Autor kooperačnej hry A Way Out predstaví svoj nový titul ešte tento týždeň

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najčítanejšie za 7 dní

Kooperačný experiment

Josef Fares zďaleka najviac zaujal tunajších hráčov svojím kooperačným titulom A Way Out. V prípade tejto hry sa azda najviac hodí použiť slovo experiment, nakoľko ide o zaujímavý, papierovo možno dokonca nespojiteľný mix žánrov.

Približne osem až desaťhodinový príbeh v sebe skĺbil prvky interaktívnej adventúry, akčného cover shooter počinu, stealth hry, a dokonca sa nezabudlo ani na zopár logických problémov. Unikátnosť A Way Out okrem spomínanej mixáže žánrov tkvela v tom, že Josef Fares „prinútil“ hráčov ku kooperácii.

Sami, prípadne v sprievodne umelej inteligencie, ste si tento počin zahrať nemohli. Zážitok sa teda pochopiteľne stával intenzívnejším, ak ste ako dvaja kamaráti, partneri, či manželia, sedeli na gauči a spoločne prechádzali strasťami dvoch spoločníkov na úteku pred majákmi spravodlivosti.

Josef Fares - A Way Out
Zdroj: gamestar.de

Komerčný úspech sa vďaka originalite dostavil, pričom i v recenziách sa počinu spadajúcemu do takzvaného EA Originals náramne darilo (metascore 79%).

Nemožno sa preto čudovať, že vďaka kvalitám tohto projektu, no i určitej kontroverznosti osobnosti samotného tvorcu, je mnoho hráčov zvedavých na ďalší počin režiséra a scenáristu Josefa. Jeho hernú novinku uvidíme už čoskoro.

Josef Fares a jeho doposiaľ nevidený projekt

Správa prišla prostredníctvom Twitter statusu kreatívneho srdca kooperačného projektu, ktorý sa svojho času unikátnym spôsobom vyjadril na adresu amerických Oscarov.

Status je pomerne skromný a vlastne hovorí iba to, že máme očakávať krátky teaser trailer na jeho nový projekt. Jedná sa o doposiaľ nevidený a bližšie nešpecifikovaný príbehový projekt pre viacero hráčov. Ak by ste teda nepovažovali za bližšiu špecifikáciu Faresovo tvrdenie, že z jeho novej hry sa poserieme.

Zdá sa, že spolupráca s často krát nenávideným štúdiom EA mu i naďalej vyhovuje. To je zrejme primárny dôvod, prečo uvidíme kooperačnú novinku, ktorá nás údajne zahltí mechanikami, na akcii EA Play.

Tá prebehne tento štvrtok, teda 18. júna 2020. Po oficiálnom predstavení vám pochopiteľne prinesieme článok, ktorý sa bude venovať hre a prípadnému výstupu nadšeného tvorcu.

Myslíte, že nás nepochybne talentovaný Josef Fares niečím prekvapí? A bude oznámenie jeho ďalšej hry sprevádzané kontroverzným výstupom ako naposledy? Dajte nám vedieť svoj názor prostredníctvom komentárovej sekcie! 

Zdroj: Twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -