TIP na film: Americká krása | Príbeh o mužovi, ktorého nebavil jeho život

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

TIP na film: Americká krása

Život: ráno sa zobudiť, naraňajkovať sa, odísť do práce, ktorá vás nebaví, ísť na obed s kolegami, ktorých nemáte radi, vrátiť sa ešte na pár hodín do práce, odísť domov, snažiť sa rozprávať so svojou pubertálnou dcérou, nepodarí sa to, navečerať sa, ľahnúť si, snažiť sa spríjemniť si večer zblížením sa s manželkou, nepodarí sa to, spať. A ráno znova od začiatku. Koho by takýto život bavil? Aký má takýto život zmysel? Lester Burnham (Kevin Spacey) žije presne takto. A rozhodol sa, že takto už pokračovať nechce.

Angela
Zdroj: talkfilmsociety.com

Náhľad do deja

Jeden večer ide Lester so svojou manželkou Carolyn na roztlieskavačské predstavenie ich dcéry Jane. Na ňom Lester spozoruje jej mladú spolužiačku Angelu, do ktorej sa hneď zaľúbi. Angela je Janeina populárna a pekná kamarátka, ktorá jej často hovorí o svojich zážitkoch s opačným pohlavím. Časom začne flirtovať s Janeiným otcom, pretože si jeho náklonnosť všimne.

Lester a Angela
Zdroj: ourculturemag.com

Vedľa nich sa nasťahoval nový manželský pár s osemnásť ročným synom, ktorý sa zaľúbi do Jane a začne si ju natáčať. Tvorenie krátkych filmov patrí medzi jeho hobby. Jane to najprv berie negatívne, no nakoniec si nemôže pomôcť a lichotí jej, že sa konečne niekto zaujíma o ňu a nie o Angelu.

Angela sa stane Lesterovým spúšťačom a od stretnutia s ňou sa začne v jeho živote všetko meniť. Začne cvičiť, siahne po marihuane a prestane akceptovať dcérinu drzosť a manželkin nezáujem.  Ako jeho rodina prijme jeho nový prístup? A čo sa stane medzi ním a Angelou?

Angela a Lester
Zdroj: imdb.com

Informácie o filme

Americká krása vznikla v roku 1999 v Americkom Los Angles. Dej filmu je z časti tzv. Lolitovkou (starší muž má záujem o mladé neplnoleté dievča). Film je komédiou, drámou i romantickým filmom v jednom. Taktiež obsahuje veľa momentov, ktoré divák nečaká a sú netradičné. Filmdve hodiny a pozrieť si ho môžete na Netflixe. Určite patrí medzi kultové klasiky, ktoré by mal každý vidieť.

Hodnotenia filmu:

CSFD.cz – 87%
IMDb.com – 8,4/10
Rotten tomatoes – 88%

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -