K svojim najslávnejším úlohám sa už nevrátia! Kariéra týchto hereckých hviezd sa otočila o 180°

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Kariéra hereckých hviezd

Túžbu presláviť sa má každý začínajúci herec v Hollywoode. A tým najtalentovanejším sa to aj skutočne podarí. Ak majú šťastie, tak ich obsadia do nejakého veľkého projektu, napríklad do seriálu Hra o tróny alebo kinohitu Vlk z Wall Street. Problémom však pre hercov je škatuľkovanie. Aj taký Russell Crowe bude už navždy Gladiátor, aj keď hral v mnohých ďalších skvelých filmoch. Preto niektorí herci urobia všetko preto, aby nezostali len v tieni jednej postavy. Dnes vám ukážeme, ako diametrálne sa v súčasnosti zmenila kariéra niektorých hereckých hviezd v Hollywoode.

1. Iwan Rheon

kariéra hereckých hviezd
Zdroj: adme.media

Napriek tomu, že si Iwan Rheon zahral v seriáli od Marvelu Misfits, diváci si ho pamätali len ako Ramsayho Boltona, jednu z najnenávidenejších postáv zo seriálu Hra o tróny. Už len pri jeho nástupe na scénu mnohým naskakovala husia koža. Samozrejme Rheon nechcel, aby bol v celom Hollywoode známy len ako úchylný zabijak bez kúska citu. V súčasnosti preto hrá mnohé excentrické postavy. Zahral si napríklad bizarného Papagena vo filme Čarovná flauta.

2. Anne Hathaway

kariéra hereckých hviezd
Zdroj: adme.media

Anne Hathaway sme už od kinohitu Denník princeznej zaškatuľkovali ako tú krásnu a nevinnú dievčinu, ktorá túži po láske a úspechu. To sa však zmenilo už pri filme Bedári, v ktorom si Anne zahrala úplne odlišnú postavu. V celom filme bola bez make-upu, utrápená, strhaná a neskutočne chudá. V súčasnosti si zahrala vo filme Čarodejnice. Opäť nešlo o postavu nejakej krásky. Anne jasne dokázala, že už dávno nie je tá sladká asistentka Mirandy Priestleyovej z filmu Diabol nosí Pradu.

3. Margot Robbie

kariéra hereckých hviezd
Zdroj: adme.media

Pred 10 rokmi sme Margot Robbie poznali len ako nesmierne sexi manželku Leonarda DiCapria z filmu Vlk z Wall Street. Pri nakrúcaní kultovej komédie Martina Scorseseho to herečka nemala ľahké. Musela sa dokonca vyzliecť donaha. Margot s tým však nemala problém a získala si tým srdcia nielen mužských divákov. V roku 2014 založila spolu s niekoľkými svojimi priateľmi svoju vlastnú produkčnú spoločnosť. Prvý film, ktorý vyšiel pod záštitou jej produkcie, bolo životopisné dielo o kontroverznej krasokorčuliarke Ja, Tonya. V súčasnosti sme Margot mohli vidieť v herecky brilantnom obsadení filmu Amsterdam. Opäť si však nezahrala postavu typickej krásky. Dňom, kedy sme Margot videli v „plnej kráse“, už zrejme odzvonilo.

4. Sean Astin

kariéra hereckých hviezd
Zdroj: adme.media

Pre fanúšikov slávnej Tolkienovej trilógie Pán Prsteňov bude Sean Astin navždy obľúbeným hobitom Samom, ktorý sprevádza Froda na jeho dobrodružstvách. Lenže kariéra Seana Astina sa uberala iným smerom. Musíme povedať, že tento herec má v obľúbe atypické postavy. Divákom v súčasnosti najviac zarezonovala jeho postava Boba Newbyho z 2. série Stranger Things. Z celkovo nenápadnej postavy sa stal skutočný hrdina, ktorého smrť mnohí diváci oplakávali. Nevieme, ktoré ďalšie postavy Sean ešte stvárni, no určite je to skvelý herec, ktorý si zaslúži uznanie za celú svoju doterajšiu kariéru a nielen za jednu postavu.

5. Blake Lively

Blake Lively
Zdroj: adme.media

Blake Lively je známa vďaka dvom veciam. Jednak je to manželka slávneho Deadpoola, teda herca Ryana Reynoldsa a taktiež vďaka postave z kultového seriálu Gossip Girl (Super drbna). Blake si zahrala vždy krásnu, šarmantnú, bohatú a nesmierne príťažlivú Serenu van der Woodsenovú. Mnohé atribúty tejto postavy hlavne tie pozitívne sa točili aj okolo Blake Lively, preto sí diváci túto postavu obľúbili. Blake sa neštíti hrať atraktívne a vyzívavé postavy (našťastie), no skúša aj iné úlohy, napríklad si zahrala vražednú pomstiteľku v trileri Rhythm Section.

6. Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence
Zdroj: adme.media

Jennifer Lawrence sa preslávila vďaka sérii Hry o život. Jej postava Katniss Everdeen patrí k tým najobľúbenejším v rámci novodobej kinematografie. Jennifer sa po tomto úspechu otvorili dvere do Hollywoodu. Lenže komerčné projekty odmietala. Radšej si zahrala v nezávislých filmoch režiséra Davida O. Russella a urobila dobre. Za jej výkon vo filme Terapia láskou získala Oscara. Dnes už Jennifer nikto nevidí „len“ ako Katniss. A to aj vďaka postave excentrickej a niekedy smiešnej vedkyne z filmu Don’t Look Up.

7. Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe
Zdroj: adme.media

Daniel Radcliffe si už v 11. rokoch zaistil nesmrteľnú slávu a to vďaka nesmrteľnej sérii Harry Potter od J. K. Rowlingovej. Od natočenia poslednej časti sa však britský herec všemožne snaží, aby ho ľudia neškatuľkovali ako mladého čarodejníka. A darí sa mu to výborné a to vďaka jeho kvalitným výkonom vo filmoch Žena v čiernom, Guns Akimbo, Stratený v džungli či Útek z Pretórie. V súčasnosti ho uvidíme v životopisnom filme, pretože si zahral slávneho Divného Ala Yankovica, kráľa paródie. Sám Radcliffe priznáva, že Harry Potter vždy bol a vždy bude jeho najslávnejšia postava. To mu však nebráni v tom, aby predvádzal vynikajúceho výkony v mnohých ďalších filmoch.

Kariéra týchto hereckých hviezd sa v súčasnosti poriadne zmenila. Teší vás cesta, ktorou sa vybrali, ale máte na to iný názor?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -