Žiadny iPhone ani drahý Samsung. Toto je jednoznačne najobľúbenejší smartfón Slovákov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najobľúbenejší smartfón Slovákov

Nový Samsung Galaxy S24 Ultra ani posledný iPhone 15 Pro nie sú najvyhľadávanejšími kúskami Slovákov. Je pravda, že o vlajkových lodiach technologických gigantov sa rozpráva najviac, no v predajoch je to celkom iný príbeh. Ľudia v skutočnosti preferujú lacnejšie alternatívy strednej kategórie. Presvedčiť sa o tom opäť môžeme vďaka štatistikám predajov operátora Orange.

Xiaomi má v prvej desiatke viac smartfónov ako Samsung a Apple

Čínska značka Xiaomi má v TOP 10 najpredávanejších smartfónov na Slovensku počas januára až 4 zariadenia. Na 10. mieste sa umiestnil Redmi Note 12S, miesto číslo 7 zaujal Xiaomi 13T 5G a 6. miesto obsadil Redmi Note 12 Pro 5G. Najpredávanejším Xiaomi smartfónom sa za minulý mesiac stal obyčajný Redmi Note 12, ktorý sa prebojoval na 6. miesto. Zaujímavé je, že Slováci ho uprednostnili pred prémiovejším Redmi Note 12S aj špičkovejšou Pro verziou.

Počas januára bol 9. najpredávanejším smartfónom v sieti Orange iPhone 13 128GB, ktorý bol predstavený ešte v roku 2021. Slováci očividne stále žiadajú smartfóny od Applu, aj keď už nejde o najnovšie modely. Zaujímavé je, že pri tejto príležitosti zákazníci siahajú po väčšom ako základnom úložisku. Podobné rozhodnutie robia ľudia aj pri kupovaní iPhone 15 Pro, ktorý je so svojou 256GB verziou 8. najpredávanejším smartfónom.

Tretím a finálnym smartfónom od Apple na zozname je obyčajný iPhone 15 so základným úložiskom 128GB. Zdá sa, že používateľom, ktorí chcú iPhone, jednoducho neprekáža ani absencia teleobjektívu či 120 Hz displeja. Môžeme pritom podotknúť, že skvelou alternatívou pre iPhone 15 je aj iPhone 14 Pro, ktorý tieto dve hardvérové vymoženosti narozdiel od nového základného modelu má.

vsetky iphone 15
Zdroj: Apple

Juhokórejský gigant Samsung má v TOP desiatke taktiež 3 telefóny v krásnej postupke, od najlacnejšieho po najdrahší. Značka uchopila 5. miesto s modelom Galaxy A14, jedným z najmenších a najlacnejších smartfónov radu „A“, ktorý sa dá mimo operátora dostať aj za 140 €. O niečo drahší a prémiovejší Galaxy A34 sa dostal na 3. miesto.

Dlhodobý šampión slovenských zákazníkov

Prvé miesto, a teda najpredávanejším smartfónom v sieti Orange za december, sa stal Samsung Galaxy A54. Juhokórejskí návrhári „trafili klinec po hlavičke“ a priniesli dokonalý kompromis medzi funkcionalitou a obstarávacou cenou. Oproti menšiemu bratovi je vybavený kvalitnejším spracovaním tela, výkonnejším čipom Exynos 1380 či hlavným fotoaparátom s rozlíšením 50 Mpx.

samsung galaxy a54
Zdroj: Samsung

Vo verzii s 8 GB RAM a úložiskom 128 GB je cena 489 €, za 256 GB verziu zaplatíte 539 €. Mimo oficiálnej stránky Samsung sa však dá zohnať ešte lacnejšie. Za zmienku tiež stojí, že ide o suverénne najobľúbenejšiu značku Slovákov, v prvej desiatke najpredávanejších mobilov sú totiž až 4 modely Samsungu.

Prehľad najpredávanejších smartfónov za január 2024:

  • Samsung Galaxy A54
  • Apple iPhone 15 128GB
  • Samsung Galaxy A34
  • Xiaomi Redmi Note 12
  • Samsung Galaxy A14
  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G
  • Xiaomi 13T 5G
  • Apple iPhone 15 Pro 256GB
  • Apple iPhone 13 128GB
  • XIAOMI REDMI NOTE 12S 256GB

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -