Herec Robert Pattinson vysvetlil, prečo sa rozhodol stvárniť Batmana

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Robert Pattinson ako Batman

Robert Pattinson je jeden z najlepších a najžiadanejších hercov v súčasnom filmovom biznise. Fanúšikovia ho pomaly neberú len ako sladkého upíra zo série Twilight, ale ako ambiciózneho herca, ktorý pracuje na originálnych projektoch s veľmi talentovanými tvorcami. Po niekoľkých menších filmoch sa opäť rozhodol ísť do niečoho väčšieho. Bude nový Batman.

Batman je jednou z najžiadanejších a najatraktívnejších rolí, akú môžu herci v Hollywoode získať. Táto postava je tu s nami už neuveriteľných 80 rokov. Mohli sme ho vidieť hneď v niekoľkých filmoch. Zaujímavé je, ako vedia režiséri priniesť stále nový a svieži pohľad na túto ikonickú postavu. Na Batmanovi skrátka musí byť niečo špeciálne.

Robert Pattinson
Zdroj: indiewire.com

Robert Pattinson stvárni najnovšiu verziu Batmana v jednoducho pomenovanom filme Matta Reevesa – The Batman. Pattinson si je veľmi dobre vedomý toho, ako veľa pre fanúšikov táto postava znamená a akú má históriu. Práve táto bohatá história robí Batmana tak atraktívnym filmovým charakterom.

Čaká nás nová verzia niekoľkokrát videného

Pattinson sa k dôvodu, preto sa Batmana rozhodol stvárniť, vyjadril pre portál GQ:

Často premýšľam nad tým, aké to bude mať nevýhody. Avšak potom si uvedomím, že tieto nevýhody sú aj moje výhody. Pravdu povediac sa mi páči fakt, že existujú úžasné verzie tejto postavy, ktoré by sa dali označiť za tie najlepšie. Avšak potom som si uvedomil, že môže existovať viac spôsobov, ako dosiahnuť to najlepšie. Nedávno som pozeral videá o natáčaní filmu Batman a Robin. A už v tej dobe sa George Clooney strachoval, že s touto postavou už bolo urobené všetko, čo sa dá. Strachoval sa, že všetky cesty, kde môžete túto postavu zobrať, boli už preskúmané. A teraz si vezmite, že toto bolo v roku 1997. Potom prišiel Christian Bale a Ben Affleck. Práve to ma priviedlo k myšlienke, že vždy existuje viac spôsobov, ako byť v niečom najlepší. Kde je tá rovnováha? Videli sme divácky prístupnejšiu verziu tejto postavy, staršiu verziu, zvieraciu verziu… Práve toto ma priťahuje. Ako vytvorím túto postavu ja?

Veľká zodpovednosť

„Taktiež, čo mám v sebe, aby som to dosiahol? Je len málo vecí, okolo ktorých sú fanúšikovia tak vášniví ešte predtým, ako výsledok reálne uvidia. Ich očakávania vyslovene cítim a to mi dodáva energiu. Je to určite rozdielne od projektov, ktorým som sa venoval predtým a ktoré možno nikto nikdy neuvidí. Celkovo je to istým spôsobom veľmi… vzrušujúce.“

Robert Pattinson v kostýme Batmana
Zdroj: twitter.com

Pattinson na to ide zaujímavým spôsobom. Je veľmi pozitívne, že sa s touto niekoľkokrát videnou postavou snaží priniesť niečo nové. Lepšiu predstavu o tom, čo to vlastne bude, nám poskytnú prvé trailery. Dovtedy môžeme iba čakať a špekulovať. Režisér Matt Reeves nám film The Batman prinesie 1. októbra 2021.

Tešíte sa na Pattinsonovu verziu Batmana? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -