Hideo Kojima chystá veľké oznámenie. Naozaj pracuje na pokračovaní hernej série Silent Hill?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Fanúšikovia videoherného sveta vedia, že japonský dizajnér a producent hier Hideo Kojima a vývojárske štúdio Konami sa nemajú moc v láske. Dlhé roky spolu pracovali na hernej sérii Metal Gear Solid a ich posledným spoločným projektom bol reboot série Silent Hill, ktoré nikdy neuzrelo svetlo sveta.

Vznikla len demo verzia s názvom P.T. (Playable Teaser), ktorá sa dodnes považuje za jeden z najstrašidelnejších herných výtvorov vôbec. Potom prišli veľké nezhody, Kojima odišiel z Konami, P.T. bolo stiahnuté z PlayStation Store a spomienka naň pretrváva len v našich srdciach, na YouTube či v rôznych neoficiálnych prerábkach. Medzitým si Kojima išiel svojou vlastnou cestou.

V roku 2015 sa štúdio Kojima Productions oddelilo od svojej materskej spoločnosti a stalo sa nezávislou firmou s ústredňou v Tokiu. O rok neskôr odhalili ich prvý samostatný projekt Death Stranding, ktorý vyšiel v novembri roku 2019 ako exkluzívny titul na PlayStation 4. Pracovať na ňom budú aj tento rok, keďže už v júni by mala vyjsť PC verzia.

Hlavným predstaviteľom tejto hry je herec Norman Reedus, ktorý mal stvárniť hlavnú postavu aj v zrušenej hre Silent Hills. Hideo Kojima sa medzitým vyjadril na tému toho, že sa chce najbližšie opäť vrátiť ku hororu. Dokonca vyjadril svoju neuveriteľnú túžbu natočiť film z pozície režiséra, o čom sníval ešte pred príchodom do videohernej brandže.

Chystá sa pokračovanie hernej série Silent Hill?

Môžeme teda predpokladať, že najbližším titulom štúdia Kojima Productions bude práve horor. A všetky novinky za posledné dni naznačujú to, že týmto výtvorom by mohol byť nový Silent Hill. To by znamenalo, že toto japonské vývojárske štúdio opäť spolupracuje s Konami aj po ich nepeknom rozchode.

Celé to naštartoval tweet od Kojima Productions v ktorom sa píše, že boli veľmi zaneprázdnení a už čoskoro nám povedia viac o tom, na čom práve pracujú. Prvá veta znela „Sorry to be silent everyone!„, pričom všetkých fanúšikov zaujalo použitie slova silent. Je teda možné, že Kojima Productions naozaj štartuje pred-produkciu tejto Silent Hills hry?

Benzín do ohňa prilial Masahiro Ito, dlhoročný dizajnér a ilustrátor hernej série Silent Hill a bývalý člen tímu Team Silent. Ten v januári tohto roku oznámil, že pracuje na novom projekte a je jeho základnou súčasťou. Prednedávnom na svoj Twitter zavesil príspevok, v ktorom napísal: „Tento tweet znamená, že nemám o čom tweetovať. Pokiaľ to pôjde dobre, tak ani zajtra nebudem mať o čom tweetovať.

Na druhý deň sme sa však od neho dočkali omnoho zaujímavejšej správy – „Pyramid Head, R.I.P.„. Ešte v roku 2017 písal o tom, že sa do pokračovania hernej série pripojí len v tom prípade, keby mohol jeho výtvor, postavu Pyramid Heada zabiť. Náhoda? Nemyslíme si.

Konami pracuje na dvoch nových Silent Hill hrách

Fakt, že ďalším titulom od Hidea Kojimu a jeho spoločnosti Kojima Productions bude horor, v spojení s týmito tweetmi napovedá, že sa naozaj môžu podieľať na vzniku ďalšej Silent Hill hry. Zároveň tento rok vyplávali na povrch fámy o tom, že Konami pracuje hneď na dvoch nových hrách zo sveta Silent Hill.

Jedna z nich by mala figurovať ako „jemný reboot franšízy“ a tá druhá by mala mať „epizodický Telltale/Until Dawn štýl hry„. Tieto uniknuté informácie však ostali nepodložené a nepotvrdené. V tom najlepšom prípade Konami spolupracuje s Kojima Productions na reboote série, ktorým by mohlo byť obnovenie titulu Silent Hills s Normanom Reedusom v hlavnej úlohe.

Hrali ste niekedy hrozivú demo verziu P.T.? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com, nerd4.life

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -