IEM Katowice 2020 – Začal sa jeden z najväčších CS:GO turnajov roka

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Kto aspoň trocha sleduje elektronické športy, musí poznať poľské Katowice. V tomto meste na juhu krajiny, ktoré má približne 300 tisíc obyvateľov, sa totiž každoročne na prelome februára a marca koná jeden z najdôležitejších turnajov v populárnej FPS strieľačke Counter Strike:Global OffensiveIntel Extreme Masters Katowice.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Krátka história

Všetko sa to začalo v roku 2013, kedy sa tu prvýkrát hostil event v hre League of Legends. Až o rok neskôr pribudla súťaž v CS:GO , a to nie hocijaká. Spodek aréna totiž hneď pri svojej premiére hostila Major (najdôležitejší a najprestížnejší turnaj v tejto hre s prizepoolom 1 milión dolárov, koná sa raz alebo dvakrát do roka, vždy v inom meste). Vyhral domáci tím Virtus.pro, ktorý v strhujúcom finále porazil Ninjas in Pyjamas. Odvtedy sa Katowice stali zárukou kvalitného eventu.

IEM Katowice 2019
Zdroj: dotesports.com

Vždy so slovenským zastúpením

Nás môže tešiť fakt, že doposiaľ ani raz nechýbalo slovenské zastúpenie. Až do roku 2019 hájil naše farby sniper Ladislav „GuardiaN“ Kovács, ktorý však tento ročník bohužiaľ chýba. Aktuálne si totiž dáva pauzu od hry po tom, ako ho jeho tím Natus Vincere posadil kvôli nepresvedčivým výkonom na lavičku. Do pamäte fanúšikov sa ale zapísal vďaka neuveriteľným clutchom a prehľadu v hre. Pevne však veríme, že sa budúci rok vráti.

Slovensko tak reprezentuje stále iba 17 ročný Dávid „Frozen“ Čerňanský. Tento mladý hráč, ktorý patrí k najväčším talentom súčasnosti, strieľa za tím mousesports. Mouseports patrí v aktuálnom svetovom rebríčku druhé miesto a patria medzi najväčších favoritov na zisk trofeje.

Podarí sa Astralis obhájiť titul?

Tohtoročná konkurencia je naozaj veľká. V akcii uvidíme všetkých desať najlepších tímov na svete podľa rebríčka hltv.org. Dánsky tím Astralis, aktuálna svetová jednotka, tak bude mať čo robiť, aby obhájila titul . K ďalším favoritom, okrem spomínaných mousesports, patrí aj Liquid, legendárny fnatic či Evil Geniuses. Ako nám však história mnohokrát ukázala, pokojne môže prekvapiť aj jeden z outsiderov.

V pondelok sa to začalo

Prvé zápasy sa odohrali tento pondelok. Zatiaľ sme neboli svedkami žiadneho väčšieho prekvapenia a všetko ide podľa papierových predpokladov. CS:GO je ale veľmi nevyspytateľné, a preto nemôžeme vedieť, čo nás ešte čaká. Celý turnaj vyvrcholí v nedeľu 1. marca 2020 o 17:00 h, kedy sa v Grand finále pred vypredanou Spodek arénou stretnú dva najúspešnejšie tímy.

A kto je Váš favorit? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -