TEÓRIA: Morbius sa potajomky nachádzal v MCU filme Spider-Man: Návrat domov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

TEÓRIA: Morbius v MCU nie je žiadnou novinkou

Nová teória, ktorú zverejnil zahraničný portál Screenrant, je celkom zaujímavá. Hovorí, že Morbius v MCU nie je žiadnou novinkou a dokonca sme takmer mohli zahliadnuť už vo filme Spider-Man: Homecoming (Návrat domov) z roku 2017. Aká je teda budúcnosť podľa minulosti? Naozaj sa spájajú dva filmové vesmíry a postavy ako Venom sa objavia po boku Avengerov? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Úvod k postave a k filmu

Štúdio Sony začalo svoj vlastný Marvel vesmír budovať v roku 2018, kedy vyšiel film Venom s Tomom Hardym v hlavnej úlohe. Po veľkom finančnom a kritickom úspechu bolo jasné, že toto univerzum bude pokračovať. Vo fáze predprodukcie sa aktuálne nachádza pokračovanie Venom 2, ktoré režíruje Andy Serkis (Nádych pre láskuMowgli: Legend of the Jungle).

Doktor Michael Morbius bol biochemikom, ktorého neúspešný biochemický experiment premenil na upíra so špeciálnymi schopnosťami. Odvtedy je známy ako Morbius, žijúci upír. Z komiksov a animovaných seriálov ho môžete poznať ako jedného z najznámejších protivníkov Spider-Mana.

Réžiu má na starosti filmár Daniel Espinosa, ktorý ma konte filmy ako Dieťa 44 alebo Život. Okrem Jareda Leta uvidíme vo filme mená ako Adria Arjona ako Martine Bancroft, Matt Smith ako Loxias Crown, Jared Harris ako Morbiusov mentor a Tyrese Gibson ako agent FBI. O príbehu filmu Morbius, žiaľ, zatiaľ prakticky nič nevieme. Mali by sme sa však tešiť. Toto o ňom povedal producent Avi Arad v rozhovore s portálom Deadline:

“Počkajte, kým uvidíte, ako vyzerá a čo sme s tou postavou spravili, bude sa vám to páčiť. Na ceste je tiež množstvo ďalších postáv. Veď uvidíte. Ešte len začíname.”

Vesmíry MCU a Sony sa spájajú?

V samotnom závere traileru na film Morbius sa ukazuje herec Michael Keaton, ktorý si v Marvel univerze zahral záporáka menom Vulture v Spider-Man: Homecoming. Zmätené kriky fanúšikov museli filmové štúdiá počuť až do ich kancelárií, keďže doteraz sme si mysleli, že Morbius bude súčasťou Venom univerza Sony Pictures. Ale v traileri sa ukázal herec z MCU. Čo to teda znamená?

Oficiálne informácie o filme ešte nekomunikujú, v akej úlohe sa Keaton ukáže. S najväčšou pravdepodobnosťou však môžeme predvídať, že ide o Adriana Toomesa aka Vulturea z MCU. Sony podľa všetkého už dlhšiu dobu plánuje príbeh o skupine zloduchov Sinister Six, ktorí sa v komiksoch spojili, aby spoločne porazili Petera Parkera. Prepojiť postavy z dvoch vesmírov by mohol byť ideálny krok, ako vybudovať budúcnosť medzi ešte väčším počtom komiksových charakterov.

Keaton má na konci traileru na film Morbius oblečený biely plášť, ktorý pripomína ten, ktorý mal vo väzení v potitulkovej scéne Spider-Man: Homecoming. Ďalším zaujímavým prepojením je to, že Michael Morbius sa taktiež možno ukázal v tej istej potitulkovej scéne.

spider man daleko od domova
Nachádza sa v pozadí potitulkovej scény Spider-Man: Homecoming samotný Morbius?; Zdroj: comicbook.com

Nepravdepodobnosť a budúcnosť

Žiaľ, aj keď je táto teória naozaj zaujímavá, s najväčšou pravdepodobnosťou plány Marvel a Sony nesiahajú až tak ďaleko do minulosti. Predsa len, v lete 2019 samotný Spider-Man takmer opustil MCU. Štúdiá sa vtedy nezhodli na budúcnosti rozdeľovania ziskov a tak na chvíľu prerušili dohodu. O jej obnovenie musel bojovať samotný Tom Holland, ktorému sa to podarilo.

Samozrejme, ešte vždy môžu štúdiá spätne naznačiť, že Morbius bol vždy súčasťou MCU. Marvel to tak spravil s filmom Iron Man 2, kde sa nachádzala náhodná postava mladého chlapca. Niekoľko rokov potom, po dohodnutí podmienok so štúdiom Sony, ktoré postavu Spider-Man vlastní, Marvel prehlásil, že ten malý chlapec bol Peter Parker. V skutočnosti to však v tej dobre tušiť nemohli, takže pravdepodobne si to spätne vymysleli.

Spätné vymýšľanie si môže zahrať štúdiám do kariet, ktoré môžu začať prepájať svoje filmové vesmíry. Predsa len, Spider-Man je postava, ktorá má v rámci oboch pravdepodobne najdlhšiu budúcnosť.

Šéfka Sony Pictures Amy Pascal v roku 2018 potvrdila, že spustili vývoj filmu Sinister Six. Vidíme dve realistické možnosti: Za prvé, Marvel v rámci novej dohody prepožičia zopár postáv Sony. Za druhé, vesmíry sa postupne spoja. S ktorou možnosťou by ste boli viac spokojný vy? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -