Kam sa Luke Skywalker podel na konci Star Wars: Poslední Jediovia? Herec Mark Hamill ponúka svoj pohľad na vec!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Mnoho fanúšikov Star Wars bolo sklamaných zo spôsobu, akým Rian Johnson odstránil milovaného Lukea Skywalkera. Vďaka novelizácii Posledných Jediov, ktorá okrem iného odhalila príbeh Snokea, môžeme trochu lepšie pochopiť Lukeove správanie v Epizóde VIII. Vo filme sa objavil tak, ako bolo zamýšľané a koniec koncov aj správne. V minulosti sme sa už naučili, že ľudia vždy budú mať sťažnosti a nikdy nebudú stopercentne spokojní. Aj preto si musíme z istého uhlu pohľadu vážiť, že Johnson nám predstavil takého Lukea, akého nikto nečakal. Na režisérov príbeh teraz nadviazal aj samotný Mark Hamill so svojou predstavou o tom, kde sa jeho postava momentálne nachádza.

Zdroj: wallpapersfans.com

Kde je Luke Skywalker?

V novom rozhovore s hercom sa téma prirodzene začala približovať aj novému Star Wars: Poslední Jediovia, konkrétne jeho kontroverznému koncu. Ako už viete, Lukea Skywalkera sme naposledy videli na Ahch-To po intenzívnej „teleportácii,“ ktorá Jediho stála posledné zvyšky energie. Pred očami sa nám odrazu rozplynul a zanechal za sebou iba róbu, podobne, ako legendárny Obi-Wan. Kam sa však Luke podel? Nie je to očividné? Mark Hamill prišiel so zaujímavým prehlásením:

„Odmietam veriť, že je naozaj preč. Moja teória je, že sa jednoducho teleportoval inam a nezobral si so sebou oblečenie. Áno, teleportoval sa do nudistickej kolónie, v to dúfam.“

Luke Skywalker na inter-galaktickej nudistickej vesmírnej kolónii znie ako vtipná myšlienka, samozrejme však ide len o Hamillov sarkastický humor. Môžeme si predstaviť, že herca už naozaj otravujú všetky otázky na postavu, spôsob, akým sa vo filme objavil alebo samotný koniec. Ľudia od neho vlastne očakávajú, že príbeh bude každodenne obhajovať a herec neprestane vymýšľať nové prehlásenia tak, aby uspokojil všetkých fanúšikov.

Zdroj: inhdw.com

Hercova frustrácia je miestna a vcelku ju chápeme. Vôbec sa nedivíme, že Hamill už nemá náladu stále dookola seriózne odpovedať na tú istú otázku. Ľudia sa jednoducho musia naučiť, že príbeh sa vyvinul tak, ako si filmári priali – a s tým my už nič nespravíme. A aby sme nezabudli, samozrejme je dosť možné, že Luke v Star Wars ešte nekončí. S príchodom očakávanej a záverečnej Epizódy IX môžeme totižto očakávať, že legendárny Jedi sa ku Rey vráti ako Force Ghost.

Ako sa vám páčil posledný Star Wars: Poslední Jediovia? Boli ste zo smrti Lukea Skywalkera smutní, sklamaní, alebo chápete, prečo postava musela odísť? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

ZDROJbbc

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -