Filmy

Kam sa Luke Skywalker podel na konci Star Wars: Poslední Jediovia? Herec Mark Hamill ponúka svoj pohľad na vec!

Mnoho fanúšikov Star Wars bolo sklamaných zo spôsobu, akým Rian Johnson odstránil milovaného Lukea Skywalkera. Vďaka novelizácii Posledných Jediov, ktorá okrem iného odhalila príbeh Snokea, môžeme trochu lepšie pochopiť Lukeove správanie v Epizóde VIII. Vo filme sa objavil tak, ako bolo zamýšľané a koniec koncov aj správne. V minulosti sme sa už naučili, že ľudia vždy budú mať sťažnosti a nikdy nebudú stopercentne spokojní. Aj preto si musíme z istého uhlu pohľadu vážiť, že Johnson nám predstavil takého Lukea, akého nikto nečakal. Na režisérov príbeh teraz nadviazal aj samotný Mark Hamill so svojou predstavou o tom, kde sa jeho postava momentálne nachádza.

kde je luke skywalker

Zdroj: wallpapersfans.com

Kde je Luke Skywalker?

V novom rozhovore s hercom sa téma prirodzene začala približovať aj novému Star Wars: Poslední Jediovia, konkrétne jeho kontroverznému koncu. Ako už viete, Lukea Skywalkera sme naposledy videli na Ahch-To po intenzívnej “teleportácii,” ktorá Jediho stála posledné zvyšky energie. Pred očami sa nám odrazu rozplynul a zanechal za sebou iba róbu, podobne, ako legendárny Obi-Wan. Kam sa však Luke podel? Nie je to očividné? Mark Hamill prišiel so zaujímavým prehlásením:

“Odmietam veriť, že je naozaj preč. Moja teória je, že sa jednoducho teleportoval inam a nezobral si so sebou oblečenie. Áno, teleportoval sa do nudistickej kolónie, v to dúfam.”

Luke Skywalker na inter-galaktickej nudistickej vesmírnej kolónii znie ako vtipná myšlienka, samozrejme však ide len o Hamillov sarkastický humor. Môžeme si predstaviť, že herca už naozaj otravujú všetky otázky na postavu, spôsob, akým sa vo filme objavil alebo samotný koniec. Ľudia od neho vlastne očakávajú, že príbeh bude každodenne obhajovať a herec neprestane vymýšľať nové prehlásenia tak, aby uspokojil všetkých fanúšikov.

mark hamill star wars

Zdroj: inhdw.com

Hercova frustrácia je miestna a vcelku ju chápeme. Vôbec sa nedivíme, že Hamill už nemá náladu stále dookola seriózne odpovedať na tú istú otázku. Ľudia sa jednoducho musia naučiť, že príbeh sa vyvinul tak, ako si filmári priali – a s tým my už nič nespravíme. A aby sme nezabudli, samozrejme je dosť možné, že Luke v Star Wars ešte nekončí. S príchodom očakávanej a záverečnej Epizódy IX môžeme totižto očakávať, že legendárny Jedi sa ku Rey vráti ako Force Ghost.

Ako sa vám páčil posledný Star Wars: Poslední Jediovia? Boli ste zo smrti Lukea Skywalkera smutní, sklamaní, alebo chápete, prečo postava musela odísť? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Film Rýchlo a zbesilo 9 nám odhaľuje prvé zábery v novom teaser traileri

  FilmyOdporúčame

  Nová filmová séria Transformers prichádza. Na čo sa môžeme tešiť v dvoch potvrdených filmoch?

  Filmy

  Dostane film Maska pokračovanie? Herec Jim Carrey má jednu podmienku

  Filmy

  Mal sa zosnulý basketbalista Kobe Bryant ukázať v budúcoročnom filme Space Jam 2?

  Pridaj komentár