The Last of Us Part II dostáva DLC obsah. Prídu nové trofeje i funkcia permanentnej smrti

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najkontroverznejšia hra posledných rokov?

Pokračovanie jednej z najobľúbenejších príbehových exkluzivít konzol PlayStation so sebou prinieslo vlnu kontroverzie a rozdielnych názorov na výsledný herný produkt. Odhliadnuc od neustáleho polemizovania nad kvalitami očakávaného sequelu však môžeme prehlásiť, že sa mu darí minimálne z komerčného hľadiska. Autori pritom nezabúdajú ani na post-launch obsah a do The Last of Us Part II mieri DLC obsah.

Na úvod vás potešíme, pretože ide o DLC obsah dostupný zdarma, takže si nemusíte pripravovať peňaženku. Súčasne to ale znamená, že nejde o príbehové rozšírenie, ktoré by dopĺňalo naratívne udalosti hlavnej hry.

Koniec koncov, Neil Druckmann a ďalší vývojári oficiálne prehlásili, že nemajú v pláne žiadne ďalšie príbehové dodatky. Považujú dianie dvojky za definitívne uzavreté, takže sa s najväčšou pravdepodobnosťou ničoho podobného nedočkáme.

Predaje The Last of Us Part II
Zdroj: Róbert Herda

Čo ponúkne DLC obsah The Last of Us Part II?

V prvom rade ide o rôzne bonusové nastavenia, ktoré súvisia s úpravou obrazu a zvuku, čiže si hru ľahšie prispôsobíte vlastnej vízii. Taktiež tvorcovia pridávajú získateľné vylepšenia, ako napríklad zabíjanie jednou ranou, prípadne nekonečnú muníciu. Obe zmienené by mali byť odomknuté po dokončení celého príbehu, ktorý môže pokojne trvať viac ako tridsať hodín.

Zásadnejšie ale pôsobia dva nové režimy náročnosti. Tým prvým je Grounded mód, ktorý fanúšikovia predchodcu veľmi dobre poznajú. Ponúkne tú najtuhšiu výzvu, kde je každý náboj, surovina alebo komponent darom z nebies.

DLC, ktoré má prísť počas tohto týždňa, taktiež ponúkne režim permanentnej smrti. To znamená, že ak počas príbehu v ktorejkoľvek pasáži zomriete, musíte hranie začať od úplného začiatku. Ak by ste si túto výzvu predsa len chceli uľahčiť, údajne je k dispozícii možnosť povolenia záchytných bodov po jednotlivých aktoch.

Pokorenie Grounded režimu a módu permanentnej smrti vám sprostredkuje nepochybne drahocenné trofeje. Na ich existenciu už upozornil PowerPyx, čo znamená, že budú čoskoro oficiálne implementované. Nemusíte sa ale obávať, nakoľko spadajú do kolónky DLC, a teda ich splnenie nesúvisí s platinovou trofejou.

Pustíte sa opätovne do druhého The Last of Us? Láka vás pridaná výzva, alebo podobný hardcore režim už nie je pre vás? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -