Koniec éry sa blíži. Ikonický šéf má skončiť na čele Marvelu

Nenechajte si ujsť

Odchádza Kevin Feige z Marvelu?

Éra Marvelu pod správou hlavného lodivoda Kevina Feiga sa pravdepodobne chýli ku koncu. Naznačujú to viaceré správy priamo z prostredia komiksového štúdia, ktoré sa zhodujú, že odchod Kevina Feiga sa približuje. Dôvodom je nepresvedčivá kvalita posledných titulov a ich slabé komerčné výsledky, ale aj skutočnosť, že Marvel od začiatku Feigovho pôsobenia narástol do obludných rozmerov, z čoho už je vedúca osobnosť značky vyčerpaná, informuje Small Screen.

Správy o možnom odchode Kevina Feiga z Marvelu nie sú niečím novým. V auguste minulého roka médiami kolovali špekulácie, že Feige leží v žalúdku šéfa Disney – Boba Chapeka, ktorý sa snaží vystrnadiť ho z vedúcej stoličky Marvelu. Chapeka na čele Disney však medzičasom vystriedal Bob Iger. Ten lodivoda komiksového kolosu verejne podporil a deklaroval, že Feige zostane aj naďalej plne zodpovedný za smerovanie značky.

marvel nove filmy
Zdroj: TMDB, Marvel

Tohtoročné filmy s výnimkou tretieho filmu Strážcovia galaxie však príliš nepresvedčili a nedokázali do kín prilákať divákov. O nič lepšie na tom nie sú ani televízne tituly, ktoré po stránke kvality i diváckeho záujmu rovnako zaostávajú za očakávaniami. Marvel si krízu dobre uvedomuje a deklaruje, že sa chce sústreďovať predovšetkým na kvalitu než kvantitu noviniek.

Je vyčerpaný a chce natáčať vlastné filmy

Známa mediálna insiderka Joanna Robinson tvrdí, že nové smerovanie už nemusí mať na starosti Kevin Feige. Známy producent a filmár podľa nej posledné roky operuje v extrémne vysokom nasadení a už viac nedokáže efektívne dohliadať na všetky rozbehnuté tituly. Marvel sa pod jeho správou stal príliš veľkým a Feige nad všetkým nevládze držať kontrolu.

Insiderka ďalej hovorí, že aj samotný Feige už začína byť unavený a rád by zaradil spiatočku, zbavil sa povinností nad dohľadom všetkých titulov Marvelu a jednoducho začal opäť natáčať svoje vlastné filmy. 50-ročný americký filmár a producent už v Marveli pôsobí takmer dve dekády a v súčasnosti má hľadať nové kreatívne výzvy.

Na začiatku novembra portál Cosmic Book informoval o tom, že takouto výzvou by pre Feiga mohlo byť univerzum Star Wars. Tu mal lodivod Marvelu v pláne natočiť vlastný film, konglomerát Disney ho ale kvôli škrtom zrušil. Na čelo univerza Star Wars bol navyše dosadený na veľkú radosť fanúšikov dosadený Dave Filoni. Kevin Feige nateraz preto stále zostáva vedúcou postavou Marvelu, v blízkej budúcnosti sa to však môže zmeniť.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -