Obrovské prekvapenie: Chystá sa ďalší seriál Votrelec. Obsahoval by to najpodstatnejšie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ridley Scott chce vlastného Votrelca

Aktualizácia 24.5.2024: Ridley Scott údajne vyvíja svoj vlastný seriál Votrelec, oddelený od aktuálnych projektov, ktoré sú taktiež v príprave. O téme informuje reportér Daniel Richtman aj web Film Stories.

Verejnosti je známe, že aktuálne sú v príprave dva projekty z ikonickej franšízy Votrelec. Tie patria producentom Fede Alvarezovi (Alien: Romulus) a seriál Noaha Hawleya (Alien). Na scénu však potenciálne nastupuje aj Ridley Scott s ďalším vlastným spracovaním. Práve tu by zohral rolu režiséra niektorých z epizód seriálu.

72 miliárd na stole, no značka Votrelec stagnuje

Vzhľadom na to, že Votrelec: Covenant z roku 2017 ostáva dodnes nie príliš pozitívne prijatý, nové smerovanie už jednoducho musí bezpodmienečne vyjsť.

Disney ako nový majiteľ štúdia 20th Century Fox (za ktoré zaplatil v 2019 72 miliárd dolárov) potrebuje vyžmýkať z tejto ikonickej značky maximum.

Podrobnosti o stave vývoja a časovej osi vydania potenciálneho seriálu Alien od Ridleyho Scotta sú momentálne nejasné. Ak by sa však tieto scenáre naplnili, skalní fanúšikovia Votrelca by si takýto krok rozhodne zamilovali.

Pôvodný článok

Vieme, že režisér Fede Álvarez prinesie ľahký reboot vesmírnej hororovej série, ktorú naštartoval Ridley Scott ešte v roku 1979. Minulý mesiac nás dostal a uchvátil krátky trailer, teraz dostali prví diváci ďalšiu ukážku, ako informovalo Variety. Pozreli si ju na udalosti CinemaCon a vyzdvihujú hlavne jednu vec. Votrelec: Romulus využíva praktické efekty, čím sa stáva ešte desivejším.

Snímka sa bude odohrávať medzi udalosťami pôvodného filmu a pokračovaním s názvom Votrelci, ktoré prišlo v roku 1986. Hlavnú úlohu tu stvárňuje vychádzajúca hviezda Cailee Spaeny, ktorá vedie výskumný tím. Dostávajú sa na vesmírnu loď v hlbokom vesmíre, ktorá nie je tak opustenou, ako sa mohlo na prvý pohľad zdať. Onedlho sa bude navyše hemžiť povedomými príšerami.

Opis nových scén s nepríjemnou atmosférou

Portál SlashFilm teraz priniesol opisy scén (od ich autora Ryana Scotta), ktoré si diváci pozreli v novej ukážke:

Tím sa dostáva na loď, ktorá je v troskách. Vidia androida, ktorý bol roztrhaný na kúsky a nepríjemnú atmosféru ešte umocňujú blikajúce červené svetlá.

Člen skupiny, ktorého hrá David Jonsson, náhodou v jednej miestnosti aktivuje dvere, ktoré sa zamknú. Zisťujeme, že jeho postava je androidom a kým sa reštartuje, aby našiel vhodnejšie riešenie, prichádza celá záplava facehuggerov. Skáču na postavy zo stropov, sťahujú ich pod vodu, ktorá sa nachádza v miestnosti. Keď sa dvere znovu otvárajú, všetci utekajú pred desiatkami týchto príšer.

votrelec romulus
Zdroj: TMDB

Známy obraz s chestbusterom

Jedna z postáv v podaní Aileen Wu je napadnutá. Nasleduje presne to, čo by sme očakávali. Keď s ňou následne ďalšia členka (Isabela Merced) zostáva sama, jej hruď prerazí mláďa xenomorfa. Vyobrazenie pôsobilo mimoriadne realisticky a o to viac desivo.

Netreba si dlho lámať hlavu nad tým, prečo je to tak. Režisér sa totiž rozhodol upustiť od digitálnych efektov. Pre film Votrelec: Romulus si vybral tradičné efekty, čím vo filme dokáže ešte viac zapôsobiť na divákov. Scény pôsobia naozaj desivo.

Koniec koncov, Álvarez dal najavo, že si najal časť tímu z pôvodného filmu pre tvorbu efektov a tiež skupinu, ktorá vytvorila v druhom filme model xenomorfej kráľovnej. Aj týmito staromódnymi trikmi vzdáva hold pôvodnému dielu a diváci návrat ku koreňom jednoznačne oceňujú. Samotný film si budeme môcť pozrieť od 15. augusta, kedy príde do kín.

Čo hovoríte vy na to, že sa film Votrelec: Romulus vyhol digitálnym efektom a stavil na tie praktické? Dodá to tiež podľa vás na desivosti? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: variety.com; slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -