Nemajú chybu. Toto sú tie najlepšie filmové trilógie v histórii kinematografie

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

6. Návrat do budúcnosti (1985 až 1990)

Návrat do budúcnosti
Zdroj: themoviedb.org

Spoločný projekt dvoch veľkých mien Roberta Zemeckisa (Forrest Gump) a Stevena Spielberga (Schindlerov zoznam) si získal uznanie po celom svete. Hlavnými postavami sú tínedžer Marty McFly a bizarný doktor Emmett Brown. Tieto postavy priam majstrovsky stvárnili Michael J. Fox a Christopher Lloyd. Priateľská chémia medzi týmito postavami fungovala na výbornú, a práve to bolo základom úspechu tejto úžasnej trilógie.

Dr. Emmett Brown vytvoril nemožné. Auto, ktoré vás dovezie do minulosti. Vďaka sérii šialených udalostí sa Marty dostane s týmto autom do 50. rokov 20. storočia a omylom zabraní tomu, aby sa jeho rodičia spoznali. Musí to však napraviť, inak sa ani nenarodí.

V druhej časti tvorcovia posunuli dej do budúcnosti, a to konkrétne do roku 2015. Všetko to zavŕšila tretia časť, ktorá sa odohrávala na divokom západe. Táto fantastická trilógia dokopy dosiahla tržby vo výške 964 miliónov dolárov.

5. Hobit (2012 až 2014)

Hobit
Zdroj: themoviedb.org

Diváci milujú svet J. R. R. Tolkiena. A nikto ho divákom nevie podať s takou chuťou, ako jeden z najuznávanejších režisérov na svete – Peter Jackson. Ten v roku 2012 priniesol divákom epické dobrodružstvo, v ktorom sa trpaslíci na čele s Gandalfom (Ian McKellen) a hobitom Bilbom (Martin Freeman) vyberú na horu Erebor.

Táto hora kedysi patrila ich predkom, ktorí v nej vyťažili neskutočne množstvo zlata a rôznych ďalších nerastov. Lenže zlato milujú hlavne draky. Jeden z nich, konkrétne hrôzostrašný drak Smaug obsadil túto horu a vyhnal z nej trpaslíkov, ktorí tak prišli o svoj domov.

Tento pôsobivý dej Jackson okorenil úžasnými vizuálnymi efektami, ktoré divákom vyrážali dych. Samozrejme, že za fantastickým komerčným úspechom tejto trilógie stoja aj herci, ktorí podali vynikajúce výkony. Celkovo séria Hobit dosiahla tržby nad 2,9 miliardy dolárov, čo je naozaj brutálne číslo.

4. Hviezdne vojny (1987 až 1983)

Star Wars
Zdroj: themoviedb.org

V roku 1977 vizionár menom George Lucas vytrel zrak celému Hollywoodu s filmom Hviezdne vojny: Epizóda IV – Nová nádej. Najskôr si dokonca aj jeho kolegovia mysleli, že nedokáže v tej dobe natočiť kvalitný sci-fi príbeh. Lenže Lucas je trikový majster a pomocou rôznych makiet dokázal divákom pripraviť fantastické vizuálne divadlo.

Hlavnými postavami príbehu sú farmár Luke Skywalker, Princezná Leia a šarmantný pilot Han Solo. V týchto úlohách sa skvelo prezentovali Mark Hamill, Carrie Fisher a Harrison Ford. Ich postavy čelili jednému z najznámejších záporných hrdinov všetkých čias menom Darth Vader. Tomu prepožičal svoj hlas herec James Earl Jones. Ten patrí medzi najznámejších hlasových hercov v Hollywoode.

Prvý diel tejto série dosiahol v kinách na tú dobu neuveriteľné tržby vo výške 775 miliónov dolárov. A práve tento úspech započal éru, ktorá navždy zmenila Hollywood. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -