Nový Superman spoznal svojho Lexa Luthora. Toto herecké obsadenie vytvorí budúcnosť DC

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Obsadenie nového Supermana

Filmový svet DC ako ho poznáme oficiálne ukončí svoju púť decembrovým vydaním Aquamana a strateného kráľovstva. Iniciatívu nad najväčšou konkurenciou Marvelu preberajú režisér James Gunn a producent Peter Safran. Táto dvojica reštartuje DCU (DC Universe) a začne od piky – s novými príbehmi aj hercami – prvou kapitolou s názvom „Bohovia a monštrá“. Ako informuje server Deadline, obsadenie filmu, ktorý túto kapitolu odštartuje, získava novú posilu. Touto snímkou bude Superman: Legacy, rovnako ako v roku 2013 nakopol DCEU Muž z ocele.

Superman: Legacy
Zdroj: dc.com

Superman: Legacy

Celovečerná snímka so Supermanom bude prvým filmom v novom DC Universe a zároveň tretím prídavkom kapitoly „Bohovia a monštrá“. V roku 2024 sa totiž dočkáme animovanej série Creature Commandos a seriálu Waller. Superman: Legacy nasleduje titulného superhrdinu, ktorý musí zosúladiť svoje dedičstvo Kryptoňana s ľudským alter egom Clarka Kenta, ktorý bol vychovaný rodičmi v Smallville. Tento Superman bude stelesnením pravdy, spravodlivosti a amerického spôsobu života vo svete, ktorý láskavosť vníma ako staromódnu záležitosť.

Režisérom, scenáristom aj producentom projektu je samotný James Gunn (Strážcovia Galaxie, The Suicide Squad: Samovražedná misia). Scenár už je hotový, Gunn ho stihol dopísať len pár dní pred začiatkom štrajku. Keďže sú štrajky scenáristov i hercov oficiálne ukončené, Superman: Legacy stihne svoj pôvodne naplánovaný dátum premiéry – 10. júla 2025. Pomaly ale isto spoznávame jeho obsadenie, my sme pre vás zhrnuli všetky dôležité mená.

David Corenswet ako Superman/Clark Kent

David Corenswet ako Superman/Clark Kent
Zdroj: tmdb.org, dc.com + úprava redakcie

Najťažšou rozlúčkou pre fanúšikov bude odchod Henryho Cavilla, ktorý bol Supermanom našej generácie. V titulnej úlohe Clarka Kenta ho nahradí 30-ročný americký herec David Corenswet, ktorý sa perfektne hodí na stvárnenie Supermana zo starších komiksov. Jeho hádam najznámejšou úlohou je seriál Hollywood od tvorcu Ryana Murphyho. Ako prezradil nový príspevok na Instagrame hercovho trénera, Corenswet už tvrdo pracuje v posilňovni na svojej fyzickej stránke Muža z ocele.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paolo Mascitti (@paolomascitti)

Rachel Brosnahan ako Lois Lane

Rachel Brosnahan ako Lois Lane
Zdroj: tmdb.org, dc.com + úprava redakcie

33-ročná Rachel Brosnahan bude Corenswetovi sekundovať v úlohe novinárky a Clarkovej lásky Lois Lane. Jej zatiaľ poslednou filmovou predstaviteľkou bola Amy Adams. Pre divákov je Rachel známa najmä ako Miriam Maisel zo seriálu Úžasná paní Maiselová.

Nicholas Hoult ako Lex Luthor

Nicholas Hoult ako Lex Luthor
Zdroj: tmdb.org, dc.com + úprava redakcie

Najnovším prírastkom do obsadenia je podľa portálu Deadline 33-ročný Brit Nicholas Hoult. S úlohou Supermanovho odvekého nepriateľa Lexa Luthora bol spájaný od samého začiatku, podobne ako bratia Alexander a Bill Skarsgårdovci. Houltovi úloha oficiálne pripadla po skončení štrajku SAG-AFTRA.

Skúsenosti s komiksovou úlohou už má, v minulosti stvárnil Beasta/Hanka McCoya v sérii X-Men. Jeho ďalšími známymi projektmi sú Max Mad: Zbesilá cesta, Menu či Renfield. Budúci rok sa ukáže v horore Nosferatu režiséra Roberta Eggersa.

María Gabriela de Faría ako Angela Spica/Engineer

María Gabriela de Faría ako Angela Spica/Engineer
Zdroj: tmdb.org, dc.com + úprava redakcie

Deadline pred týždňom takisto potvrdil pripojenie 31-ročnej herečky Maríe Gabriely de Faría z Venezuely. Doposiaľ sa ukázala v komediálnych seriáloch Animal Control či The Moodys, takže Superman: Legacy bude jej prvou veľkou úlohou.

Jej postavou je Angela Spica a.k.a. The Engineer. Z komiksov ju poznáme ako členku tímu zloduchov The Authority, ktorí v rámci kapitoly „Bohovia a monštrá“ tiež dostanú svoj vlastný film. Schopnosti The Engineer pochádzajú z nanotechnológie, ktorá je vstavaná do jej tela. Prvý raz bola predstavená v komikse The Authority vol.1 z roku 1999.

Isabela Merced ako Hawkgirl

Isabela Merced ako Hawkgirl
Zdroj: tmdb.org, dc.com + úprava redakcie

22-ročná herečka a speváčka Isabela Merced vzlietne ako charakter Hawkgirl. Medzi jej najznámejšie herecké úlohy patria snímky Transformers: Posledný rytier či Dora a stratené zlaté mesto. Budúci rok sa ukáže v komiksovke Madame Web zo sveta Spider-Mana od Sony.

Nathan Fillion ako Guy Gardner/Green Lantern

Nathan Fillion ako Guy Gardner/Green Lantern
Zdroj: tmdb.org, dc.com + úprava redakcie

Veľké potešenie pre fanúšikov. Prsteň nového Green Lanterna v DCU – teda jedného člena Green Lantern Corps – bude nosiť obľúbený Nathan Fillion. Presnejšie stvárni charakter Guya Gardnera, ktorý bol na istý čas v komiksoch aj členom Justice League.

Najväčším úspechom jeho kariéry bolo stvárnenie Richarda Castlea v seriáli Vtierka Castle, odvtedy sa ukázal aj v komiksových filmoch ako The Suicide Squad: Samovražedná misia či Strážcovia Galaxie 3. Preto netreba váhať, či je obľúbencom Jamesa Gunna – ktorý oba projekty režíroval.

Edi Gathegi ako Michael Holt/Mister Terrific

Edi Gathegi ako Michael Holt/Mister Terrific
Zdroj: tmdb.org, dc.com + úprava redakcie

44-ročný Edi Gathegi (Twilight, X-Men: Prvá trieda) sa ukáže v úlohe Michaela Holta a.k.a. Mister Terrific. Jeho postavou je skúsený bojovník a jeden z najbrilantnejších svetových vynálezcov a taktikov, ktorého telo obiehajú levitujúce zbrane T-Sphere, ktoré navrhol.

Anthony Carrigan ako Rex Mason/Metamorpho

Anthony Carrigan ako Rex Mason/Metamorpho
Zdroj: tmdb.org, dc.com + úprava redakcie

Zatiaľ posledným známym hercom pre Superman: Legacy je Anthony Carrigan (Barry, Gothman), ako Rex Mason a.k.a. Metamorpho. Jeho postava je zakladajúcim členom tímu Outsiders a tiež sa pripojil k viacerým inkarnáciám Justice League. Rex Mason bol dobrodruhom premeneným na muža vytvoreného z pohybujúcej sa masy chemikálií po tom, čo bol prekliaty starovekým artefaktom, ktorý získal.

Zatiaľ neobsadenými postavami sú Jimmy Olsen a Perry White. Jimmy je kolegom Clarka a Lois, väčšinou vyobrazený ako mladý fotožurnalista pre Daily Planet. Šéfredaktorom týchto novín je Perry White, ktorý sa vo filme takisto ukáže. Nakoniec máme potvrdeného aj Clarkovho psíka Krypto the Superdog, ktorý sa po prvý raz objaví v hranej celovečernej podobe.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva obsadenie nového Supermana? Teší vás, že bol Nicholas Hoult potvrdený do úlohy Lexa Luthora? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -