AKTUÁLNE: Marvel si registroval nové značky vrátane Avengers: Secret Wars, Captain America 4 a ďalšie

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Comic-Con v americkom San Diegu je v plnom prúde. Hlavný event víkendu prebehne už dnes v noci, kedy o 2:00 ráno odštartuje Marvel Studios „mega-panel“. Očakávania sú nastavené vysoko, v ikonickej Hale H by mala byť predstavená filmová a seriálová budúcnosť sveta Marvel Cinematic Universe. Potenciálne by sme mali dostať prvú ukážku na Black Panther: Wakanda Forever, možné potvrdenie filmu Deadpool 3, novinky ohľadom Fázy 4 a… dva nové Avengers filmy? Všetko tomu nasvedčuje, tesne pred panelom na SDCC 2022 Marvel v Európe registroval nové ochranné známky.

Ako inak, dostal sa k tomu šikovný používateľ Redditu. Únik informácií potvrdil päť nových značiek, o niektorých z nich sme už v minulosti počuli. Dôležitou informáciou je, že ten, kto ochranné známky registroval, už so štúdiom Disney spolupracoval. V tomto prípade na filmoch ako Sneakerella.

Dvoma novými Avengers filmami by mali byť Secret Wars a The Kang Dynasty. Ochranné známky tiež dostali Thunderbolts, o ktorých sme už počuli a takisto Captain America: New World Order. Nakoniec bola registrovaná značka „Multiverse Saga“, ktorá práve prebieha. Poďme si to rozmeniť na drobné.

Avengers: The Kang Dynasty

Ant-Man 3 Kang
Zdroj: pioneerscoop.com

Ako sme predpokladali, hlavným zloduchom Fázy 4 by mal byť Kang Dobyvateľ. Vlastným menom Nathaniel Richards je totiž vzdialeným potomkom Reeda Richardsa a Sue Storm (Fantastická štvorka) z 31. storočia. Jeho príbeh začína objavením technológie na cestovanie v čase, ktorú vynašiel Doctor Doom. História tejto postavy je naozaj rozmanitá, keďže jestvuje veľké množstvo jeho verzií, ktoré existujú súbežne.

Jednu z nich sme už mohli vidieť v seriáli Loki, kde ho stvárňuje herec Jonathan Majors. Šlo o verziu „He Who Remains“, teda toho najprívetivejšieho zo všetkých. Tiež je tvorcom organizácie Time Variance Authority (TVA), ktorá v spomenutom seriáli zohrávala dôležitú úlohu. Budúci rok sa Kang ukáže vo filme Ant-Man and the Wasp: Quantumania, kde by mal pôsobiť ako hlavný záporák.

O postave Kanga sa viac dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

Registrovaná značka Avengers: The Kang Dynasty hovorí, že v potenciálnom filme Avengers 5 by sa tím hrdinov mal spojiť práve proti tejto hrozbe. Film by nám mohol ukázať vládnutie jeho mnohých identít, od starovekého Egypta až po súčasnosť. Od začiatku bolo nepravdepodobné, že by zloduch veľkosti Kanga skončil po jednom filme (pozeráme sa na teba, Ultron). Avšak ďalší Avengers sú ešte zaujímavejší…

Avengers: Secret Wars

marvel secret wars
Zdroj: youtube.com

Režiséri bratia Russovci (Infinity War, Endgame) len pred pár dňami potvrdili, že by do MCU veľmi radi priniesli ikonický príbeh Secret Wars. Náhoda?

V Secret Wars sme svedkami kolapsu časopriestoru a všetkých vesmírov do jednej previazanej reality. Jej vládcom sa stane Doctor Doom, ktorý sa ju svojím spôsobom snaží udržať v ako-takom poriadku. Zvyšní preživší obývajú tzv. „Battleworld“, ako ho pomenovali kvôli neustálym bojom medzi charaktermi z rôznych alternatívnych vesmírov. Fantastickej štvorke sa však nakoniec podarí uniknúť spod kontroly Doctora Dooma, a mocný mutant Franklin Richards znova rozdelí jednotlivé reality do pôvodného Multiverse.

Všetko nasvedčuje tomu, že celá Multiverse sága (ku ktorej sa ešte dostaneme), vyvrcholí veľkofilmom Avengers: Secret Wars. MCU už čoskoro predstaví Fantastickú štvorku, Doctora Dooma, mutantov – všetko podstatné pre vznik komiksového eventu Secret Wars. Uniknuté informácie hovoria, že Victor von Doom by sa mal objaviť už v potitulkovej scéne Black Panther: Wakanda Forever.

O evente Secret Wars sa viac dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

Captain America: New World Order

Anthony Mackie Captain America 4
Zdroj: geektyrant.com

Ako už bolo oficiálne potvrdené, Kapitán Amerika dostane štvrtý sólový film. Jeho štít a pomyselnú štafetu však preberá Sam Wilson (Anthony Mackie), ktorý si v seriáli Falcon a Zimný vojak na Disney+ zaslúžil post kapitána. Nedávno sme dokonca spoznali režiséra – bude ním Julius Onah, ktorý má na konte neslávne známe sci-fi The Cloverfield Paradox.

Zaujímavejší je názov „Nový svetový poriadok“ (ako sa zhodou náhod volá prvá epizóda Falcona a Zimného vojaka). New World Order je organizácia z komiksov, ktorej členmi sú záporáci Red Skull, Juggernaut, Mentallo, Piecemeal, Silvermane, Madman a Absorbing Man. Kapitán s nimi nikdy nebojoval sám, boli nepriateľmi celého tímu Avengers.

O filme Captain America 4 sa viac dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

Thunderbolts

film thunderbolts
Zdroj: artstation.com

Potvrdenie tímu, filmu alebo seriálu Thunderbolts tiež na Comic-Cone očakávame. Ich spoločný projekt je neoficiálne potvrdený už nejaký ten piatok. O vedenie kriminálnej organizácie – neskôr tímu hrdinov – by sa mohla postarať nová postava Valentina Allegra De Fontaine (Julia Louis-Dreyfus).

Členmi v MCU môžu byť Thunderbolt Ross/Red Hulk (nedávno zosnulý William Hurt), Baron Zemo (Daniel Brühl), Yelena Belova/Black Widow (Florence Pugh), Ava Starr/Ghost (Hannah John-Kamen), Taskmaster (Olga Kurylenko), Emil Blonsky/The Abomination (Tim Roth) a John Walker/U.S. Agent (Wyatt Russell).

O tíme Thunderbolts sa viac dočítate v TOMTO ČLÁNKU.

Multiverse Saga

Ryan Gosling Marvel
Zdroj: denofgeek.com

Poslednou registrovanou ochrannou známkou je Multiverse sága. Teda spoločný názov pre všetky udalosti od seriálu WandaVision. Rovnako, ako Infinity sága, ktorá trvala od filmu Iron Man po Spider-Man: Ďaleko od domova a mala 23 filmov.

Všetky registrované ochranné známky nájdete tu:

AVENGERS: SECRET WARS

AVENGERS: THE KANG DYNASTY

CAPTAIN AMERICA: NEW WORLD ORDER

MULTIVERSE SAGA

THUNDERBOLTS

Na ktorý z registrovaných projektov sa tešíte najviac? Za nás to bude Avengers: Secret Wars! Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: reddit.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -