Smartfón s odnímateľným modulom fotoaparátu? Čínsky Oppo sa opäť pokúša inovovať

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vždy radi vidíme, keď sa výrobcovia smartfónov snažia inovovať a s príchodom každého jedného vlajkového modelu vylepšujú aj samotný dizajn. Výnimkou tomu nie je ani čínska spoločnosť Oppo, ktorej nový patent odhalil ďalšie experimentovanie a niekoľko zaujímavých nápadov.

Viete si na vašom mobilnom zariadení predstaviť odnímateľný modul zadnej kamery? Ešte dodnes bola takáto predstava nereálna, ale ak sa bavíme o technologickej veľmoci s názvom Čína, nič nie je nemožné.

nový patent Oppo
Zdroj: 91mobiles.com

Nový patent spoločnosti Oppo predstavil niekoľko nových inovácií

Oppo nedávno zverejnilo patent, z ktorého budeme schopní odstrániť modul fotoaparátu, čo umožní používateľom oveľa väčšiu flexibilitu pri snímaní a vytváranie selfiečiek dostane úplne nový rozmer.

Malý „blok“ fotoaparátu by mal mať podľa patentu aj vlastnú lítiovú batériu a bezdrôtové pripojenie podporujúce NFC, WiFi a Bluetooth. K dispozícii je tiež vidieť port USBC, takže modul môžeme zapojiť priamo do dátového portu telefónu.

Čo všetko nám odhalil patent?

V patente, ktorý predstavilo Oppo, má kamerový modul dva senzory s bleskom. Takto nastavený smartfón by teda nepotreboval prednú kameru, čo znamená jediné – žiadny výrez, takže máme k dispozícii len čistý predný displej.

To, či sa však bude chcieť majiteľom smartfónov odstraňovať modul kamery zakaždým, keď potrebujú urobiť selfie, je otázne a na odpoveď si musíme počkať. No treba si uvedomiť, že sa bavíme stále len o náčrtoch dizajnu, ktorý sa môže ešte niekoľkokrát pozmeniť.

Pri najmenšom znie tento koncept zaujímavo a či sa stane realitou, rovnako ako aj koncept rolovacieho displeja od spoločnosti Oppo, sa dozvieme v roku 2021. Čínsky výrobca totiž už nejakú dobu dráždi príchodom prelomových smart zariadení s novým čipsetom Snapdragon 888. Aj preto nikam neodchádzajte, pretože viac technologických noviniek z Číny by sa malo dostaviť v blízkej budúcnosti.

Čo hovoríte na nový patent od spoločnosti Oppo, ktorý predstavil odnímateľný modul zadného fotoaparátu? Názor na túto tému nám môžete zanechať dole v komentároch.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -