Pozrite si prvú ukážku na film Spider-Man: Paralelné svety 2. Poznáme aj dátum premiéry pokračovania

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Sony oficiálne oznamuje dátum premiéry filmu Spider-Man: Paralelné svety 2. Ešte dávnejšie sme vás informovali o prehlásení producentky Amy Pascal, ktorá potvrdila, že „na pokračovaní sa tvrdo pracuje“ a že „môžeme očakávať ďalší príbeh“. No a dnes poznáme už aj dátum premiéry. Kedy sa teda obľúbený Miles Morales vráti na strieborné plátno?

Dátum premiéry filmu Spider-Man: Paralelné svety 2

Pre fanúšikov komiksov, animákov a superhrdinov prišiel v roku 2018 splnený sen… Hit od štúdia Sony, na ktorom pracovalo množstvo talentovaných tvorcov, nás naozaj ohromil. Kreatívny dizajn mal spočiatku na starosti len jeden človek. Ku koncu animáciu dokončovalo až 180 umelcov, čo je najväčší tím v histórii štúdia Sony Pictures Animation.

Mnohí ho aj vďaka vloženej snahe tvorcov označili za najvernejší celovečerák so Spideym vôbec. Našu recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze. S tým, ako skončil, ale stále myslíme na to, ako bude príbeh pokračovať.

Ešte minulý rok tvorcovia naznačili, že ak film uspeje, určite začnú pracovať na pokračovaní a spin-offoch. A že teda uspel, to by som vám asi ani nemusel hovoriť… Svoj produkčný rozpočet viac ako zoštvornásobil, pričom taktiež vyhral Oscara za Najlepší animovaný film.

Budúcnosť

Pred pár mesiacmi sme dostali správu, že producenti Phil Lord a Chris Miller sa pripojili ku tvorbe viacerých seriálov, medzi ktoré by mali patriť aj príbehy Paralelných svetovAmy Pascal sa v rozhovore s io9 vyjadrila aj k tomu: “Myslím si, že máme úžasné seriály, na ktorých pracujeme a práve ich dávame dokopy.”

Film Spider-Man: Paralelné svety rovno začal otvorením ikonického Spider-Verse, teda rozšíreného vesmíru, v ktorom sa pohybuje množstvo variácií pavúčich ľudí. Ak teda všetko pôjde podľa plánu, vesmír sa môže rozrásť do niekoľkých filmov a vyššie spomenutých seriálov a spin-offov (bočných príbehov iných postáv, pozn. redaktora).

Oficiálne oznámenie dátumu vydania cez Twitter nás pripravuje na 8. apríl 2022. To je ešte veľmi ďaleko, no nezabúdajme, že unikátny štýl animácie si vyžaduje obrovské množstvo práce. Sme zvedaví, či sa to čakanie vyplatí…

Ako sa vám páčil originál z roku 2018? Bude pokračovanie ešte lepšie? Na návrat ktorej postavy sa tešíte najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -