Váš iPhone sa zmení na nespoznanie. Apple chystá drastickú úpravu dizajnu v iOS 18

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Apple chystá veľké zmeny v dizajne iOS 18

Náklonnosť ľudí voči spoločnosti Apple sa dá pripísať mnohým faktorom. Jedným z tých najdôležitejších však je dlhodobá stabilita. Kúpiť si zariadenie od tejto firmy je jednoducho stávka na istotu – nečakajú vás žiadne veľké prekvapenia. Aj keď to môže pre mnohých používateľov predstavovať negatívum, pretože Apple častokrát pomalšie implementuje nové funkcie, veľká skupina zákazníkov je za to vďačná. Vedia, čo čakať. iPhone bude vždy iPhone a keď si ho prvýkrát rozbalíte a zapnete, budete ihneď doma. Lenže to by sa mohlo čoskoro zmeniť.

Portál The Verifier uvádza, že získali prístup ku exkluzívnym informáciám, ktoré nasvedčujú chystanú veľkú zmenu v dizajne iOS 18. Ako sme informovali už dávnejšie, nasledujúci operačný systém má byť údajne najväčšou aktualizáciou v histórii iPhonov.

vsetky iphone 15
Zdroj: Apple

Dnes už na základe informácií od Techcrunch vieme, že iOS 18 prinesie zabudovanú umelú inteligenciu, ktorá pomôže s vylepšením asistenta Siri. AI bude taktiež implementovaná do rôznych aplikácií iPhonu. Používatelia môžu očakávať napríklad natívne dokončovanie viet či parafrázovanie textu, alebo zoznamy skladieb vygenerované umelou inteligenciou a iné funkcie. Okrem iného iOS 18 prinesie podporu RCS (Rich Communication Services) pre lepšiu kompatibilitu pri posielaní SMS a MMS správ mimo platformy iMessage.

Zmení sa aj výzor

O dizajne však reč nebola. Teda až doteraz. Ako uvádza vyššie uvedený portál The Verifier, aktualizácia operačného systému pre iPhony (a iPady), ktorá bude pravdepodobne predstavená na konferencii WWDC 2024 v júni, by mohla od základov zmeniť to, ako vyzerá iOS. A mnohým sa to páčiť nebude.

Nasledujúci iOS 18 by údajne mal prevziať viaceré dizajnové prvky z operačného systému visionOS z okuliarov Apple Vision Pro. Všeobecne by sme vraj mali očakávať zmenu dizajnovej reči, ktorá bude obsahovať prominentnejšie zaoblené rohy, priesvitné prvky a rozmazané pozadie pod otvorenými oknami. The Verifier píše, že Apple by mal dizajn z visionOS aplikovať aj na natívne aplikácie, vrátane internetového prehliadača Safari.

Správy aj Akčné tlačidlo ponúkajú náhľad do budúcnosti

Nový dizajnový smer sa nám podľa všetkého poodhalil už po vydaní iOS 17, ktorý priniesol prepracovanú aplikáciu iMessage, respektíve Správy. Zmena sa dotkla najmä menu pod „pluskom“, ktoré je určené na odosielanie fotografií, pripájanie príloh a zdieľanie údajov z iných aplikácií. Používatelia si všimli, že nová aplikácia Správ úplne nekorešponduje so zvyškom operačného systému, čo sa dizajnovej stránky týka.

O krok ďalej zašiel Apple pri navrhovaní špeciálneho menu v Nastaveniach, určeného na konfiguráciu Akčného tlačidla. Ako môžete vidieť nižšie, táto karta nevyzerá ako nič iné, čo aktuálne nájdete v iOS.

Sú tieto zmeny predzvesťou toho, čo nás čaká v iOS 18? Zdá sa, že skoré správy o obrovských zmenách by sa mohli predsa len týkať aj dizajnu, nie len funkcionalít nových iPhonov. A taktiež už vieme, že Apple rád zachováva dizajnové paralely medzi svojimi rôznymi platformami. A keďže Vision Pro je tým najnovším zariadením spoločnosti a visionOS je tým najčerstvejšie navrhnutým operačným systémom, práve tu by sme skutočne mohli nájsť náhľad do budúcnosti dizajnu iOS.

Páči sa vám nový dizajnový smer, ktorým sa Apple uberá, alebo preferujete to, ako vyzerá iOS na iPhone teraz? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -