Najväčšia televízna udalosť roka prichádza. Vojnový seriál Toma Hanksa ukazuje akciu aj drámu

Nenechajte si ujsť

Masters of the Air pripomína svoj príchod

Pripútajte sa, táto seriálová jazda bude stáť za to. Už tento piatok Apple TV+ do ponuky uvedie možno najočakávanejší seriál celého roka – Masters of the Air. Seriálová novinka je duchovným nástupcom vojnových klasík Bratstvo neohrozených a Pacifik a na jej vzniku sa podieľali rovnakí tvorcovia, ako práve na zmienených oceňovaných klasikách. Masters of the Air svoj príchod pripomína čerstvým trailerom, v ktorom Tom Hanks a ďalší hovoria viac o celej novinke.

Z bojísk na zemi a v Pacifiku sa v novom seriáli pozrieme do vzduchu a rozklad nacistov zo vzduchu. Príbeh Masters of the Air sa zameria na 100. bombardovaciu skupinu amerického letectva, ktorá  sa kvôli vysokým stratám preslávila aj pod prezývkou krvavá stovka. Jednotka operovala po bojiskách v celej Európe a významne prispela k porážke nacistického Nemecka, stalo sa tak však za cenu veľkých strát na životoch.

V centre diania budú stá major John Egan a plukovník Gale Cleven, skutoční letci amerického letectva, ktorí do boja viedli viac než 350 mužov. Desiatky z nich podľa hlavnej hereckej hviezdy seriálu – Austina Butlera buď zomreli, utrpeli vážne zranenia alebo upadli do zajatia. Viaceré z misií boli doslova samovražedné a vrátila sa z nich len hŕstka vyslaných posádok.

Najväčší projekt ich kariéry

Podľa trojice producentov, ktorými sú Steven Spielberg, Tom Hanks a Gary Goetzman, teda rovnaké trio, ktoré stálo za seriálmi Bratstvo neohrozených a Pacifik, je Masters of the Air vo všetkých smeroch ambicióznejší. Goetzman zároveň hovorí, že ide o o najväčšiu produkciu, akej bol kedy svedkom, čomu by zodpovedal aj rozpočet. Priame náklady na seriál podľa World of Reel prekročili 300-miliónov. To z Masters of the Air robí jeden z najdrahších seriálov televíznej histórie.

Prvé dve epizódy štartujú na Apple TV+ už tento piatok 26. januára, následne bude seriál pokračovať novou epizódou každý týždeň. Formát minisérie pozostáva z deviatich častí, v ktorých sa pozrieme na kľúčové míľniky druhej svetovej vojny.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -