Scenárista RÝCHLO A ZBESILO: „Nikdy by som nepovedal nie vesmíru“

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Dá sa naozaj jednoducho zabudnúť na to, že film Rýchlo a zbesilo (2001) bol o závodení a kradnutí spotrebnej elektroniky z kamiónov na diaľnici. Ach, ako ďaleko sme sa to dostali. Len si spomeňme na film Rýchlo a zbesilo 8 (2017), kde postavy zastavovali torpédo holými rukami a ponorka naháňala autá v Arktíde.

My si ale nesťažujeme, pretože si každú časť tejto akčnej jazdy náramne užívame. A užívali by sme si to aj vtedy, keby Dominic Toretto a jeho gang pretekali vo vesmíre. Áno, čítate dobre – séria Rýchlo a zbesilo sa možno skôr či neskôr presunie aj do vesmíru! Túto možnosť totiž neodmieta scenárista Chris Morgan, ktorý s franšízou veľmi dobré skúsenosti.

Rýchlo a zbesilo
Zdroj: newshub.co.nz

Séria Rýchlo a zbesilo vo vesmíre?

Presnejšie sa postaral o scenáre a príbehy filmov Rýchli a zbesilí, Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda, Rýchlo a zbesilo 5, Rýchlo a zbesilo 6, Rýchlo a zbesilo 7, Rýchlo a Zbesilo 8 a dokonca aj Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw. Počas najnovšieho rozhovoru mu bola položená otázka, či by túto franšízu niekedy zobral do vesmíru. Reagoval veľmi rýchlo a túto možnosť nezamietol, pokiaľ by to fanúšikovia milovali a zarobilo by to kopu peňazí.

„Nikdy by som nezamietol vesmír. Nikdy, nikdy. Doslova by som nikdy nezamietol nič, čo by sa zhodovalo s parametrami: ‚Je to badass? Je to úžasné? Budú to diváci milovať? A nezničí to vieru divákov počas toho, ako to budú pozerať?‘ Ja som za čokoľvek.“

Keď sa pozrieme na históriu tejto série, tak to vôbec nie je nereálne. Zažili sme už predsa autá skákajúce z mrakodrapu na mrakodrap či autá skákajúce z lietadla s padákom. Pokiaľ by sa teda ďalej držali tejto bláznivej schémy, tak sa z nich už čoskoro stanú kozmonauti. Možno sa tak ešte nestane vo filme Rýchlo a zbesilo 9 (2020), no vesmírnej misie sa môžeme dočkať aj neskôr.

Rýchlo a zbesilo
Zdroj: digitalspy.com

Každopádne, už tento štvrtok sa do kín dostane film Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw. Ten síce nepatrí do hlavnej série, no uvidíme v ňom Dwayne „The Rock“ Johnsona ako Luke Hobbsa a Jasona Stathama ako Deckarda Shawa. Hlavným zloduchom bude herec Idris Elba a.k.a. Brixton, ktorý bude mať nadľudské schopnosti. Ten vesmír vážne neznie až tak nereálne…

Tak čo, užijete si tento víkend film Hobbs a Shaw? Túto akčnú jazdu si nenechajte ujsť v bratislavskom IMAX!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -