Pes vo filme John Wick spôsobil nezhody medzi režisérmi a štúdiom. Kto ho chcel nechať žiť?

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Mal pes vo filme John Wick pôvodne prežiť?

Scenárista úspešného filmu John Wick nám odhalil, že pes spôsobil isté nezhody medzi režisérmi a štúdiom.

John Wick je jedným z najpopulárnejších projektov poslednej dekády, ktorý dostal zatiaľ tri časti. Hlavnú postavu v nich stvárňuje fenomenálny Keanu Reeves. Najnovšie sa pracuje na štvrtom pokračovaní a dokonca aj na seriáli z tohto univerza. Celé sa to začalo prvým filmom z roku 2014.

John Wick pes
Zdroj: johnwick.fandom.com

Baba Yaga, ako znie Johnova prezývka, je profesionálny zabijak, ktorý si užíva zaslúžený dôchodok. Celé sa to ale zvrtne v momente, keď mu syn známeho mafiána zabije šteniatko, ktoré dostal od svojej zosnulej ženy. John sa ho rozhodne pomstiť a nezastaví sa pred ničím. Začína sa tak boj jedného muža proti celej armáde.

Nechať psa žiť, či nie?

Ako dostať publikum sa stranu brutálneho a bezcitného vraha? Odpoveď na túto otázku vymysleli režiséri Chad StahelskiDavid Leitch. Pomsta v mene štvornohého miláčika je predsa ideálnou hrou na city. Smrť psa tak bola v pláne od úplného začiatku.

Podľa scenáristu Dereka Kolstada by to bez nej nebolo ono. Spôsobilo to hlbšie prepojenie s publikom a možno aj preto sa stal tuctovo znejúci film takým úspešným. Pre portál ComicBook sa vyjadril, že Chad a Dave museli v istom bode za smrť štvornohého maznáčika dokonca bojovať. Keď však videli reakciu testovacieho publika, okamžite vedeli, že tam musí zostať.

john wick 3 parabellum
Zdroj: twitter.com

Šéfovia štúdia ale boli pôvodne proti. Báli sa totiž, že by niektorí diváci nemuseli zobrať smrť psa zrovna najlepšie. Ide o naozaj citlivú tému. Je zvláštne, že zabíjanie ľudí im vo filme nevadí, ale keď má umrieť jeden pes, zrazu im to prekáža. Podobne aj niektorým divákom.

„Myslím, že chceli urobiť správnu vec a takisto boli momenty, keď chceli psa z filmu úplne vystrihnúť,“ prezradil Kolstad. V jednej chvíli sa dokonca chceli sústrediť na zabijaka vracajúceho sa z dôchodku. Režiséri ale boli proti a nakoniec vyhral zdravý rozum, za čo sme aj my veľmi radi. Osud psa bol možno krutý, no dodal filmu grády a pomohol nám pochopiť konanie hlavnej postavy.

Videli ste Johna Wicka? Aký je váš názor na túto tému? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Aj keď som len 9 ročné dieťa chápem že zabíjanie ľudí je hrozné ale aj zabiť zviera len tak nanič je hriech !!!!!!! Boh stvoril zvieratá aby nám síce slúžily ale i skrášlovali život, nie aby sme ich zabíjali !!!!!! Film sa mi páčil a bol aj dramatický. ja mám psi veľmi rada a nie len kôli tomu toto píšem ale kôli tomu že hovorím praudu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -