GTA VI spôsobilo masový ošiaľ. Za pár hodín dokázalo to, čo sa Avengerom nepodarilo za 6 rokov

Nenechajte si ujsť

Trailer na GTA VI zbúral internet

Predstavenie prvého traileru GTA VI Rockstaru síce nevyšlo podľa predstáv, vývojári si však toho nemusia robiť ťažkú hlavu. Aj napriek úniku videa na internet pred plánovaným oficiálnym uvedením prvý trailer videli desiatky miliónov ľudí. Záujem o video bol nakoniec tak enormný, že za prvých 24 hodín GTA VI prepísalo hneď niekoľko rekordov.

Prvý trailer na GTA VI mal pôvodne vyjsť v utorok 5. decembra o 15-tej hodine, nakoniec ho Rockstar na oficiálnom kanáli vydal video skôr. Dôvodom bol únik traileru v zlej kvalite na internet, kde sa začal rýchlo šíriť. Rockstar reagoval stručne a sklamane. „Náš trailer unikol na internet, pozrite si prosím skutočnú verziu na YouTube.“ Nedočkavých fanúšikov nebolo treba vyzývať dvakrát a z traileru sa stal virál.

Za niekoľko hodín dokázal to, čo Avengers za 6 rokov

Ako informuje Techcrunch, za prvých 24 hodín trailer iba na oficiálnom kanáli Rockstaru videlo viac než 90 miliónov používateľov, čo z GTA VI robí najsledovanejší nehudobný trailer v histórii. Doposiaľ rekord držal známy YouTube MrBeast so svojím videom 7 Days Stranded At Sea, ktoré za rovnaký čas zaznamenalo 46 miliónov videní. Trailer na GTA VI tento rok rekord pohodlne pokoril, na celkový titul najsledovanejšieho videa YouTube za prvý deň však nedosiahol. Ten drží juhokórejská popová skupina BTS so svojím songom Buter, ktoré videlo 108 miliónov používateľov.

Prvý trailer na nový diel série Grand Theft Auto zároveň zaznamenal najviac lajkov spomedzi trailerov zverejnených na YouTube. Doposiaľ rekord patril Avengers: Infinity War, ktorý za 6 rokov nazbieral približne 4,1 milióna lajkov. Trailer na GTA VI tento rekord pokoril v priebehu niekoľkých hodín. Už 17 hodín po zverejnení  totiž presiahol 18 miliónov lajkov. Len pre porovnanie – doposiaľ najúspešnejším herným trailerom bol Battlefield 1 s 2,4 miliónmi lajkov.

GTA VI trailer
Zdroj: Rockstar Games, YouTube + úprava redakcie

Fenomén prichádza, PC hráči zatiaľ majú smolu

GTA VI zároveň zaznamenalo silnú odozvu na sociálnych sieťach a okamžite sa tu stalo najvyhľadávanejšou a najzdieľanejšou frázou. 10 rokov čakania jednoducho hráčske očakávania vybičovalo na maximum, čo sa teraz jasne prejavilo. Dátum vydania je stanovený na rok 2025, týka sa však len konzol. Ako už býva pri novinkách od Rockstaru zvykom, majitelia PC si budú musieť počkať o niekoľko mesiacov dlhšie.

Vydanie GTA VI bude patriť k jedným z najväčších momentov hernej histórie a je viac než pravdepodobné, že postupne sa budú prepisovať aj ďalšie rekordy. Spoločnosť Take-Two, pod ktorú herná značka spadá, očakáva z predajov hry výnosy na úrovni 8 miliárd dolárov, aj to len v roku 2025. Pripomeňme, že GTA V je so 190 miliónmi predaných kusov druhou najpredávanejšou hrou vôbec. Väčšej popularite medzi hráčmi sa teší už len Minecraft.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -