VIDEO: Porovnanie záberov zo seriálu Chernobyl s reálnymi zábermi z dokumentu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Seriál Chernobyl z produkcie HBO pobláznil takmer celý svet. Síce má iba 5 častí, no aj tak dokázal v hodnoteniach poraziť stálice ako Planéta Zem II, Game of Thrones či Breaking Bad. Nepáčil sa jedine Rusom, ktorí si chcú natočiť svoju vlastnú verziu. Každopádne, určite ide o jeden z najlepších seriálov roka a nepochybne stojí za váš čas.

No a pokiaľ ste ho už videli a tiež sa vám páčil, máme tu pre vás jedno veľmi zaujímavé video. Vytvoril ho autor Thomas Flight, ktorý je známy jeho video esejami na YouTube. Jeho najnovšie video nám ponúka priame porovnanie záberov zo seriálu Chernobyl od HBO s reálnymi dokumentárnymi zábermi z tragickej katastrofy z roku 1986.

CHERNOBYL Skutočný príbeh
Zdroj: hk01.com

Seriál Chernobyl vs realita

Je jasne vidieť, že tvorca seriálu Craig Mazin a celý jeho tím odviedli výbornú prácu. Takmer bezchybne sa im podarilo preniesť tento zdrvujúci príbeh na televízne obrazovky. Pozerať sa na toto porovnanie záberov je naozaj ťažké, pretože vidíte reálnych ľudí, ktorí si túto katastrofu odžili. Bohužiaľ, väčšinu z nich to stálo život.

Výbornú prácu však odviedli aj samotní herci, prostredníctvom ktorých sme túto tragédiu prežívali spolu s nimi. Pri nižšie priloženom videu si uvedomíte, akú úžasnú prácu tvorcovia seriálu odviedli. Dbali aj na tie najmenšie detaily, aby seriál čo najdôveryhodnejšie odpovedal realite.

Ako sme spomínali vyššie, diametrálne odlišný názor na to majú Rusi. Tí si chcú natočiť vlastnú verziu, pretože túto považujú za nepravdivú, ba až karikatúru reality. Paradoxom je, že ich príbeh bude fikciou. Výbuch jadrového reaktora má v ich príbehu totižto zapríčiniť agent CIA. Nuž, tvorcom prajeme veľa šťastia.

Čo hovoríte na mrazivé porovnanie záberov? Myslíte, že sa tvorcom podarilo preniesť realitu na televízne obrazovky?

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -