Hra Ghost of Tsushima sa ukazuje v novom traileri. Vieme dokonca aj kedy vyjde

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

O hre Ghost of Tsushima sme počuli už v roku 2018 na E3. V prvom videu sme videli kúsok gameplayu a o príbehu hry sme sa veľa bohužiaľ nedozvedeli. Za hrou stojí štúdio Sucker Punch, ktoré môžeme poznať ako tvorcov série InFamous. Hra Ghost of Tsushima je PlayStation exkluzivita, ako aj väčšina hier od štúdia Sucker Punch.

Kto je Jin Sakai?

V hre Ghost of Tsushima sa vžijeme do kože mladého samuraja. Jin Sakai sa postaví mongolskej armáde. Jin je síce skvelý a dlhé roky trénovaný samuraj, ale proti celej armáde sú jeho šance mizivé. Tu prichádza na scénu jedná z vedľajších postáv, Masako. Skúsená lukostrelkyňa, ktorá má vlastné dôvody, prečo sa postaviť mongolskej armáde a ako sa vraví, nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ. Masako je jedna z postáv, ktorá nás bude sprevádzať, keďže poraziť mongolskú armádu nie je práca pre jednu osobu.

jin sakai
Zdroj: playstation.com

O živote nášho protagonistu sa toho ešte veľa nevie, ale najnovší trailer naznačuje, že sa môže jednať aj o príbeh pomsty. Jin sa v príbehu Ghost of Tsuhima stáva niečím viac ako len samurajom, je z neho Ghost. Dôvodom je to, že Jin sa začína dištancovať od klasických samurajských techník boja a preto ho aj prestávajú považovať za obyčajného samuraja.

Tsushima, Japonsko 1274

Ako jeden z posledných samurajov sa budeme musieť adaptovať a postaviť početnej presile. Ako tento nápad vôbec vznikol? Nate Fox (herný direktor v Sucker Punch) sa k tomu vyjadril takto:

„Keď sme narazili na mongolskú inváziu Tsushimi v roku 1274, všetko do seba zapadlo. Zrazu sme vedeli kto boli hrdinovia, kto záporaci, v akom riziku bol svet a mali sme hru.“

Niekedy sa skutočne oplatí pozrieť do minulosti a inšpirovať sa skutočnými udalosťami.

masako
Zdroj: playstation.com

Náš arzenál bude obsahovať tradičné japonské zbrane. Nájdu sa medzi nimi napríklad luky, katany a dokonca aj obrnené kone. Sucker Punch neváhali využiť otvorený svet, pretože chcú hráča ponoriť do sveta, ktorý raz existoval.

Tsushima sa prezentuje presne ako ten svet, ktorý vám napadne pri pomyslení na staré Japonsko. Okolie je plné farebných kvetov, ktoré všetky realisticky reagujú na fúkanie vetra. Taktiež vidíme tradičné japonské čerešne. V skratke, japonská flóra v hre Ghost of Tsushima je dychberúca a hra určite využije plnú silu PS4. Ostrov Tsushima tiež ponúkne mestá a menšie dediny na preskúmanie.

ghost of tsushima nature
Zdroj: playstation.com

Stealth, súboje a kopec akcie

Jin je majster v boji s katanou. Súbojový systém má byť zameraný na časovanie protiútokov a v súbojoch sa stretneme aj s viacerými nepriateľmi naraz. Členovia mongolskej armády používajú štíty, oštepy, luky a rôzne meče. Medzi naše náradie pribudne aj hák, ktorý slúži na rýchle premiestnenie, ako aj na získanie lepšej pozície.

Stealth hrá tiež veľkú rolu. V traileri sme si mohli povšimnúť, ako sa Jin prikráda ku nepriateľovi a nasledovne ho rýchlym seknutím eliminuje. Hra Ghost of Tsushima je na prvý pohľad podobná poslednému výtvoru od From Software, Sekiro: Shadows Die Twice. Obe hry sa odohrávajú v Japonsku a postavy používajú podobné zbrane.

ghost of tsushima
Zdroj: playstation.com

Jeden veľký rozdiel je, že Sekiro využíva aj japonský folklór. Nie, nemyslím ľudové tance, ale dizajn nepriateľov a NPC. Stretli sme sa s rôznymi mýtickými postavami, ktoré mali nadpozemské schopnosti. To v hre Ghost of Tsushima neuvidíme, keďže hra sa snaží držať reality.

Na záver

Na hru sa skutočne veľmi teším. Ako som spomínal v predošlom článku, dokážem oceniť snahu herných štúdií, čo sa týka nových nápadov. Určite by bolo pre Sucker Punch ľahšie spraviť pokračovanie pre InFamous: Second Son, ale už len to, že sa vydali touto cestou je u mňa úspech. Hra sa nepodobá na žiadnu ich predošlú. Súbojový systém je celkovo prerobený a zameraný na precíznosť.

Z najnovšieho traileru sme sa taktiež dozvedeli oficiálny dátum vydania. Hra Ghost of Tsushima sa na trhu objaví už 26. júna a môžeme len dúfať, že z dôvodu hrozby koronavírusu nebude odložená. Dočkáme sa jej samozrejme na PlayStation 4 a je veľmi pravdepodobné, že aj na novom PlayStation 5.

Čo si myslíte o Ghost of Tsushima vy? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -