegovia Tom Cruise či Brad Pitt.

6. Jennifer Grey

Jennifer Grey
Zdroj: foxnews.com

Toto je prípad prvotriednej malichernosti, ktorá v Hollywoode dodnes pretrváva. Jennifer Grey zažiarila v jednom z najúspešnejších hitov všetkých čias, v romantickej komédii Hriešny tanec (1987). Diváci na nej zbožňovali práve jej prirodzenosť, lenže práve tento aspekt herečka narušila plastikou svojho nosa.

Kvôli jeho veľkosti s ním nikdy nebola spokojná, lenže práve tento nos ju definoval. Ľudia ju po plastike prestávali spoznávať na ulici, a to producentom veľmi prekážalo. Už skrátka nebola veľkou hviezdou a mohla si zahrať len vedľajšie postavy v béčkových filmoch.

7. Bill Cosby

Bill Cosby
Zdroj: foxnews.com

Šou Billa Cosbyho (1984 až 1992) patrí medzi vôbec najznámejšie americké sitkomy. A hlavným frontmanom tohto seriálu bol slávny komik Bill Cosby. Roky od finálovej epizódy sa o Cosbym nič nehovorilo, až v roku 2014 vyšli najavo desiatky obvinení zo sexuálneho obťažovania. Cosby nemal na výber a v roku 2018 putoval do väzenia. O tri  roky neskôr sa vrátil, lenže jeho kariéra a neoficiálny titul „amerického otca“ sú už dávno preč.

8. Danny Masterson

Danny Masterson
Zdroj: rollingstone.com

Danny Masterston sa preslávil vďaka sitkomu Tie roky sedemdesiate (1998 až 2006), rovnako ako jeho kolegovia Mila Kunis a Ashton Kutcher. Masterson bol aj po finálovej epizóde stále aktívnym hercom a v roku 2016 získal stálu postavu v sitkome Ranč (2016 až 2020).

Lenže v roku 2017 ho až tri ženy obvinili zo sexuálneho obťažovania. Masterson v Ranči hral postavu Roostera, ktorú tvorcovia v 3. sérii zabili a herca vyhodili. Dnes môže nad úlohou v seriáli od Netflixu len snívať.

Toto sú herci, ktorí si zničili kariéru a to už vedome či nevedome. Ktorého z týchto hercov či herečiek ste mali v obľube?

Zdroj: buzzfeed.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -