Najtemnejší Star Wars seriál videli prví diváci. Verdikt mnohých prekvapí

Nenechajte si ujsť

Prvé reakcie na Star Wars: Akolytka

Už o necelé dva týždne na Disney+ štartuje očakávaná seriálová novinka Star Wars: Akolytka. Seriál pred uvedením sprevádzajú sľubné trailery aj príbehová zápletka, ktorá sa bude zameriavať na záhadnú vraždu. Jej vyšetrovanie zavedie členov rádu Jediov do neprebádaných zákutí galaxie, v ktorých sa začína zhromažďovať Temná strana.

Akolytka bude vôbec prvým seriálom Star Wars, ktorý bude venovať najväčšiu pozornosť Temnej strane. Novinka sa odohráva na vrchole Republiky a v jej centre stojí majster Jedi Sol, ktorý vyšetruje vraždu jedného zo svojich druhov. Hlavnou podozrivou je jeho bývalá učenkyňa Mae. Hlavné úlohy v novinke zastanú hviezda Squid Game Lee Jung-jae a Carrie-Anne Moss, známa ako Trinity zo série Matrix.

Väčšina neskrýva nadšenie

S prichádzajúcim dátumom premiéry sa začínajú objavovať aj reakcie prvých divákov. Niektorí z nich videli dvojicu úvodných epizód, iní zasa videli už štyri z celkovo ôsmych epizód prvej série. Počiatočné ohlasy sa nesú vo výrazne pozitívnom duchu. Akolytka je podľa niektorých nesmierne sviežim počinom a splneným snom fanúšikov Star Wars.

Začnime najskôr príbehom. Ten je podľa väčšiny recenzentov dostatočne príťažlivý na to, aby divákov udržal pred obrazovkami. Vraždy a záhadné úmrtia síce v univerze Star Wars nie sú ničím novým, zatiaľ sa však nikdy nestalo, aby sa celý seriál zameriaval na vyšetrovanie konkrétneho prípadu. Máme tu teda historicky prvú Star Wars detektívku a nové zasadenie seriálu nesmierne pasuje.

Podľa jedného z hodnotiacich má Akolytka mysterióznu atmosféru Twin Peaks a zároveň temný nádych nového Batmana. Seriál je určený prevažne pre staršie obecenstvo, zároveň však myslí aj na skalných fanúšikov a skvele pasuje do celého univerza.

S týmto názorom sa zhodujú aj ďalší recenzenti. Akolytka podľa viacerých názorov pôsobí ako tradičný Star Wars projekt, zároveň je však originálna a svieža. Seriál napríklad divákom ponúkne doposiaľ najdetailnejší pohľad do fungovania rádu Jediov a Temnej strany. Recenzent Perri Nemiroff novinku označuje ako za veľké víťazstvo a jednoznačne seriál odporúča.

Vo chvále pokračuje aj portál Geekcentric, ktorý o seriáli hovorí ako o splnenom sne všetkých fanúšikov Star Wars. Portál chváli príbehovú zápletku, atmosféru, ale aj bojové scény a choreografie, ktoré sú v niektorých momentoch dychberúce.

Aj keď v drvivej väčšine reakcií prevláda chvála, nájdu sa aj občasné náznaky nespokojnosti. Akolytka neohúrila všetkých divákov a niektorí recenzenti seriálu vyčítajú nevyrovnané tempo, ale aj súboje, ktoré do deja vstupujú umelo a miestami pôsobia silene. Vlastný názor na Star Wars: Akolytka si budete môcť spraviť už 5. júna, kedy na Disney+ štartuje prvá dvojica epizód.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -