Týždeň vo filme #21 – Čo sa k nám nezmestilo a na čo sme zabudli?

Nenechajte si ujsť

Týždeň vo filme #21

Jesse Eisenberg ako karate kid?

So svojím detským ksichtíkom nikdy nebude poriadny hrdina. Vždy bude tým divným chalanom od vedľa. A v novom filme The Art Of Self-Defense sa nič nezmení. Opäť si zahrá podivného chalana bitého nielen svojím životom, ktorý natrafí na ešte divnejšieho senseia. Ten sa z neho pokúsi spraviť nebojácny karate stroj likvidujúci všetko zlé v jeho živote. Znie to temno, ale je to hlavne komédia.

Krvavá pomsta býva častokrát nezmyselná…

O tom sa nás bude snažiť presvedčiť režisérka výborného psycho hororu The Babadook, Jennifer Kent. Jej nový film The Nightingale síce nie je horor, ale je „brutálne“ krvavý a nebojí sa to ukázať. Budeme v ňom sledovať 21 ročnú Claire (Aisling Franciosi) a jej cestu za pomstou.

Tá nás prevedie tasmánskou divočinou a pomáhať jej bude austrálsky domorodý stopár, ktorý sa snaží vyrovnať so svojím tragickým životom. Festivalové ohlasy na samotný film sú zatiaľ viac ako pozitívne, tak nám ostáva len dúfať, že sa dostane aj do slovenských kín.

Žrací seriál od režiséra Iron Mana?

Netflix si pre nás uvaril opäť niečo zaujímavé. Vytvoril TV show s režisérom Jonom Favreaum (Iron Man 1 a 2, Kniha Džunglí a čoskoro Leví kráľ) o varení spolu s jeho kamarátmi. A týmito kamarátmi sú poriadne celebrity zo showbiznisu a celého Hollywoodu. Netflix vypustí The Chef Show 7. júna. Normálne som dostal chuť si niečo sám uvariť!

Batman ako posledný rytier na Zemi?

Je to síce trailer na komiks Batman: Last Knight on Earth, ale navnadiť vie poriadne. V ňom sa Bruce Wayne preberie v Arkhame. Mladý, zdravý a – nikdy nebol Batmanom. Takto nejako začína cesta zdevastovanou krajinou DC, v ktorej stretneme skoro všetky familiárne tváre DC Univerza.

Viem, už sa opakujem. Batman má stále čo ukázať aj na veľkom plátne. DC by malo vzdať budovanie multiversov a cinematic universov. Malo by sa začať sústrediť na jednotlivé príbehy samotných hrdinov. Pokojne nech je každý rok iný herec v roli Batmana. Predsa len, je z čoho čerpať. Veľa napovie aj úspech/neúspech svojského originu Jokera, takže čakáme a zatiaľ iba čítame.

Aké veľké sú vlastne vesmírne lode zo Star Wars?

Chalani z YouTube kanálu Corridor Crew si tiež položili túto otázku. Na rozdiel od nás sú však frajeri, ktorí si vedia sami odpovedať a spraviť k tomu aj vizuálne zaujímavé video. Takto na vlastné oči môžeme vidieť veľkosť jednotlivých lodí v porovnaní s našou Zemou a našimi strojmi.

Batman ako pirát?

Cosplayer Chris by rád nakrútil web seriál s Batmanom vo svete pirátov. Nakrútil tak kratučké promo na získanie pozornosti a financií. Ja by som mu určite dal aspoň svoje stravné lístky. Jeho pirátsky Bat vyzerá skvelo a viem si ho predstaviť v drsnom, špinavom dobrodružstve, v ktorom ho chce dolapiť dobrácky kapitán Kal El. Váš názor?

Vizionársky režisér Nicolas Winding Refn skúša TV seriál

Ten nesie názov Too Old to Die Young a odpremiéroval sa na filmovom festivale v Cannes. Bude sa jednať o vizuálne prepracované dielo sledujúce existenčnú cestu od vrahov ku samurajom. Samurajom? Na scenári pracoval režisér spoločne s Edom Brubakerom, ktorého poznáme z komiksového sveta (prevažne Marvel).

Zdroj: imdb.com, netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -