Seriál Peacemaker: Čo všetko zatiaľ vieme o spin-offe filmu The Suicide Squad: Samovražedná misia?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery k filmu The Suicide Squad: Samovražedná misia. Ak ste ho ešte nevideli, ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Seriál Peacemaker

Momentálne v kinách zachraňujú situáciu anti-hrdinovia z dielne DC v novom filme The Suicide Squad: Samovražedná misia. V ňom zahviezdila aj postava, ktorú uvidíme na ďalší rok vo vlastnom seriáli. Seriál Peacemaker, ktorý je pomenovaný podľa hlavného protagonistu, sa zameria na anti-hrdinu s divnou helmou a odhodlaním priniesť svetu mier za každú cenu.

Seriál už je natočený, nakrúcanie sa totiž skončilo v júli. Teraz sa už nachádza v post-produkcii a dostáva sa do finálnej verzie. Tvorcom seriálu je James Gunn, ktorý pracoval aj na spomínanom filme, no poznať ho môžeme z tvorby aj iných komiksových filmov (Strážcovia Galaxie, Strážcovia Galaxie 2). Seriál Peacemaker bude vychádzať na streamovacej platforme HBO Max.

John Cena James Gunn The Suicide Squad spinoff
Zdroj: mashable.com

Koľko bude mať seriál Peacemaker epizód a kedy má dátum vydania?

Seriál bude pozostávať z ôsmych epizód, pričom všetky napísal James Gunn. Ten stojí aj za réžiou väčšiny z nich (konkrétne častí 1, 2, 3, 6 a 8). Zvyšné tri časti budú mať na starosti Brad Anderson, Jody Hill a Rosemary Rodriguez. Gunn v jednom z rozhovorov prezradil, že každá epizóda bude mať zhruba 40 minút. To nie je ani veľmi dlhá, ale ani krátka minutáž pre takýto seriál.

Seriál ešte nepozná presný dátum vydania, no už teraz vieme, že to bude niekedy v januári 2022. Presný dátum sa dozvieme neskôr v tomto roku, pravdepodobne spolu s vydaním prvého traileru, poprípade to štúdio Warner Bros. oznámi samostatne. Je veľká šanca, že o seriáli budeme teraz počuť viac, pretože je po premiére filmu The Suicide Squad: Samovražedná misia.

Ktorých hercov a postavy v seriáli uvidíme?

Svoju rolu Peacemakera (občianskym menom Christopher Smith) si opäť zahrá herec a bývalý wrestler John Cena. Svoje role si ale opäť zopakujú aj Steve Agee (John Economos) a Jennifer Holland (Emilia Harcourt). Ich postavy sme mohli vidieť vo filme, pretože patrili do tímu, ktorý sledoval, radil a dával pozor na členov The Suicide Squad, aby nerobili hlúposti.

Ďalej sa môžeme tešiť na týchto hercov a herečky: Danielle Brooks (Leota Adebayo), Robert Patrick (Peacemakerov otec Auggie Smith), Chukwudi Iwuji (Clemson Murn) a Freddie Stroma (Adrian Chase/Vigilante). Posledný zmienený bude hrať známejšiu DC postavu, ktorá je v komiksoch kriminálnik so superschopnosťou zrýchleného liečenia sa (niečo ako marvelovský Wolverine).

peacemaker
Zdroj: collider.com

S obsadením nekončíme, pretože v seriáli uvidíme aj tieto mená: Christopher Heyerdahl (Captain Locke), Elizabeth Ludlow (Keeya), Rizwan Manji (Jamil), Nhut Le (Judomaster), Alison Araya a Lenny Jacobson (manželský pár Amber a Evan). Nakoniec ešte uvidíme Lochlyna Munroa a Annie Chang (Larry Fitzgibbon a detektívka Sophie Song).

Príbeh – bude seriál prequelom alebo sequelom?

Film The Suicide Squad: Samovražedná misia mal dve potitulkové scény. V jednej sme sa dozvedeli, že divne vyzerajúci a vtipný Weasel prežil. V druhej sme videli postavy Johna Economosa a Emiliu Harcourt, ktorí šli do nemocnice za Peacemakerom. Áno, aj keď to vo filme vyzeralo, že ho Bloodsport zabil, podarilo sa mu prežiť. Doktorka si to vysvetlila tak, že má zrejme tuhý korienok.

peacemaker the suicide squad potitulková scéna
Zdroj: screenrant.com

A tento tuhý korienok uvidíme v seriáli, ktorý bude sequelom a teda sa bude odohrávať po udalostiach filmu. Vieme to práve vďaka spomínanej potitulkovej scéne. Aj keď však seriál bude pokračovaním, vieme, že sa zameria aj na Peacemakerovu minulosť. Dozvieme sa zrejme viac o tom, ako sa stal skvelým zabijakom. Túto cestu do minulosti nám potvrdzuje aj to, že v seriáli uvidíme Peacemakerovho otca.

Seriál sa teda pozrie na to, ako sa z obyčajného chlapca stal netypický bojovník za mier. Máme sa tešiť tiež na spor medzi jeho neľútostnou taktikou a striktnou morálkou. Podľa Gunna vraj uvidíme, ako chce dodržiavať svoje vyjadrenie („Chcem mier, nezáleží mi na tom, koľko mužov, žien a detí musím pri jeho dosahovaní zabiť.“). Avšak uvidíme, že v skutočnosti sa ohľadom toho necíti úplne dobre.

peacemaker seriál
Zdroj: deadline.com

Od Gunna tiež vieme, že seriál bude mať väčší príbeh a nebude úplne zameraný len na jednu postavu. Vyrozprávaných bude až šesť osobných príbehov hlavných postáv, ktorými budú Peacemaker, Leota Adebayo, Emilia Harcourt, Vigilante, Clemson Murn a John Economos. Hlavný príbeh sa tak bude točiť okolo týchto šiestich. Článok budeme priebežne aktualizovať podľa nových informácií.

Tešíte sa na seriál Peacemaker? Myslíte si, že si vďaka nemu nájde táto postava obľubu u fanúšikov? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -