TOP 6 filmov o nebezpečných následkoch karantény. Nie je jedno, s kým sa v nej ocitnete

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

TOP 6 filmov z oblasti karantény, ktoré sa zameriavajú na samodeštrukciu

Počas karantény sa čas zastaví. Nikto nemôže von a nikto dnu. Žiadne výlety a ani len prechádzky. Čo ale, ak sa v tomto priestore ocitnete s niekým úplne cudzím, koho nepoznáte? Uzavretý priestor môže vzťahy medzi nami tak isto utužiť, ako naopak, úplne prevrátiť na horor. Predstavujeme vám TOP 6 filmov z karantény, ktoré vám definujú ponorkovú chorobu ľudí zavretých iba na jednom mieste bez možnosti úniku.

The Divide

The Divide
Zdroj: cinefilestv.blogspot.com

Počas obyčajného dňa v New Yorku nastane katastrofa. Séria výbuchov v meste donúti niekoľko rozdielnych obyvateľov schovať sa do provizórneho atómového krytu. Chvíľkovú nádej na bezpečie a harmóniu ale po čase vystrieda nechutná ľudská šialenosť. Z navonok obyčajných tvári ľudí sa postupne odhaľujú nepredstaviteľné zverstvá, ktoré zahlcujú kryt do posledného miesta v rohu.

Paranoja. Strach. Nedostatok jedla. Panika. Na tomto mieste je iba jediná záchrana, a to vyhnutie sa ľudskej rase. Nečakajte žiadnu súdržnosť a snahu spojiť sa proti nepriateľovi tam vonku. Tu dole to je ešte horšie. Krutý, egoistický, násilný – To je definícia ľudskej snahy o prežitie nad vlastným priateľom. – The Divide

Ulica Cloverfield 10 (10 Cloverfield Lane)

Ulica Cloverfield
Zdroj: imbd.com

Čo ak sa po zrážke s neznámym autom a následnom bezvedomí prebudíte v kryte divného veľkého muža Howarda (John Goodman), ktorý vám rozpráva príbeh o tom, že vás vlastne zachránil pred ničivou apokalypsou, ktorá vonku nastala?

Veriť tomuto príbehu? Byť si istý týmto ‚bezpečím‘? Michelle (Mary Elizabeth Winstead) má iba jednu možnosť, zistiť pravdu, a to pozrieť sa von. Čo by to ale bolo za katastrofu, ak by všade vonku nebol zamorený vzduch, ku ktorému sa nie je možné ani len priblížiť? Nastáva hra mačky s myšou, s tým rozdielom, že nikto nevie, kto je kto. Iba čas odhalí, kto tu je väčší magor.

Prichádzajú v noci (It Comes at Night)

It comes at Night
Zdroj: cinemababel.com

Post-apokalyptická budúcnosť. Trojčlenná rodina na čele s Paulom (Joel Edgerton) sa musí skrývať pred nebezpečnou nákazou v dome hlboko v lese. K ich tímu sa chcú pripojiť ale aj ďalší tajomní neznámi, o ktorých vôbec nič nevedia.

S neistotou ich predsa príjmu medzi seba. Nákaza si ale svoju obeť nevyberá. Ona ju znetvoruje do zmutovanej nočnej mory. Psychologický horor It Comes at Night je pocta svojmu žánru. Nikam sa nechce ponáhľať a bude vás pomaly škrtiť, pokým si neuvedomíte, že sa už nemôžete nijako brániť. Radím vám, nie všetky sny sú horšie ako pravá realita.

[Rec]

Rec
Zdroj: itsjustawesome.com

Španielska zombie klasika, ktorá by nikdy nemala byť zabudnutá. Found-footage žáner tomuto snímku dodáva nepríjemnú dávku uveriteľnosti. Mladá novinárka s jej kameramanom sa vyberú do obytnej zóny, kde chcú konečne natočiť vzrušujúcu hasičskú akciu. Všetko je ale inak, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Obete neznámej šíriacej nákazy tu vynikajú nečakanou agresiou a chuťou na ľudské mäso. Celý priestor je vládou uložený do prísnej karantény. Nikto nemôže odísť. Vírus sa šíri slinami a krvou. Nikto nemôže prísť na pomoc. Strhujúce napätie filmu vás bude prenasledovať ešte niekoľko nocí, pokým budete chcieť zaspávať. Nikdy by ste nečakali, že divná stará babka dokáže utekať tak rýchlo, pokiaľ dostane hlad.

Maják (The Lighthouse)

Maják The Lightouse
Zdroj: imdb.com

Opustený maják na šírom mori a herecký koncert Roberta PattinsonaWillemom Defoeom. Nemožnosť opustiť priestor býva v tomto prípade vyvrcholením absurdnej grotesky. Čiernobiely obraz zasadený do skoro dokonalej kocky vás bude klaustrofobicky presviedčať, že z tohto miesta nie je úniku. V jednom momente sú títo dvaja najlepší kamaráti, v druhom najväčší nepriatelia.

Také psychické rozloženie postáv nenájdete v žiadnom inom filme, ako práve tu. Zimomriavková atmosféra sa snaží zachytiť reálnosť doby najlepšie ako to len dokáže. Všetko funguje a vy sa nebudete vedieť rozhodnúť, či si budete zakrývať oči, uši a nozdry predtým, čo je na vás pripravené, alebo sa tomu úplne poddáte. Divnosť morských panien zmiešaná s H.P. Lovecraftovskými legendami. – The Lighthouse

Domestik

Domestik
Zdroj: ceskatelevize.cz

Mrazivý a prekvapivý film z českej produkcie. Nestačí? Pridajte si k tomu kvalitu a nebezpečnú divnosť ľudskej posadnutosti. Nestačí? Potom vám už zostáva iba záľuba v cestnú cyklistiku, ktorej sa hlavná postava Roman (Jirí Konvalinka) nedokáže vzdať. Po zranení trénuje iba doma, kde si taktiež zaobstará na manželskej posteli aj obrovský kyslíkový stan. Že neviete, čo to je?

To ani jeho manželka, ktorá začína chápať, že sa z jej muža stáva zvláštny podivín, pri ktorom nevie, či sa má cítiť bezpečne. Nie ale iba on, ale aj ona po čase ukazuje náznaky nie príliš normálneho správania. Domestik je fyzicky náročný na strávenie za jediným účelom. Ukázať svet vrcholového športovca, ktorý sa nedokáže vzdať svojho sna. Pripravte sa na veľmi ťažké dýchanie vo veľmi tesnom priestore.

Poznáte okrem našich TOP filmov z karantény aj iné zaujímavé? Vyberá si táto krízova sitácia aj u vás nebezpečnú daň?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -