Ikonické logo mediálnej spoločnosti MGM sa zmenilo. Kto nahradil starého dobrého Leva Lea?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Mediálna spoločnosť MGM, celým názvom Metro-Goldwyn-Mayer, vznikla ešte v roku 1924. Odvtedy nám táto spoločnosť prináša rôzne filmy a seriály. Jej neoddeliteľnou súčasťou je určite ich maskot Lev Leo, ktorého majú v logu a ktorý je známy svojim revom. Živého leva od roku 2021 ale už viac neuvidíme. Nové logo MGM totižto tohto živého revúceho leva vymenilo.

Cvičený lev, ktorý zareval preto, aby sa mohol ukázať pred začatím nejedného filmu, bol prvýkrát ukázaný ešte v roku 1916, takže na scéne je už viac ako sto rokov. Najprv bol logom pre spoločnosť Goldwyn Pictures. Táto spoločnosť sa ale neskôr spojila s ďalšími dvoma spoločnosťami a vzniklo MGM. Leva Lea hralo počas storočia pôsobenia až osem rôznych levov.

Nové logo mediálnej spoločnosti MGM

Spoločnosť chcela nové logo ukázať počas premiéry dlho očakávaného filmu Nie je čas zomrieť (v angličtine No Time to Die). Pre situáciu vo svete sa tento najnovší film s Jamesom Bondom, ktorého si poslednýkrát zahrá herec Daniel Craig, niekoľkokrát presunul. Spoločnosť sa tak rozhodla zverejniť video, ktoré ste mohli vidieť vyššie, a odhaliť nám toto nové logo takýmto spôsobom.

Video nám ukázalo to, ako sa menili počas rokov levy, kruh okolo nich a nakoniec aj zvyšné detaily. Nové logo nám bolo neskôr ukázane aj cez sociálne siete ako obrázok s nápisom: „Nové logo má váhu hodnú zlata„. Je to preto, lebo celé logo je zlaté. A ako sme mohli vidieť vo videu, zmenil sa aj Lev Leo. Už ho nehrá živý lev, ale ide o leva, ktorý je spracovaný pomocou počítačovej animácie CGI.

nové mgm logo
Zdroj: nerdist.com

Po storočí sa hraný lev mení na počítačového. Dáva to však zmysel, že spoločnosť prispôsobila logo technologickej dobe, v ktorej žijeme. Prvýkrát si ho na obrazovke pozrieme vo filme Dog, ktorý má vyjsť v júli a hrajú v ňom Channing Tatum a Reid Carolin. Veľa ľudí z tohto nového loga ale nie je nadšených a je pravda, že hrané levy mali v sebe niečo, čo tento nový CGI Lev Leo nemá – dušu.

Páčilo sa vám viac, keď v logu boli živé levy, alebo sa vám viac páči tento CGI lev? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: en.wikipedia.org, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -