Po úspechu Neviditeľného prichádza nový Dracula. Kto ho bude režírovať?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Nový Dracula

Nová verzia Neviditeľného je veľkým hitom. Film zatiaľ zarobil celosvetovo 102 miliónov pri rozpočte skromných 7 miliónov.  To znamená pre hororové štúdio Blumhouse veľkú úľavu. Najmä po tom, ako bol ich plánovaný Dark Universe veľkým neúspechom. Ľudia poslali jasný signál a Blumhouse vie, akým smerom má svoje monštrá viesť. Ďalší krok je teda jasný – nový Dracula.

Podľa redakcie Hollywood Reporter bude nový Dracula produkovaný tým istým tímom, ktorí pracoval na Neviditeľnom. Réžie sa však ujme Karyn Kusama. Tá má so žánrom hororu skúsenosti. V roku 2009 natočila teraz už žánrovú kultovku Pozor, hryzie!, alebo nedávny psychologický horor The Invitation. Scenár napíšu jej dlhodobí kolegovia Phil Hay a Matt Manfredi.

Keďže je Dracula verejnou doménou, Blumhouse môže túto postavu teoreticky viesť akýmkoľvek smerom. Avšak Blumhouse má dohodu s Universal, ktorý distribuoval väčšinu ich filmov, takže to vyzerá, že film bude ich spoločnou spoluprácou. Úspech Neviditeľného ukázal, že Dark Universe nebol koncom potencionálnych, nových verzií klasických monster filmov.

Dracula Karyn Kusama
Zdroj: hollywoodreporter.com

Monsterverse

Nový Dracula nie je jediným hororom, ktorý Blumhouse plánuje. Remake klasiky Frankensteinova nevesta je stále v hre. Originálne mal vzniknúť ako súčasť Dark Universa, avšak po neúspechu Múmie sa produkcia odložila. Ďalším filmom, ktorý sa plánuje, by mala byť The Invisible Woman, režírovaná Elizabeth Banks a Dark Army, ktorej by sa mal chopiť Paul Feig.

Pokiaľ budú mať tieto plánované filmy rovnaký úspech ako Neviditeľný, o päť rokov tu môžeme mať nové, rozsiahle, filmové univerzum. Keďže sú to horory, jednalo by sa najmä o konkurenciu pre univerzum série V zajatí démonov. Dokonca sa môžeme v budúcnosti dočkať crossoveru, v ktorom sa všetky monštrá stretnú.

Nebolo by to prvý krát. V 30. a 40. rokoch boli tieto „monster tímovky“ bežné a veľmi populárne. Filmy ako napríklad House of Frankenstein, Frankenstein Meets the Wolf Man, alebo Dracula vs. Frankenstein. Všetko samozrejme závisí od toho, ako sa bude týmto filmom v kinách dariť.

Uvítali by ste v kinách nové, hororové univerzum? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -