Potitulkové scény Strážcov Galaxie 3 nám predstavujú nový tím, ako aj dávajú prísľub návratu jednej z postáv

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery z filmu Strážcovia Galaxie 3 a spoilery z toho, o čom boli jeho potitulkové scény. Pokiaľ ste film ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Strážcovia Galaxie 3 majú dve potitulkové scény

Ďalšia MCU trilógia je už za nami. Tentokrát sme dali zbohom známemu vesmírnemu tímu, minimálne v takom zložení, v akom sme ho poznali doteraz. Išlo o skvelú poslednú  jazdu plnú akcie, humoru a emócií, ktoré prešli aj na nás divákov. Avšak potitulkové scény filmu Strážcovia Galaxie 3 nás navnadili na to, že sa so Strážcami nevidíme v MCU naposledy.

Aj keď sa čakalo, že film skončí tragicky a minimálne jednou smrťou, v skutočnosti všetko dobre dopadlo. Strážcovia porazili záporáka High Evolutionary (Chukwudi Iwuji) a všetci sa vrátili aj so zachránenými deťmi a zvieratami na Knowhere. Tam sa však niektoré z postáv rozhodli posunúť v živote ďalej, čo ale spôsobilo to, že sa pôvodný tím musel rozpadnúť.

High Evolutionary a Phyla
High Evolutionary a Phyla; Zdroj: mashable.com

Star-Lord (Chris Pratt) sa zmieril s tým, že nová Gamora (Zoe Saldana) nikdy nebude ženou, ktorú miloval, a rozhodol sa odísť na Zem a nájsť svojho starého otca. To znamená, že skončil ako kozmický hrdina a líder Strážcov. Gamora sa vrátila k jej novej rodine, Ravagerom, zatiaľ čo Mantis (Pom Klementieff) sa podobne ako jej polovičný brat rozhodla odísť a zistiť, kým vlastne je a čo chce.

Nový Strážcovia Galaxie na čele s Rocketom

Nebula (Karen Gillan) si vzala na starosť prestavanie Knowhere. Treba tam vytvoriť novú spoločnosť, keďže im pribudlo veľa nových členov, konkrétne detí. S tým jej pomôže Drax (Dave Bautista), ktorý sa rozhodol, že sa stane otcom mnohých zachránených sirôt. Ich priority sa teda zmenili. V tíme Strážcov zostali už len Groot (Vin Diesel) a Rocket (Bradley Cooper).

Adam Warlock
Adam Warlock; Zdroj: polygon.com

Rodina sa teda rozišla, no kozmos stále potrebuje ochrancov. Prvá potitulková scéna nám tak odhalila nový tím na jednej z ich (zrejme) prvých misií. Vidieť tam teda môžeme nového lídra Rocketa, Groota, ktorý však poriadne vyrástol, Adama Warlocka (Will Poulter), ktorému dali druhú šancu, Kraglina (Sean Gunn) s magickým šípom, hovoriacu sučku Cosmo (Maria Bakalova) s psionickými schopnosťami a malé dievča.

Neoslovili ju menom, no vieme, že sa volá Phyla (Kai Zen). Je jednou z detí, ktoré zachránili z vesmírnej lode záporáka. Má nejaké schopnosti, pričom skôr vo filme sme ju videli aj popierať gravitáciu pri behu v kolese. Viac o jej schopnostiach nám však skôr povedia komiksy, keďže ide o hranú verziu komiksovej postavy menom Phyla-Vell, ktorá patrí aj k zakladateľom momentálneho komiksového tímu Strážcov Galaxie.

Phyla-Vell strážcovia galaxie 3
Phyla-Vell; Zdroj: nerdist.com

Phyla je v komiksoch dcéra vojaka z rasy Kree menom Mar-vell AKA Captain Marvel, ktorého hranú ženskú verziu (Annette Bening) sme videli aj vo filme Captain Marvel. Phyla má zvýšenú silu, rýchlosť, reflexy, odolnosť a taktiež vie lietať či absorbovať a vystreľovať energické paprsky. Hraná Phyla bude mať zrejme podobné schopnosti, no iný origin príbeh, keďže vznikla genetickými pokusmi Evolutionaryho.

Legendárny Star-Lord sa vráti

Phyla-Vell je v komiksoch dospelá žena, a tak je možné, že najbližšie aj túto hrdinku uvidíme až vtedy, keď vyrastie. Nebude však jediná, kto sa vráti. Druhá potitulková scéna nás totiž zaviedla na Zem. Vidíme kúsok zo života Petra Quilla, ktorý sa úplne prispôsobil. Star-Lordovým najväčším problémom je teraz totiž to, že musí riešiť dotieravých susedov.

Star-Lord Peter Quill
Zdroj: hollywoodreporter.com

Taktiež sme mohli vidieť úsmevný odkaz na vianočný špeciál a na uneseného Kevina Bacona. Táto scéna sa skončila veľkým nápisom, ktorý nám sľúbil návrat legendárneho Star-Lorda. Petra teda v budúcnosti uvidíme, možno aj v pripravovaných tímovkách ako Avengers: The Kang Dynasty a Avengers: Secret Wars. Možno sa ale len po nejakom čase vráti k Strážcom.

Keď berieme ešte v úvahu aj to, že sa sformoval nový tím Strážcov, je takmer isté, že po nejakom čase dostaneme pokračovanie práve s novou zostavou. Zaujímavým formátom by mohol byť aj seriál, ktorý by nás zobral na rôzne dobrodružstva tejto partičky, v ktorej je aj veľa nováčikov. Nech už to ale bude v hocijakom formáte, do budúcna sa môžeme tešiť aj na Star-Lorda, aj na nových Strážcov Galaxie.

Čo hovoríte na potitulkové scény filmu? Tešíte sa na budúcnosť Strážcov Galaxie, hoc aj v novom zložení?

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -