UFC 4 predstavuje v novej ukážke kariérny režim. Do klietky sa vrátime už tento mesiac

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Ďalší ročník surového športu

Virtuálne spracovanie UFC nepatrí k stáliciam štúdia EA, avšak objavuje sa pravidelne s dvojročnou prestávkou. Aktuálne UFC 4 je za rohom a preto autori vydávajú sprievodné video, ktoré predstavuje kariérny režim. V rámci neho vás čaká cesta na športový vrchol.

Hoci vydanie je momentálne naplánované na 14. augusta 2020 (PlayStation 4 a Xbox One), nová iterácia sa nám ukázala len pred niekoľkými týždňami. Pôvodne sa rátalo, že ju uvidíme už na akcii EA Play, avšak na oficiálny trailer došlo o niečo neskôr.

Už z prvotnej ukážky bolo vidieť, že nepôjde o žiadnu revolúciu. Koniec koncov, UFC 4 zatiaľ nevychádza na next-gen platformách, takže prevratné inovácie nečakal takmer nikto. Každopádne, zdá sa, že sa fanúšikovia môžu pripraviť na tradičnú dávku žánrovej kvality a výborného audiovizuálneho spracovania. Čo konkrétne však ponúkne predstavovaný režim?

UFC 4 a jej tradičný kariérny režim

Dôležitým charakterom má byť coach Davis, ktorý bude vašim archetypálnym mentorom. Rozdá rôzne múdra, pridá tipy, ktoré vám pomôžu v klietkových bojoch, pričom k dispozícii budú možnosti interakcie (pravdepodobne aj jednoduché rozhodovanie sa). S konkrétnymi bojovníkmi si taktiež vytvoríte vzťah, či už pozitívny alebo negatívny.

Vami vytvorený bojovník sa postupom v súťažiach a vyhrávaním kľúčových zápasov bude zlepšovať. Sprievodný komentár ukážky hovorí, že každý jeden ťah (útok, obrana a podobne) vylepšuje jednu z daných tried v reálnom čase. Jedná sa o menší strom schopností, avšak má to jeden háčik.

UFC 4 kariérny režim 3
Zdroj: gamingbolt.com

Nakoľko poznáme štúdio EA, pravdepodobne budú do hry implementované nechválne mikrotransakcie. To znamená, že si postavu vylepšíte rýchlejšie vďaka pomyselnej finančnej injekcii. Alebo získate akúsi unikátnu schopnosť. Tvorcovia niečo podobné explicitne nepotvrdzujú, avšak nejde o informáciu, s ktorou by sa herní giganti chceli chváliť.

Svoje zastúpenie si tu nájdu i sociálne médiá, kde komunikujete s fanúšikmi i rôznymi organizátormi. Vďaka nim si vybudujete vlastný image a charakterové črty. Môžete byť ambiciózny zloduch, ale aj pokorný bojovník. Rozhodnutie je iba na vás.

Ste zvedaví na nový ročník športového UFC? Dajte nám vedieť prostredníctvom prítomnej komentárovej sekcie. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -