Naozaj to vyzerá tak, že Hideo Kojima pracuje na novej hre z hororovej série Silent Hill

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hideo Kojima a jeho história

Fanúšikovia videoherného sveta vedia, že japonský dizajnér a producent hier Hideo Kojima a vývojárske štúdio Konami sa nemajú moc v láske. Dlhé roky spolu pracovali na hernej sérii Metal Gear Solid a ich posledným spoločným projektom bol reboot série Silent Hill, ktoré nikdy neuzrelo svetlo sveta.

Vznikla len demo verzia s názvom P.T. (Playable Teaser), ktorá sa dodnes považuje za jeden z najstrašidelnejších herných výtvorov vôbec. Potom prišli veľké nezhody, Kojima odišiel z Konami, P.T. bolo stiahnuté z PlayStation Store a spomienka naň pretrváva len v našich srdciach, na YouTube či v rôznych neoficiálnych prerábkach. Medzitým si Kojima išiel svojou vlastnou cestou.

Death Stranding
Zdroj: comicbook.com

V roku 2015 sa štúdio Kojima Productions oddelilo od svojej materskej spoločnosti a stalo sa nezávislou firmou s ústredňou v Tokiu. O rok neskôr odhalili ich prvý samostatný projekt Death Stranding, ktorý vyšiel v novembri roku 2019 ako exkluzívny titul na PlayStation 4. Pracovať na ňom budú aj tento rok, keďže už 2. júna vychádza PC verzia.

Hlavným predstaviteľom tejto hry je herec Norman Reedus, ktorý mal stvárniť hlavnú postavu aj v zrušenej hre Silent Hills. Hideo Kojima sa medzitým vyjadril na tému toho, že sa chce najbližšie opäť vrátiť ku hororu. Dokonca vyjadril svoju neuveriteľnú túžbu natočiť film z pozície režiséra, o čom sníval ešte pred príchodom do videohernej brandže.

Nová Silent Hill hra je na ceste

Už dlhšiu dobu sa šušká o tom, že Konami pracuje na znovuzrodení série Silent Hill. Presnejšie by mali vznikať hneď dva nové tituly, pričom jedným z nich by mal byť jemný reboot franšízy. Tá druhá hra má mať epizodický štýl hry, podobne ako v tituloch od štúdia Telltale Games, no prirovnávajú ju aj ku hre Until Dawn.

Podľa najnovších informácií by mala byť táto druhá spomenutá hra oživením projektu Silent Hills, na ktorom pracoval Hideo Kojima. Tieto informácie vypustil server Rely on Horor, ktorý je v podobných veciach dôveryhodným zdrojom. Tvrdí, že hnacím motorom oboch projektov je aktuálne Sony, ktoré sa snaží opäť spojiť Hidea Kojimu a vývojárske štúdio Konami.

Prvá spomenutá hra, reboot série Silent Hill, by mala byť vo vývoji už rok. Pracovať by na nej mala pomerne veľká časť pôvodného tímu Team Silent – Keiichiro Toyama (režisér a scenárista originálnej hry z roku 1999), Akira Yamaoka (skladateľ) a Masahiro Ito (dizajnér a ilustrátor pôvodných hier). Na hre spolupracujú s vývojármi zo štúdia Project Siren, ktoré ma na svedomí survival hororovú sériu Forbidden Siren pre PlayStation.

Druhá spomenutá hra, oživenie projektu Silent Hills, by mala mať vyššie spomínaný epizodický štýl. Práve o ňu by sa mal postarať Hideo Kojima a tento formát by mu mohol zabezpečiť maximálnu kreatívnu slobodu. Vrátiť by sa mohol aj herec Norman Reedus, ktorý v novom rozhovore prezradil, že opäť spolupracuje s Kojimom.

Jeden zo zdrojov ďalej tvrdí, že hra Silent Hills plánuje využiť aj ďalšiu generáciu PlayStation VR, ktorá príde spolu s konzolou PlayStation 5. Portál Rely on Horor upozorňuje, že vznik tejto hry ešte nie je potvrdený, a že sa Sony stále snaží spojiť Kojima Productions a Konami.

Na ktorý z dvoch titulov sa tešíte viac? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: relyonhorror.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -