Resident Evil Village v najnovšej ukážke láka na atmosféru i príbeh a odhaľuje aj demo

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Vlkodlaci a upíri prichádzajú

Na konto Resident Evil Village toho bolo povedané mnoho, pričom informácie v sebe zahŕňajú všetko od gameplay súčastí, cez naratívne oblúky, až po exkluzívne demo. Capcom ale nezaháľa a prichádza s ďalšou prezentáciou. Tá sa venuje nielen najnovšiemu prírastku do morbídnej hernej rodiny hltačov ľudského mäsa, no i iným projektom z univerza, v ktorom už dávno nehrajú prvé husle povestní zombie.

Každopádne, čo nového sme sa dozvedeli o druhom dobrodružstve statočného manžela Ethana Wintersa, ktorý sa pred štyrmi rokmi vykúpil zo samotného pekla? Čaká ho ešte náročnejšie skúška ako naposledy?

Nový trailer je doposiaľ najrýdzejšou ukážkou toho, čo ponúkne ôsmy plnohodnotný diel tejto ságy. Čaká na vás krvavé mučenie, boj o holý život, naozaj bizarné postavy, veľkolepé prestrelky. A aby toho nebolo málo, v temných kútoch zničenej dediny (v ktorej sa očividne odohráva akýsi boj vlkodlakov a upírov) nachádzate pôvodných obyvateľov… alebo aspoň to čo z nich zostalo.

Samozrejme, jednotlivé prvky nie sú preberané do hĺbky. Na tie sme sa totiž pozreli v predchádzajúcich článkoch, ktoré vychádzali z autorských videí. No aj tak ide o výborne spracované a efektívne predstavenie atmosféry, štýlu hrateľnosti a vizuálneho stvárnenia, ktoré od tejto dedinky možno očakávať.

Demo Resident Evil Village?

Niektorí z vás si pravdepodobne stále pamätajú na exkluzívnu ukážku, ktorej sa svojho času dočkali iba šťastní majitelia konzol PlayStation 5. Tá zatiaľ zostáva unikátnou pre túto, kvôli nedostatkovým stavom raritnú platformu, avšak prichádzajú dve nové demo verzie Resident Evil Village, ktoré budú fanúšikom predávať esenciálne prvky osmičky.

Tá prvá nám má ponúknuť prechod niekoľkokrát zmienenou a toľkokrát preberanou dedinou, druhá sa bude odohrávať priamo v mýtickom hrade, ktorý nadšenci poznajú z početných prezentácií. Čo môže takýto krok naznačovať? Pravdepodobne fakt, že jednotlivé lokácie ponúknu diametrálne odlišné zážitky (minimálne atmosférou a rozlohou) a autori chcú na ich unikátnosť fanúšikov bažiacich po horore i násilnej akcii adekvátne nalákať.

Má to ale limitácie

Tiež možno upozorniť, že má ísť o plnohodnotnú gameplay časť, nakoľko demo s podtitulom Maiden bolo skôr technologickou ukážkou. Koniec koncov, v o mesiac vydanom titule ho nenájdete, keďže bolo vytvorené ako samostatná hra. Každopádne, v demoverzii si otestujete strieľanie, survival elementy a prejdete sa odstrašujúcimi oblasťami, ktoré vám nepochybne zvýšia tep srdca. Dávajte si ale pozor, keďže prístup bude striktne limitovaný. Snáď by sa zišlo povedať, že až okázalo a prekvapujúco obmedzený.

Ak sa totiž chcete pustiť do hrania v priebehu terajšieho víkendu, musíte tak učiniť od 18. apríla (konkrétne od 19:00) do tretej hodiny rannej ďalšieho dňa. Ide o konzolový early access, ktorý vám umožní hrať tridsať minút. Hrad bude dostupný od 25. do 26. apríla 2021, pričom časy zostávajú identické.

Nemali by sme ale zabudnúť upozorniť, že ukážky sa stanú prístupnými pre všetkých 2. mája, pričom hrať ich budete môcť do druhej hodiny rannej ďalšieho dňa. Že je to trochu komplikované? To áno, no Capcom očividne úzko spolupracuje so Sony a demo (respektíve dve ukážky) teda musí byť najprv exkluzívne pre platformu japonskej spoločnosti, ktorá je matkou značky PlayStation. Otázkou ale zostáva z akého dôvodu hrateľné úseky takto obmedzovať, no pravdepodobne pôjde o experimentálny ťah marketingového oddelenia vývojárskej firmy.

Už o mesiac…

Upírske pletky a vlkodlačie problémy sa pozrú na všetky aktuálne herné platformy (to jest konzoly PlayStation 4 a 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S a v neposlednom rade i PC). Dátum vydania je momentálne naplánovaný na 7. mája 2021, pričom sebaisté projektové vedenie, relatívne agresívna kampaň streamov, prezentácií a ukážok naznačujú, že k odkladu nedôjde.

Zástupcovia spoločnosti Capcom sa javia byť rozhodnými a tomuto projektu veria. Veď prečo by aj nie, keď vychádza z jedného z najlepších herných hororov posledných piatich rokov. Čo si ale myslíte o pokračovaní hrôzostrašných dobrodružstiev Ethana Wintersa vy? Sedí vám „transylvánska“ tematika alebo by ste radšej špinavší štýl modernej prvotiny, ktorá sa stala príkladom adekvátneho prístupu k tomuto prastarému žánru?

Budete hrať demo Resident Evil Village už tento víkend alebo si počkáte na májové release okno? A hlavne, veríte v to, že pôjde o jednu z najlepších hier tohto roka? Určite sa s nami podeľte o svoje podnety a domnienky prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -