KVÍZ – Ako dobre poznáš filmy Johna Wicka? Otestuj sa v našom kvíze pred pozretím najnovšej kapitoly

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

John Wick 4 KVÍZ

Nič v posledných rokoch nezmenilo akčné filmy tak, ako filmy o zabijakovi menom John Wick. Tie sa nezamerali ani tak na vyrozprávanie príbehu, ako ukázanie skvelej akcie. Tá bola vždy natáčaná atypickým, no vizuálne skvelým spôsobom. A keďže táto séria dostala nový film John Wick 4, pripravili sme si vedomostný kvíz, v ktorom sa viete otestovať a zistiť, ako dobre poznáte Babu Yagu.

Celá séria sa točí najmä okolo bývalého zabijaka, ktorý sa po strete so ženou, do ktorej sa zamiloval, rozhodol so svojím nebezpečným povolaním skončiť. Po tom, čo ale ona zomrie na chorobu a syn ruského bossa mu zabije psa, ktorého dostal ako dar od svojej ženy, sa však rozhodne vrátiť, aby sa pomstil. Jeho návrat si ale všimnú iní zabijaci, ktorým by sa služby Baby Yagy mohli hodiť.

John Wick Keanu Reeves Donnie Yen
Zdroj: imdb.com

Legendárny zabijak našiel spôsob, ako si zaistiť slobodu

John Wick (Keanu Reeves) v najnovšom projekte hľadá cestu, ktorá by mu pomohla oslobodiť sa od celého systému zabijakov. Na jeho hlavu je momentálne vypísaná vysoká odmena, ktorá z neho robí veľmi dobrý terč. Zatiaľ sa ale skrýva u Bowery Kinga (Laurence Fishburne) v stokách a opustených budovách pod zemou. Dáva sa tam dokopy a trénuje.

Do tejto pozície ho dostal Winston Scott (Ian McShane). Ten ho na konci tretej časti zostrelil zo strechy hotela Continental v New Yorku, v ktorom je Winston manažérom. Iba tak mohol zachrániť hotel a svojho recepčného Charona (Lance Reddick). Wick si však musí nielen vybojovať cestu za slobodou, ale postaviť sa aj novému záporákovi, ktorý má silných spojencov po celom svete, ako aj financie. Ide o markíza Vincenta de Gramonta (Bill Skarsgård).

John Wick 4 záporáci a spojenci
Zdroj: movieweb.com

Ten mení Johnových starých priateľov na nepriateľov, pretože má na to potrebnú moc. Baba Yaga tak bude musieť cestovať po svete – uvidíme ho niekde v púšti, Japonsku, Paríži či Berlíne. Všade sa bude snažiť plniť úlohy, ktoré by mu mali na konci zaistiť slobodu. Stretáva pri tom mnohých ľudí, hraných hercami ako Clancy Brown, Donnie Yen, Natalia Tena, Hiroyuki Sanada, Shamier Anderson či Scott Adkins.

Kvíz

Ako dobre poznáte Johna Wicka? Podeľte sa o vaše výsledky kvízu s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -