Pierce Brosnan si zahrá v DC filme Black Adam mocného čarodejníka Doctora Fatea

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pripravovaný DC film Black Adam si na svoje konto píše nového herca, ktorým je nestarnúci Pierce Brosnan (James Bond: Zajtrajšok nikdy nezomiera). Ten sa do očakávaného projektu pripojí ako komiksový čarodejník Doctor Fate.

Brosnan je zavŕšením kľúčového obsadenia postáv do superhrdinskej partie Justice Society, ktorú v komiksoch založil práve Doctor Fate. Aj keď jeho čarodejnícky plášť v DC komiksoch nosilo hneď niekoľko postáv, filmové spracovanie sa zameria len na pôvodného majiteľa.

Pierce Brosnan Black Adam
Zdroj: dcextendeduniverse.fandom.com

Pierce Brosnan je komiksový Kent Nelson v DC filme Black Adam

Doctor Fate bol v komiksoch uvedený v máji 1940. Jeho príbeh však začína pod menom Kent Nelson, ktorý je synom známeho archeológia. Kent ide samozrejme v otcových šľapajach a snaží sa prekvapiť svet novým famóznym objavom.

Netrvá dlho a narazí na tajomnú hrobku egyptského Boha múdrosti Nabuho. Po otvorení sa mu táto staroveká bytosť zjaví a začne ho učiť čarodejníckym schopnostiam, aby mohol jedného dňa prebrať prilbu osudu.

Pierce Brosnan Black Adam Justice Society
Zdroj: fandomwire.com

Bohaté združenie komiksových DC hrdinov

Film Black Adam už začal oficiálne natáčanie. V hlavných úlohách sa predstavia – Dwayne Johnson ako titulný charakter Black Adam, Noah Centineo ako Atom Smasher, Aidis Hodge ako Hawkman a Quintessa Swindell ako Cyclone.

Do projektu sa taktiež pridali Marwan Kenzati, ktorého úlohu vo filme zatiaľ nepoznáme. Na záver tu máme aj Sarah Shahi ako univerzitnú profesorku a líderku povstaleckého odboja v Kahndaqu.

Réžiu má na starosti filmár Jaume ColletSerra, ktorý zhodou náhod režíruje aj tohtoročnú dobrodružnú snímku Jungle Cruise tiež s Dwayne Johnsonom. Black Adam mal pôvodne doraziť 22. decembra 2021, ale film bol medzi časom zaradený do harmonogramu štúdia Warner Bros. a momentálne nemá uvedený dátum vydania.

Je podľa teba Pierce Brosnan dobrým výberom do úlohy Doctora Fatea v pripravovanom filme Black Adam? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -