Chystá sa nová Star Wars hra? Project Maverick sa na chvíľku objavil online

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Na Twitter profile s názvom PSN, ktorý monitoruje a zverejňuje všetky nové hry pridané na PlayStation Store, sa objavil obrázok so Star Wars tematikou. Po podarenom Star Wars Jedi: Fallen Order je priam samozrejmé, že od Electronic Arts sa ešte zopár Star Wars titulov dočkáme. Príde nová Star Wars hra, alebo o čo sa teda jedná?

Čo je Project Maverick?

Podľa majiteľa spomínaného Twitter účtu sa hra objavila iba s názvom Maverick. Spárovaná bola s nižšie priloženým obrázkom. Vidíme na ňom vesmírnu loď patriacu Impériu a za ňou zopár X-Wing lodí. Fan base je presvedčený, že sa dej hry bude odohrávať niekde v prvej trilógii.

https://twitter.com/psnrelease/status/1235166862591352832

Miesto diania pripomína planétu Mustafar, ktorá sa objavila napríklad v Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov.

Kotaku prezradilo, že Electronic Arts pracuje dokonca na dvoch Star Wars projektoch. Jedná sa o pokračovanie skvelej hry od štúdia Respawn Star Wars Jedi: Fallen Order a jeden menší, zatiaľ oficiálne bezmenný projekt. Nemyslím si, že som jediný, komu príde myšlienka toho, že EA podporuje menšie projekty ako prekvapivá, až priam udivujúca.

Čo ma EA za lubom?

EA sú predsa známi ako stelesnená chamtivosť. Tým myslím to, že kde je potenciál na dosiahnutie ešte väčšieho zisku, tam sa EA často ukáže s ich mikro-transakciami. Pre skvelý príklad sa môžeme pozrieť na Star Wars Battlefront II. Battlefront II sľuboval hráčom možnosť hrania v multiplayerových zápasoch za ich obľúbené Star Wars postavy. Hru teda očakávalo množstvo ľudí. Už po pár dňoch hrania ale zistili, že hra je plná takzvaných lootboxov.

Tie v skratke slúžia ako náhodné odmeny v podobe zbraní, postáv, emotov ale aj hrdinov. Lootboxy ste dostali dvoma spôsobmi. Prvý spôsob je klasické hranie hry, ktoré vám sem-tam hodí jeden na motiváciu. Druhý spôsob je ten rýchlejší, nakúpiť si ich za vaše vlastné peniaze. Takže ak ste si kúpili hru za 60€, čakajte, že pre celý zážitok z hrania zaplatíte ešte viac.

project maverick
Zdroj: usgamer.net

Vrelé recenzie na Fallen Order ľudí znova prilákalo dať šancu EA. Hra bola podarená a požičala si prvky zo známejších hier, ako napríklad Metroidvania či exploráciu a súbojový systém pripomínajúci From Software a ich Dark Souls hry.

Kedy nám bude Project Maverick predstavený?

Na túto otázku zatiaľ neexistuje priama odpoveď. Môžeme ju očakávať na tohtoročnej E3, ktorá sa koná 9. až 11. júna. Organizátori E3 tiež vyhlásili, že neplánujú dátum konania nijako oddialiť z dôvodu rizika koronavírusu.

Aké sú vaše predpoklady? Čo si myslíte, že z Projectu Maverick bude a potešila by vás nová Star Wars hra? Píšte nám do komentárov!

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -