Bude dohoda medzi Warnermi a HBO Max pokračovať v roku 2022?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Ako už iste viete, všetky tohtoročné filmy štúdia Warner Bros vychádzajú na streamovacej službe HBO Max v rovnaký deň, ako v kinách. Týka sa to filmov Godzilla vs. Kong, Mortal Kombat, Duna a ďalších štrnástich projektov. Dohoda vznikla na základe aktuálnej situácie vo svete, kedy ešte donedávna boli všetky kiná v Spojených štátoch zatvorené.

Predplatitelia HBO Max tak môžu sledovať nové veľkofilmy online ihneď v deň vydania, a to bez dodatočných poplatkov. Bohužiaľ, slovenskí diváci si budú musieť počkať na otvorenie kinosál alebo príchod služby na Slovensko. To by malo prebehnúť už v druhej polovici roka zmenou lokálneho HBO GO na HBO Max s neporovnateľne väčšou knižnicou.

J.J. Abrams Subject to Change
Zdroj: dailyexg.com

Dohoda medzi Warner Bros a HBO Max v roku 2022

Otázkou však ostalo, či bude dohoda pokračovať aj v roku 2022. Kiná a distribútori po celom svete by nepochybne strácali divákov, keby všetci dostali možnosť sledovať tieto filmy z pohodlia domova. A to rovno blockbustre ako The Batman, Fantastické zvery 3, The Flash alebo Aquaman 2. Našťastie poznáme odpoveď, ktorá kinárov aspoň trochu poteší.

Warner Bros. sa budúci rok vráti k exkluzívnemu vydávaniu filmov do kín. Do starých koľají sa vrátia začiatkom kalendárneho roka 2022, aj keď s menšou zmenou. Podľa novej správy uzatvorilo štúdio dohodu s franšízou Regal, jednou z najväčších sietí kín v USA. Všetky budúcoročné filmy od Warnerov dostanú 45-dňovú exkluzivitu v kinách.

To znamená, že na internet dorazia až 45 dní po premiére v amerických kinách. Toto okno je síce stále kratšie ako pred pandémiou, no kinárom dáva aspoň ako-takú príležitosť zarobiť. Časy, kedy sme na digitálne alebo fyzické vydanie filmov čakali trištvrte roka od premiéry, sú už dávno preč. Dôkazom sú aj ostatné štúdiá, ktoré drasticky skrátili svoju exkluzivitu v kinách.

The Batman DC
Zdroj: inverse.com

Pridali sa aj ďalšie štúdiá

Za zmienku stojí, že sieť kín AMC uzavrela dohodu so štúdiom Universal, ich filmy dostanú v kinách 17-dňovú exkluzivitu. Veľkofilmy, ktoré počas otváracieho víkendu zarobia 50 miliónov dolárov a viac, majú túto exkluzivitu predĺženú na 31 dní. Po tejto lehote budú dostupné na PVOD (digitálna distribúcia filmov).

Štúdio Paramount tiež skracuje exkluzivitu v kinách na 45 dní, po ktorých sa filmy ako Tiché miesto: Časť IIMission: Impossible 7 alebo Top Gun: Marevick dostanú na streamovaciu službu Paramount+. Tá bola v Severnej Amerike a Južnej Amerike spustená len 4. marca. O novej platforme sa dočítate viac v tomto článku.

Tiež si radšej vychutnáte zážitok z filmu v kine, alebo ste počas pandémie prešli na streamovacie služby? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -