Režisér Paul Thomas Anderson pripravuje nový film. Čo o jeho deviatej snímke zatiaľ vieme?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Režisér Paul Thomas Anderson pripravuje nový film

Jeden z najlepších a najuznávanejších amerických režisérov Paul Thomas Anderson pripravuje nový film. Áno, jeho verní fanúšikovia sa už zoskupujú okolo oltáru s jeho fotkou a čakajú na bližšie informácie ohľadom jeho deviateho filmu. Malo by sa jednať o komediálnu drámu zasadenú do roku 1970. Film momentálne prechádza miernym chaosom, ktorý by ale nijak nemal ovplyvniť jeho výslednú kvalitu. Anderson mení štúdio.

Snímka pôvodne vznikala pod strechou Focus Features, avšak nakoniec sa dokončí v štúdiu MGM. Nepriamo uvádzaný dôvod hovorí o tom, že MGM malo o film obrovský záujem. Najmä kvôli samotného Andersonovi. MGM si uvedomuje, že sa jedná o jedného z mála tvorcov, ktorí pracujú s vysokým rozpočtom na veľmi autorských filmoch. Podobne si minulý rok štúdio Sony ukradlo Quentina Tarantina.

Tento zatiaľ nepomenovaný projekt je stále vo fáze pred-produkcie. O filme vieme okrem žánru málo. Príbeh by sa mal odohrávať v Los Angeles. Jedná sa o štvrtý film, ktorý Anderson v meste anjelov natočí. Predošlé boli Hriešne noci, Magnólia a Opití láskou.

Paul Thomas Anderson
Zdroj: indiewire.com

Nebude sa jednať o príbeh zo súčastnosti, čo je pri režisérovi bežné. Je taktiež pravdepodobné, že bude vystavaný z viacerých príbehov, ktoré sa budú navzájom prestrihávať – podobne ako Andersonova Magnólia.

Andersonova inšpirácia

Tento projekt bol prvýkrát ohlásený v novembri v roku 2019. Zaujímavé je, že k tvorbe tohto filmu ho výrazne inšpiroval jeden z jeho najlepších kamarátov – Quentin Tarantino, s jeho filmom Vtedy v Hollywoode. Práve Tarantinov epos s Leonardom DiCapriom a Bradom Pittom ho tak nadchol, až v ňom prebudil myšlienku pre svoj nový film.

Anderson sa nedávno vrátil do Imaxu s jeho videoklipom k piesni Thoma Yorkea – Anima, ktorý mimochodom nájdete aj na Netflixe. Avšak na jeho triumfálny filmový návrat si ešte počkáme.

Aký je váš obľúbený film Paula Thomasa Andersona? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -