WandaVision sa blíži do finále. Čo od neho očakávať a je v plánoch Marvelu aj druhá séria?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Tento článok obsahuje SPOILERY z ôsmej epizódy seriálu WandaVision. Pokiaľ si ju teda ešte nevidel, prečítaj si článok neskôr.

V piatok dorazí na Disney+ posledná epizóda prvého seriálu od Marvelu, ktorý otvoril dvere do 4. fázy MCU. WandaVision finále je pre fanúšikov tohto superhrdinského sveta povinným eventom, ale s jeho príchodom vzniká veľa nezodpovedaných otázok.

Séria, ktorá sa odohráva po udalostiach filmu Avengers: Endgame (2019) skrýva vo svojom vnútri známe avengerské duo Wanda Maximoff/Scarlet Witch (Elizabeth Bettany) a jej životnú lásku Visiona (Paul Bettany). No ich krásny idylický život je navždy minulosťou.

WandaVision finále
Zdroj: tvline.com

Finále seriálu WandaVision odhalí príchod očakávaných MCU udalostí

Marvel nám už osem týždňov servíruje pravdepodobne najtraumatickejší príbeh z doterajšieho MCU (odpočívaj v pokoji Tony), ktorý prekvitá zlými psychickými stavmi. Nestabilná Wanda sa osem epizód snažila tváriť šťastne a vyrovnane, no do jej energickej bubliny medzičasom vkročila ďalšia čarodejnica.

Ako určite vieš, Vision je už nejaký ten čas mŕtvy, alebo skôr vypnutý, no Wanda si ho nejakým zázrakom dokázala pričarovať. Aby tých problémov nebolo málo, mŕtve telo Visiona spojazdnil S.W.O.R.D. agent Tyler Hayward (Josh Stamberg), takže nadchádzajúci sled udalostí je pomerne jasný.

Ak Wanda zruší kúzlo, Vision bude opäť mŕtvy, ale ešte predtým jej pomôže poraziť jeho bielu verziu. Na akú stranu sa v tomto súboji postaví Agnes/Agatha Harkness (Kathryn Hahn) je zatiaľ otázne, ale ona by tým záškodníkom byť nemala.

White Vision WandaVision
Zdroj: decider.com

Elizabeth Olsen dokonca ešte pred nejakým časom prezradila príchod obrovského camea. Objaví sa vo finále aj Doctor Strange? Takéto niečo by dávalo logiku, nakoľko herečka momentálne natáča film Doctor Strange in the Multiverse of Madness, kde sa predstaví v jednej z hlavných úloh. A ako vychádza z komiksovej predlohy, jedine Doctor Strange dokáže Wandu zastaviť a pomôcť jej dostať sa von z nekonečného chaosu.

Nech to dopadne akokoľvek, Vision proti Visionovi sa zdá byť definitívou a kto všetko sa pridá do finálneho súboja uvidíme už v piatok, kedy Marvel ukončí ich historicky prvý seriálový projekt.

WandaVision finále
Zdroj: allears.com

Je v plánoch Marvelu druhá séria?

Kevin Feige uviedol, že druhá séria nemusí byť nevyhnutne vylúčená, ale rovnako ako pri filmoch, aj tu je najdôležitejším faktorom chronologickosť MCU.

A keďže najbližšie predstavenie Elizabeth Olsen bude v pokračovaní Doctora Strangea, nateraz je veľmi nepravdepodobné plánovanie ďalšej série. Rovnakého názoru je aj režisér Matt Shakman, ktorý v rozhovore pre Collider odhalil najbližšiu budúcnosť jeho seriálu.

„Milujem pracovať s Marvelom. Je to najlepšie miesto na svete. S filmármi zaobchádzajú úžasne a pri tejto sérii som zažil naozaj skvelú cestu. Pre druhú sériu však momentálne neexistujú žiadne plány. To by sa samozrejme mohlo zmeniť. Všetko záleží na tom, ako sa bude vyvíjať celý príbeh. Boli sme veľmi zameraní na tento náš príbeh a dúfame, že sme prišli k záveru, ktorý bude uspokojivý a zároveň prekvapivý.“

Vzhľadom na to, že Wanda a Vision nie sú jedinými postavami v marvelovskom univerze, je pochopiteľné, že druhá séria nie je momentálne stredobodom pozornosti. Čoskoro nás totižto čaká príchod ďalších seriálov ako The Falcon and the Winter Soldier a Loki. No ešte predtým si spoločne vychutnáme napínavé finále WandaVision, ktoré nájdeš na streamovacej platforme Disney+ už 5. marca 2021.

Tešíš sa na finále seriálu WandaVision, ktoré otvorí dvere ďalším udalostiam v rámci 4. fázy MCU? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -