Hry

Hideo Kojima chystá veľké oznámenie. Naozaj pracuje na pokračovaní hernej série Silent Hill?

Fanúšikovia videoherného sveta vedia, že japonský dizajnér a producent hier Hideo Kojima a vývojárske štúdio Konami sa nemajú moc v láske. Dlhé roky spolu pracovali na hernej sérii Metal Gear Solid a ich posledným spoločným projektom bol reboot série Silent Hill, ktoré nikdy neuzrelo svetlo sveta.

Vznikla len demo verzia s názvom P.T. (Playable Teaser), ktorá sa dodnes považuje za jeden z najstrašidelnejších herných výtvorov vôbec. Potom prišli veľké nezhody, Kojima odišiel z Konami, P.T. bolo stiahnuté z PlayStation Store a spomienka naň pretrváva len v našich srdciach, na YouTube či v rôznych neoficiálnych prerábkach. Medzitým si Kojima išiel svojou vlastnou cestou.

V roku 2015 sa štúdio Kojima Productions oddelilo od svojej materskej spoločnosti a stalo sa nezávislou firmou s ústredňou v Tokiu. O rok neskôr odhalili ich prvý samostatný projekt Death Stranding, ktorý vyšiel v novembri roku 2019 ako exkluzívny titul na PlayStation 4. Pracovať na ňom budú aj tento rok, keďže už v júni by mala vyjsť PC verzia.

Hlavným predstaviteľom tejto hry je herec Norman Reedus, ktorý mal stvárniť hlavnú postavu aj v zrušenej hre Silent Hills. Hideo Kojima sa medzitým vyjadril na tému toho, že sa chce najbližšie opäť vrátiť ku hororu. Dokonca vyjadril svoju neuveriteľnú túžbu natočiť film z pozície režiséra, o čom sníval ešte pred príchodom do videohernej brandže.

Chystá sa pokračovanie hernej série Silent Hill?

Môžeme teda predpokladať, že najbližším titulom štúdia Kojima Productions bude práve horor. A všetky novinky za posledné dni naznačujú to, že týmto výtvorom by mohol byť nový Silent Hill. To by znamenalo, že toto japonské vývojárske štúdio opäť spolupracuje s Konami aj po ich nepeknom rozchode.

Celé to naštartoval tweet od Kojima Productions v ktorom sa píše, že boli veľmi zaneprázdnení a už čoskoro nám povedia viac o tom, na čom práve pracujú. Prvá veta znela “Sorry to be silent everyone!“, pričom všetkých fanúšikov zaujalo použitie slova silent. Je teda možné, že Kojima Productions naozaj štartuje pred-produkciu tejto Silent Hills hry?

Benzín do ohňa prilial Masahiro Ito, dlhoročný dizajnér a ilustrátor hernej série Silent Hill a bývalý člen tímu Team Silent. Ten v januári tohto roku oznámil, že pracuje na novom projekte a je jeho základnou súčasťou. Prednedávnom na svoj Twitter zavesil príspevok, v ktorom napísal: “Tento tweet znamená, že nemám o čom tweetovať. Pokiaľ to pôjde dobre, tak ani zajtra nebudem mať o čom tweetovať.

Na druhý deň sme sa však od neho dočkali omnoho zaujímavejšej správy – “Pyramid Head, R.I.P.“. Ešte v roku 2017 písal o tom, že sa do pokračovania hernej série pripojí len v tom prípade, keby mohol jeho výtvor, postavu Pyramid Heada zabiť. Náhoda? Nemyslíme si.

Konami pracuje na dvoch nových Silent Hill hrách

Fakt, že ďalším titulom od Hidea Kojimu a jeho spoločnosti Kojima Productions bude horor, v spojení s týmito tweetmi napovedá, že sa naozaj môžu podieľať na vzniku ďalšej Silent Hill hry. Zároveň tento rok vyplávali na povrch fámy o tom, že Konami pracuje hneď na dvoch nových hrách zo sveta Silent Hill.

Jedna z nich by mala figurovať ako “jemný reboot franšízy” a tá druhá by mala mať “epizodický Telltale/Until Dawn štýl hry“. Tieto uniknuté informácie však ostali nepodložené a nepotvrdené. V tom najlepšom prípade Konami spolupracuje s Kojima Productions na reboote série, ktorým by mohlo byť obnovenie titulu Silent Hills s Normanom Reedusom v hlavnej úlohe.

Hrali ste niekedy hrozivú demo verziu P.T.? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com, nerd4.life

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Hry

  TOP 5 najočakávanejších zombie hier roku 2020

  Herné traileryHry

  Vyzývavá Catherine sa chce celá odhaliť ešte tento rok

  Hry

  Chýbajú vám počas karantény obľúbené športy? Toto sú tie najlepšie športové hry, ktoré musíte skúsiť

  Hry

  Dočkajú sa PlayStation hry ako The Last of Us 2 alebo Ghost of Tsushima odkladu kvôli koronavírusu?

  Pridaj komentár