Slovenský operátor si nemôže dovoliť nové TV stanice, prídete o Formulu 1

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Váhajú so zaradením nových TV staníc

Klientov niektorých operátorov čaká brutálne sklamanie. Nie každý totiž zaradí do svojej ponuky televíznych balíčkov nové športové TV stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6, ktoré budú exkluzívne vysielať motoristické prenosy Formula 1 a MotoGP.

Okrem iného budú tieto stanice vysielať aj vybrané futbalové zápasy z prestížnych európskych futbalových líg, ako sú BundesligaLaLiga a Serie A.

Tieto športové udalosti určite nechce nikto zmeškať, aj preto zisťujeme od slovenských operátorov, ako to bude s poskytovaním nových staníc pre klientov.

Slovanet nebude vysielať Nova Sport 5 a 6

S otázkou ohľadom dostupnosti nových TV staníc sme sa obrátili na poskytovateľa televízie a internetu Slovanet. Prostredníctvom e-mailu sme sa dozvedeli nasledovné:

Obsah chystaných kanálov Nova Sport 5 a 6 považujeme za divácky atraktívny a o možnosti ich zaradenia sme preto s vysielateľom už jednali. Jeho doterajšie podmienky – extrémne vysoký požadovaný licenčný poplatok – sú pre nás zatiaľ neprijateľné, ale najnovším jednaním sa snažíme o dosiahnutie kompromisu, aby sme sa pokúsili našim zákazníkom tieto kanály zaradiť do programovej štruktúry.

Operátor si údajne nemôže dovoliť, respektíve obhájiť vysoké náklady na vysielacie práva pre TV stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Nemáme konkrétne informácie o presných sumách, no na základe vyjadrenia Slovanetu môžeme usúdiť, že nové stanice nebudú zaradené ani u iných menších operátorov.

Oficiálne potvrdenie máme zatiaľ len od spoločnosti Slovanet. Za účelom ďalších informácií sme kontaktovali viacerých operátorov – odpovede budeme priebežne dopĺňať do článku.

Niektorí Slováci prídu o exkluzívny obsah

Nevieme, aká je konkrétna vysoká cena za nove TV kanály skupiny Nova. Je však pochopiteľná, keďže spoločnosti sa podarilo získať exkluzívne práva na vysielanie Formuly 1 a MotoGP na Slovensku a v Česku. Je však škoda, že kvôli tomu si množstvo ľudí nebude môcť pozrieť tieto športové udalosti.

Nova Sport
Zdroj: Nova Sport

Neustále sa snažíme posúvať komfort domácich športových fanúšikov a ako skupina Nova im chceme ponúknuť najlepší možný obsah – v prípade Formuly 1 sa nám to podarilo. Som nadšený, že sa vracia naspäť domov na Novu,“ hovorí vedúci športu pre TV kanály a VOD TV Dušan Mendel.

„Obohacujeme však aj ponuku na našich existujúcich staniciach Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Okrem najpopulárnejších zámorských súťaží NHL a NBA sa už od sezóny 2024/2025 diváci môžu tešiť aj na priame prenosy z NFL, teda National Football League, čo je najvyššia profesionálna liga amerického futbalu v Spojených štátoch amerických. Zároveň posilňujeme našu ponuku bojových športov o organizáciu KSW s množstvom českých a slovenských zápasníkov. V neposlednom rade sa nám tiež podarilo získať práva na vybrané medzinárodné zápasy ženského futbalu,“ dopĺňa Mendel.

Zážitok zo sledovania priameho športového prenosu je neopakovateľný a platiť to bude aj v budúcnosti. Mám preto veľkú radosť, že môžeme oznámiť rozšírenie našej ponuky o dva prémiové športové kanály plné atraktívneho obsahu. Verím, že to fanúšikovia ocenia,“ dodáva Daniel Grunt, generálny riaditeľ TV Nova.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -