Štúdio Legendary našlo nový domov. V spolupráci so Sony by nám mali priniesť niekoľko filmov a seriálov

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vo filmovom svete sa dejú veľké veci. Produkčná spoločnosť Legendary Entertainment a štúdio Sony Pictures uzavreli nové viacročné partnerstvo v oblasti distribúcii filmov. Dohoda nahrádza bývalý pakt, ktorý Legendary má s Warner Bros., avšak obe štúdiá budú aj naďalej pokračovať v spolupráci s vybranými existujúcimi titulmi.

Reč je o nadchádzajúcom blockbustery Duna: Časť 2, ktorého uvedenie do kín očakávame 3. novembra 2023. Na zozname sa taktiež nachádzajú veľkofilmy zo série MonsterVerse.

duna video thumb
Zdroj: continental-film.sk

Legendary a Sony podpísali novú lukratívnu zmluvu

Obe štúdiá v tlačovej správe zdôraznili, že spoločnosti sú zosúladené vo svojom pretrvávajúcom záväzku distribúcie v kinách a budovaní dlhodobej hodnoty kinosál pre filmy.

Tento sentiment môže byť nie príliš jemným prikývnutím k verejnému sporu medzi Legendary a Warner Bros. z konca roka 2020. V tom čase produkčná spoločnosť pohrozila, že voči Warner Bros. podnikne právne kroky.

Dôvodom bolo rozhodnutie poslať všetky ich filmy z roku 2021 vrátane Legendary filmov Godzilla vs. Kong (2021) a Duna (2021) na platformu HBO Max v ten istý deň, kedy zažijú debut na veľkom plátne.

Pokračovanie filmu Godzilla vs Kong
Zdroj: giantfreakinrobot.com

Obe spoločnosti však pre zatiaľ zažehnali frustráciu a našli spoločnú reč, ktorá uspokojila všetky zúčastnené strany. Navyše, film Godzilla vs. Kong zarobil celosvetovo 470 miliónov dolárov a sci-fi Duna vygenerovala zárobok 401 miliónov dolárov, vďaka čomu sa každý z nich stal hitom v ére pandémie.

„Je to vzácna príležitosť spojiť sa týmto obojstranne výhodným spôsobom so skutočnými profesionálmi, ktorí sú úplne v súlade s našim záväzkom kinám a s jasnou víziou pre tento biznis. Kreatívna brilantnosť a sila Legendary je obrovská a tešíme sa, že ich prácu prinesieme do kín po celom svete,“ povedali Josh Greenstein a Sanford Panich, riaditelia Sony Pictures Motion Pictures Group.

V rámci novej zmluvy so spoločnosťou Sony bude štúdio Culver City so sídlom v Kalifornii na trh vydávať nové pripravované filmové tituly Legendary po celom svete, okrem Číny. O túto ázijskú krajinu sa postará Legendary East, pričom zastrešia všetok marketing a distribúciu.

Legendary a Sony nová dohoda
zdroj: https://www.townoflaronge.ca

Svetlá budúcnosť pre Legendary

Sony sa taktiež pre Legendary postará o domácu zábavu a televíznu distribúciu. Druhé menové štúdio si pritom zachová možnosť produkovať a distribuovať celovečerný filmový obsah pre širokú škálu streamovacích platforiem, ktoré sú už zabehnuté aj pre budúce inkarnácie.

Legendary sídlil vo Warner Bros. niekoľko rokov a produkoval napr. filmový trhák Christophera Nolana s názvom Temný rytier (2008). Zle na tom nie je ani spomínaná Duna, ktorá získala šesť Oscarov. Medzi ďalšie pozoruhodné snímky z produkcie Legendary sa radí film Pokémon Detektív Pikachu (2019), ktorý pred pandémiou zarobil viac ako 433 miliónov dolárov. Za úspech sa taktiež považuje franšíza Enola Holmes (2020) na Netflixe, ktorá nedávno prišla s novým pokračovaním.

A to je stále len kúsok toho, čo všetko nám za tie roky Legendary prinieslo. Teraz, po podpísaní novej zmluvy, sa určite môžeme tešiť na veľa ďalších skvelých filmových a televíznych projektov. Ktoré to budú zatiaľ nevieme, ale všetko by sme sa mali dozvedieť v pravý čas.

Čo hovoríš na spoluprácu medzi Sony a Legendary? Prinesú nám podľa teba várku kvality, ktorú očakávame? Názor nám nezabudni napísať dole do komentára.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -