Oscarový Joaquin Phoenix a režisér Ridley Scott sa spájajú v epickom filme Kitbag o Napoleonovi

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Čerstvý oscarový víťaz za najlepšieho herca Joaquin Phoenix súhlasil s novou úlohou v epickom filme Kitbag, ktorý nás zavedie do života slávneho francúzskeho dobyvateľa Napoleona.

Režisérom projektu je Ridley Scott, ktorého vám určite predstavovať nemusíme. Tento známy tvorca má na svojom konte obrovský počet kvalitných filmov, medzi ktoré možeme zaradiť aj počiny ako Marťan (2015), Votrelec (1979), Gladiátor (2000) alebo Čierny jastrab zostrelený (2001).

Joaquin Phoenix Kitbag
Zdroj: theflick.com

V životopisnom filme Kitbag sa v hlavnej úlohe ukáže Joaquin Phoenix

Scenáristom filmu je David Scarpa. Ten má na svojom konte len tri filmy a za najväčší jeho úspech považujeme životopisnú drámu Všetky prachy sveta (2017), na ktorej spolupracoval s Ridleyom Scottom.

Producentom pripravovanej historickej drámy, spoločne so Scottom, bude Kevin Walsh a celý projekt vznikne pod záštitou filmového štúdia 20th Century.

Joaquin Phoenix Kitbag
Zdroj: warhistoryonline.com

Film preskúma pôvod Napoleona a jeho rýchlu cestu k moci

Phoenix by sa mal bez pochyby objaviť v úlohe francúzskeho vodcu, ktorý bol vzrastom len o niečo menší ako samotný herec. Dej nás zavedie na počiatok cesty Napoleona, kedy sa z nenápadného vojaka stával neporaziteľný vojnový vodca.

V projekte bude zahrnutá aj jeho manželka Josephine a pripraviť sa máme na veľký počet slávnych bitiek, ktoré nám bližšie ukážu Napoleonove vynikajúce strategické zmýšľanie a jeho neúnavnú ambíciu zvíťaziť za každú cenu.

Názov filmu je inšpirovaný zo slávneho výroku “There is a generals staff hidden in every soldiers kitbag.” Čo môžeme vo všeobecnosti chápať tak, že každý jeden úspešný vodca začínal v pozícii radového vojaka, ale iba tí najlepší sa mohli dostať na výslnie.

Bude určite zaujímavé sledovať, ako sa tento ambiciózny projekt vyvinie a kedy započne jeho natáčanie. Predsa len, situácia vo svete je stále nad kritickou úrovňou a COVID19 môže kedykoľvek spôsobiť zabalenie celého procesu natáčania. No ak sa nič nepokazí, 83-ročný Ridley Scott by mal začať natáčanie koncom roku 2021, kedy by už mohla byť pandémia pod kontrolou. Tvorcom držíme palce a o všetkých dôležitých informáciách vás budeme informovať.

Čo hovoríte na životopisný film Kitbag, v ktorom sa objaví aj oscarový Joaquin Phoenix? O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -